MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

TEMAT TYGODNIA | Poznaj miejsca przyjazne dzieciom

TEMAT TYGODNIA
Tomasz Czachorowski
Każdego rodzica nurtuje pytanie, gdzie zabrać swoje dzieci, by spędziły czas w sposób zarówno kreatywny, jak i bezpieczny. W dzisiejszym świecie pełnym różnorodnych ofert, wybór odpowiednich miejsc może być wyzwaniem. Dlatego przygotowaliśmy dla Was zestawienie miejsc, które wyróżniają się swoją przyjaznością dla najmłodszych.

Centrum Edukacyjne „Tulipanów”
Aktywność twórcza dziecka wyrażana w formie ruchowej, słownej, plastycznej jest budującą wartością dzieciństwa. Centrum Edukacyjne „Tulipanów” umożliwia integrację dzieci w wieku żłobkowym, przedszkolnym i szkolnym. Stwarzamy warunki do rozwoju i edukacji. Nasza placówka dba o każde dziecko w sposób zindywidualizowany. W centrum tworzymy warunki wyrównywania szans edukacyjnych i dbamy o rozwój społeczny i emocjonalny naszych wychowanków. Poprzez realizację autorskiego programu o profilu artystyczno – językowym stwarzamy możliwość rozwoju każdemu wychowankowi placówki. Chcemy, aby nasza placówka nadal utrzymywała utrwaloną pozycję w środowisku a absolwenci naszego centrum osiągali sukcesy na miarę swoich możliwości. Email: [email protected]

Niepubliczne Przedszkole Euklidesa
Niepubliczne Przedszkole Euklidesa jest wyjątkowym miejscem dla wyjątkowych dzieci. Misją przedszkola jest stwarzanie odpowiednich warunków do rozwoju dziecka, w szczególności kompetencji matematycznych, językowych i przyrodniczych. Euklidesowe przedszkolaki uczestniczą w takich zajęciach jak dziecięce laboratorium poznawcze, język angielski, jazda konna, dogoterapia, zajęcia z logorytmiki, taniec, zajęcia teatralne, zajęcia lego oraz kodowanie. Ciekawostkę stanowią Autorskie programy zajęć Euklidesowe figle migle, Matematyczna heca Euklidesa, Abecadło z pieca spadło, czyli tropimy literki z Euklidesem, Euklides stawia hipotezę oraz angielski z Euklidesem.

Alpaka Cafe
Alpakarnia Poczesna to nie tylko alpaki, ale również ponad 20 innych gatunków zwierząt: zebry, kangury, wielbłądy, lemury, surykatki, flamingi, kapibara, papugi i inne. Jesteśmy największą alpakarnia w Polsce prawie 100 alpak w całej gamie kolorystycznej. Na terenie alpakarni oddany jest w tym roku nowy plac zabaw: park linowy, poduszka do skakania oraz inne elementy zabawowe. Na miejscu jest kafejka z pysznymi lodami i ciastami. Jesteśmy otwarci codziennie od 10 do 19 bez wcześniejszej rezerwacji.

Zespół Szkół Katolickich w Zabrzu
W Katolickiej Szkole Podstawowej i Katolickim Liceum Ogólnokształcącym najważniejsze są relacje, ponieważ to one stwarzają idealną atmosferę do zdobywania wiedzy oraz rozwoju osobistego. Ważne dla nas nie są stopnie, ale oceny opisowe. Podczas indywidualnej rozmowy wskazujemy słabe i mocne strony ucznia. Pracujemy w małych grupach, dlatego nasza praca jest efektywna, a uczniowie aktywnie uczestniczą zajęciach. W naszej szkole każdy uczeń otrzymuje świadectwo nie tylko z czerwonym paskiem, ale również z dodatkowym, kolorowym, którym chcemy podkreślić i nagrodzić jego indywidualne predyspozycje.

Prywatne Przedszkole "Kubuś"
Przedszkole KUBUŚ zaprasza wszystkie chętne dzieci. Nasza placówka jest kameralna. Utworzono małe grupy dla zapewnienia dzieciom odpowiedniego rozwoju. Rodzice naszych podopiecznych mają możliwość codziennego kontaktu z nauczycielem, który zawsze stara się być do dyspozycji. W razie jakichkolwiek problemów, placówka udziela dodatkowego wsparcia w formie spotkań z logopedą, fizjoterapeutą czy psychologiem. Na stronie FB, widnieją informacje dotyczące naszych zabaw i rozwoju dzieci.

