Siatkarki Olimpijczyka zakończył sezon

W czerwcu kadetki Olimpijczyka dwukrotnie wygrywały turnieje pod Wawelem. Fot. W. W. Wacławek

Zwycięstwem w jubileuszowym siatkarskim XX Memoriale W. Dumidajewicz i J. Moszczaka zakończyły sezon kadetki Olimpijczyka Zawiercie. Podopieczne Roberta Kwietnia wygrały 9 z 11 spotkań, pozostałe... remisując. Wszystkie turniejowe mecze składały się bowiem z dwóch 15-punktowych setów.

Zawiercianki pojechały do Krakowa bez chorych Marzeny Jurkowskiej i Moniki Gajek oraz Iwony Gieszczyk, która podczas treningu złamała palec i ma rękę w gipsie. Olimpijczyk rozpoczął zawody pojedynkiem z myślenickim Dalinem. Zawiercianki początkowo miały spore problemy z przyzwyczajeniem się do nieznanej hali. Dwukrotnie pomyliły ustawienie i odbierały autowe piłki, przegrywając pierwszego seta do 10. Po zmianie stron skutecznymi atakami imponowały lewoskrzydłowe Olimpijczyka: Marta Łuszcz i Anna Gorgoń, która jednocześnie coraz częściej uderzała ze środka siatki. Drużyna z Zawiercia wygrała 17:15.
Kolejne trzy spotkania pierwszego dnia zawodów podopieczne Roberta Kwietnia pewnie wygrały. Nieco więcej emocji przyniósł jedynie drugi set pojedynku z krakowską Armaturą. Po szybko zakończonej pierwszej partii (15:5) zawierciański szkoleniowiec posłał na boisko drugą rozgrywającą Katarzynę Wieczorek oraz skrzydłowe Katarzynę Królikowską i Agnieszkę Turlej. Mecz się wyrównał. Rezerwowe Olimpijczyka zdołały jednak drugiego seta zakończyć zwycięstwem 18:16.

Drugi dzień turnieju rozgrywanego systemem "każdy z każdym" zawiercianki rozpoczęły od gładkich zwycięstw z Maratonem Krzeszowice i Kontrą Olsztyn. Później jednak siatkarki Olimpijczyka uległy, po serii błędów, 13:15 drużynie MCKiS Jaworzno. Wystarczyła jednak krótka reprymenda trenera, by drugiego seta podopieczne Roberta Kwietnia wygrały do 5.

Kibice nie mogli również narzekać na brak emocji w spotkaniu zawiercianek z wysokim zespołem Wisły Kraków, gospodyniami turnieju. Rewelacyjnie spisywała się zawierciańska libero Marta Dziubińska i rozgrywająca Ewa Kotnis. Punkty atakami z lewego skrzydła zdobywały siostry Łuszcz, a na środku siatki królowała Anna Gorgoń. W niecałe pół godziny kadetki Olimpijczyka wygrały 2:0 (15:10, 15:8).

Po zwycięstwie z solidną Olimpią Jawor podopieczne Roberta Kwietnia praktycznie zapewniły sobie turniejowe zwycięstwo. Memoriałowe zmagania zawiercianki kończyły bowiem pojedynkami ze słabszymi rywalami: UKS Bukowno i opartym na krakowskiej Wandzie UKS Dobry Wynik.

* Olimpijczyk Zawiercie - Dalin Myślenice 1:1 (10:15, 17:15) l Olimpijczyk Zawiercie - Armatura Kraków 2:0 (15:5, 18:16) l Olimpijczyk Zawiercie - Dziewiątka Łódź 2:0 (15:8, 15:11) l Olimpijczyk Zawiercie - Orzeł Kozy 2:0 (15:7, 15:4) l Olimpijczyk Zawiercie - Maraton Krzeszowice 2:0 (15:4, 15:13) l Olimpijczyk Zawiercie - UKS Ray Kontra Olsztyn 2:0 (15:6, 15:7) l Olimpijczyk Zawiercie - MCKiS Jaworzno 1:1 (13:15, 15:5) l Olimpijczyk Zawiercie - Wisła Kraków 2:0 (15:10, 15:8)

* Olimpijczyk Zawiercie - Olimpia Jawor 2:0 (15:5, 15:9) l Olimpijczyk Zawiercie - UKS Bukowno 2:0 (15:7, 15:10) l Olimpijczyk Zawiercie - UKS Dobry Wynik Kraków 2:0 (15:6, 15:13).

Olimpijczyk: Kotnis, Gorgoń, A. Łuszcz, M. Łuszcz, Mogiła, Królikowska - Dziubińska (libero), Wieczorek, Turlej, Filipek

* Końcowa klasyfikacja: 1. Olimpijczyk Zawiercie 20 pkt,. 2. MCKiS Jaworzno 17 pkt., 3. Dalin Myślenice 15 pkt., 4. Armatura Kraków 13 pkt., 5. Olimpia Jawor 11 pkt.