MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Sosnowiec: Liceum im. Staszica z programem matury międzynarodowej. To pierwsza taka szkoła w Zagłębiu

Szymon Kwiatkowski
Szymon Kwiatkowski
IV Liceum Ogólnokształcące im. S. Staszica dołączyło do elitarnego grona szkół z programem matury międzynarodowej IB.
IV Liceum Ogólnokształcące im. S. Staszica dołączyło do elitarnego grona szkół z programem matury międzynarodowej IB. UM Sosnowiec
IV Liceum Ogólnokształcące im. S. Staszica dołączyło do elitarnego grona szkół z programem matury międzynarodowej IB. To pierwsza taka szkoła w Zagłębiu.

Sosnowiecki „Staszic” z programem matury międzynarodowej

IV Liceum Ogólnokształcące im. S. Staszica dołączyło do elitarnego grona szkół z programem matury międzynarodowej IB. Placówka przeszła cały wymagający proces certyfikacyjny jako jedyna szkoła w Zagłębiu. „Staszic” otrzymał już zgodę Barbary Nowackiej, Minister Edukacji Narodowej.

Zabiegaliśmy o to kilka lat. Gościliśmy w szkole przedstawicieli International Baccalaureate Organization (IBO), którzy sprawdzali naszą szkołę pod wieloma kątami: od zabezpieczeń pomieszczeń, w których znajdują się karty matur po to, co najważniejsze, czyli program nauczania – wyjaśnia Grzegorz Walotek, dyrektor IV LO im. Staszica.

Szkoła musiała spełnić szereg warunków. Dwudziestu jej nauczycieli przeszło certyfikowane szkolenie. Placówka uzyskała autoryzację do wprowadzenia Diploma Programe.

Nasi nauczyciele musieli przygotować autorskie programy nauczania, które zostały poddane gruntownej analizie przez konsultantów IBO — dodaje dyrektor Walotek.

Wyszkoleni nauczyciele i dobre wyposażenie

Dobrej kadrze musi towarzyszyć wyposażenie placówki. Szkoła musi posiadać pracownię chemiczną, biologiczną i fizyczną, w których znajduje się wysokiej jakości sprzęt i pomoce naukowe niezbędne do przeprowadzania eksperymentów i prac projektowych, a biblioteka powinna być zaopatrzona w odpowiednie pozycje anglojęzyczne. Grzegorz Walotek zaznaczał, jak wielki jest to krok dla szkoły, która teraz może zaoferować uczniom wzbogaconą ofertę edukacyjną.

To bardzo dobra inwestycja w talenty i wykształcenie młodych ludzi, czym otwierają sobie drogę na najznakomitsze uniwersytety całego świata. To również bardzo wartościowy krok w rozwoju miasta – powiedział Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

W ramach bloku przedmiotów społecznych szkoła oferuje: historię, geografię, ekonomię, zarządzanie biznesem, filozofię i psychologię. W ramach bloku przedmiotów przyrodniczych: biologię, chemię, fizykę i środowisko i społeczeństwo. Nawet w przypadku matematyki oferowane są dwa nurty kształcenia: matematyka teoretyczna i matematyka stosowana.

Dni Otwarte „Staszica”

Jest to niesamowita szansa dla szkoły. Wyjątkowym jest również fakt, że w tym samym roku szkoła obchodzi swoje 130-lecie.

Pierwszym rocznikiem, który będzie mógł skorzystać z programu, będą obecni ósmoklasiści. O tym, jakie warunki trzeba spełnić, by aplikować do oddziału międzynarodowego, będzie można dowiedzieć się w sobotę 23 marca w czasie Dnia Otwartego „Staszica”. Szkolna społeczność zaprasza wszystkich zainteresowanych od godz. 10:00 do 13.00.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie żyje Jan A.P. Kaczmarek. Zdobywca Oscara miał 71 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na sosnowiec.naszemiasto.pl Nasze Miasto