Madzik Place Kindergarten
Dobre przedszkole to takie, które komponuje swoją ofertę elastycznie podchodząc do potrzeb dzieci, wymogów przyszłości i oczekiwań rodziców. Madzik Place Kindergarten to doskonały wybór - przybliża dzieciom świat, rozwija w nich kreatywność, umiejętność szukania rozwiązań, budowania dobrych relacji, umożliwia kontakt z przyrodą i tradycją, ale też z innowacjami – jak na przykład Brainy Abacus, unikatowy licencjonowany kurs arytmetyki mentalnej, „siłownia dla mózgu”. Oferowana przez nasze przedszkole nauka języków - angielskiego, ale też niemieckiego, francuskiego, włoskiego, kontakt z muzyką - w postaci zajęć rytmicznych, muzycznych, odwiedzin i wizyt w filharmonii, NOSPR, kontakt ze sztuką podczas zajęć artystycznych i wizyt w muzeach, budzenie zamiłowania do literatury i czytelnictwa w ogóle, realizowany przez własną bibliotekę przedszkolną, a także we współpracy z oddziałem Miejskiej Biblioteki Publicznej, budzenie świadomości na temat zdrowia i zdrowego odżywiania – w realizowanych programach prozdrowotnych i zdrowe żywienie, uwrażliwianie na bodźce i wyciszenie podczas zajęć z jogi i mindfulness, lepsze rozumienie siebie i otwartość na potrzeby drugiego człowieka - w psychologicznym podejściu przedszkola do wychowania, dogoterapia, robotyka i programowanie, wycieczki i wyjazdy do ciekawych miejsc - to wszystko, realizowane w małych, 10-15-osobowych grupach sprawia, że „nasze” dzieci są doskonale przygotowane do funkcjonowania w szkole. Madzik Place Kindergarten jest miejscem przyjaznym dzieciom także poza godzinami przedszkolnymi – oferuje możliwość atrakcyjnego spędzania czasu popołudniami, przyjścia "do przedszkola” także w soboty, zorganizowania tu urodzin, czy innej uroczystości, posiada własną bawialnię.

Pracownia artystyczna WIKI
Odkryj magiczny świat sztuki w naszej pracowni artystycznej WIKI przyjaznej dzieciom! Zapraszamy dzieci na niezapomnianą podróż pełną kolorów, wyobraźni i kreatywności. Nasze warsztaty to nie tylko zabawa, to także rozwijanie umiejętności twórczych i społecznych w przyjaznej atmosferze. Dajemy dzieciom przestrzeń do wyrażania siebie, eksperymentowania z różnymi technikami i materiałami oraz budowania relacji z innymi małymi artystami. Tworzymy również dzieła z włóczki na szydełku. Dołącz do naszej twórczej rodziny i zainspiruj się sztuką już dziś!

Przedszkole EPIONKOWO
Niepubliczne Przedszkole EPIONKOWO mieści się w Katowicach na Os.Tysiąclecia w budynku z ogrodem, w którym dzieci mają do dyspozycji własny plac zabaw. W naszym przedszkolu najważniejsze są dzieci. Dlatego wszechstronny rozwój każdego dziecka, budowanie poczucia własnej wartości oraz ugruntowanie naturalnej potrzeby ciągłego poznawania świata tak, by była motorem rozwoju przez całe życie - są celem naszych działań. Absolwent Epionkowa wierzy w siebie, jest ciekawy świata, samodzielny i empatyczny, kreatywny, zadaje trudne pytania i myśli nieschematycznie, rozumie znaczenie sportu i zdrowego trybu życia, potrafi czytać, lubi matematykę. Oferujemy zajęcia z logopedą, psychologiem, pedagogiem specjalnym, szachy, robotykę, gimnastykę, angielski, tańce, rytmikę oraz edukację muzyczną.

Niepubliczna Szkoła Podstawowa Im. Michała Archanioła
Niepubliczna Szkoła Podstawowa „Pod Skrzydłami” to placówka, która pragnie nie tylko edukować, ale i inspirować. Staramy się nieustannie stać na straży wartości, w szczególności katolickich, aby zapewnić uczniom i ich rodzinom bezpieczne środowisko edukacyjne. Jedną z misji jest wspieranie rodziców, którzy wybierają edukację domową jako ścieżkę dla swoich dzieci. O rozwój uczniów dbamy także przez szeroki zakres zajęć pozalekcyjnych: od sportu po sztukę, od nauki języków obcych po robotykę! Dzięki zaangażowaniu uczniów, rodziców i pracowników, nasza szkoła stała się miejscem, które inspiruje do nauki, buduje przyjaźnie i daje poczucie przynależności.

Owady i spółka - wystawa przyrodnicza
Największa na śląsku wystawa zwierząt bezkręgowych zaprasza!
Co u nas zobaczysz? Ponad 100 gatunków zwierząt w tym, pająki, skorpiony, patyczaki, straszyki, modliszki, mrówki, ślimaki, chrząszcze, krocionogi i inne. Nie jesteśmy zwykłą wystawą. Podczas zwiedzania gwarantujemy opiekę edukatora, który chętnie opowie wiele ciekawostek o życiu tych zwierząt, co więcej, niektóre z nich pokaże z bliska a nawet poda na rękę (i to wszystko w cenie biletu!). Służymy pomocą także w przypadku rozpoczynania hodowli bezkręgowców, chętnie odpowiemy na wszystkie pytania. Doskonałym pomysłem na odwiedziny naszej wystawy będzie dojazd pociągiem, jesteśmy zlokalizowani 15 minut spacerem od stacji Bielsko-Biała Główna. Odwiedziny u nas można połączyć z innym atrakcjami Bielska jak choćby szklak pomników postaci z bajek czy zamek Sułkowskich, które są tuż obok. Bielsko-Biała, Wzgórze 18.

Przedszkole Kreatywka
„Kreatywka” to wyjątkowe miejsce na mapie Katowic. Miejsce gdzie dzieci będą uczyć się kreatywności, współpracy w grupie, radzenia z emocjami, miejsce gdzie będą rozwijały swoje zainteresowania i z którego nie będą chciały wychodzić. Duże, przestronne i wyposażone w najnowocześniejsze materiały dydaktyczne sale zapewniają miejsce do nauki, zabawy i wypoczynku.Naszym atutem są małe grupy liczące od 15 do 18 dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat.
Kim będzie Twoje dziecko, gdy dorośnie? Odpowiedź na to pytanie jest skomplikowana. Według naukowców większość zawodów, które będą wykonywane przez dzieci obecnie rozpoczynające edukację, aktualnie jeszcze nie istnieje. Nieważne, czy będzie to znany współcześnie zawód, czy też nie – w naszym przedszkolu dziecko rozwinie kompetencje, dzięki którym będzie odważnie i mądrze poruszało się w szybko zmieniającej się rzeczywistości. Języki (nie)obce W przedszkolu Kreatywka dzieci uczą się poprzez uczą się poprzez zabawę dwóch języków obcych: angielskiego i hiszpańskiego. W ofercie Kreatywki znajdują się m. in.: język angielski z robotem EMYSem, język hiszpański, kodowanie z Photonem czy programowanie ze Scottie Go!

Niepubliczne Przedszkole Stumilowy Las
Rekrutacja na rok aktualny. „Najważniejszy okres w życiu to nie czas studiów uniwersyteckich, ale pierwszy okres, od urodzenia do szóstego roku życia. Jest to czas, kiedy formuje się inteligencja człowieka i nie tylko ona, ale całość jego zdolności psychicznych." - Maria Montessori. Wiek przedszkolny jest bardzo ważnym okresem w życiu dziecka. Jego przebieg ma decydujące znaczenie dla kolejnych lat życia. To właśnie u dzieci w wieku 2,5–6 lat występują okresy szczególnej wrażliwości na różnego rodzaju bodźce. Są to etapy rozwojowe ekstremalnej chłonności umysłu podczas uczenia się i nabywania konkretnych kompetencji. To właśnie w tym wieku dziecko rozwija się najintensywniej pod względem fizycznym, społecznym, emocjonalnym. Dlatego wybór przedszkola jest kluczowy dla jego dalszego rozwoju. Celem przedszkola Stumilowy Las jest osiągnięcie wysokiego poziomu gotowości szkolnej dziecka poprzez realizację podstawy programowej bazując na kanwie Planu Daltońskiego. Działanie to pozwala nam na dostosowaniu tempa nauki do rzeczywistych możliwości dziecka, wdraża dziecko do polegania na sobie, pobudza inicjatywę i samodzielność zarówno w działaniu jak i myśleniu. Dzieci uczą się poprzez zabawę, wykonywanie tzw. „zadań daltońskich, udział w projektach badawczych, zajęciach dodatkowych, licznych przedstawieniach teatralnych. Uczymy nasze dzieci tzw. „kompetencji przyszłości” czyli : współpracy nie rywalizacji , samodzielności i wiary we własne umiejętności oraz poczucie odpowiedzialności za podjęte zadania.

Żłobek Zielone Sady
Odkryjcie magię nauki w bliskości z przyrodą w Żłobku Zielone Sady! Dla nas każdy dzień to niepowtarzalna podróż po tajemnicach natury. Dzieci uczą się nie tylko przez doświadczenie, ale także poprzez zanurzenie w otaczającym je świecie roślin, zwierząt i zjawisk przyrodniczych. Nasze wyjątkowe podejście do edukacji uwzględnia potrzeby każdego maluszka, w tym także dzieci z orzeczeniem. Tworzymy bezpieczną i akceptującą przestrzeń, gdzie dzieci mogą czerpać z otaczającego ich świata w sposób pełen radości i nauki. Dołączcie do nas, aby Wasze dzieci mogły rozwijać się harmonijnie, w przyjaznym środowisku!

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: TEMAT TYGODNIA | Poznaj miejsca przyjazne dzieciom - śląskie Nasze Miasto

Wróć na sosnowiec.naszemiasto.pl Nasze Miasto