Polska pokonała Koreę Południową na nowym Stadionie Zimowym w Sosnowcu. Sprawdzian przed walką o igrzyska

Tomasz Kuczyński
5.2.2024 r. Mecz hokeja na lodzie: Polska - Korea Południowa w Sosnowcu.
5.2.2024 r. Mecz hokeja na lodzie: Polska - Korea Południowa w Sosnowcu. Karina Trojok
W poniedziałek 5 lutego 2024 roku reprezentacja Polski w hokeju na lodzie rozegrała mecz kontrolny z drużyną Korei Południowej. Areną spotkania hokeistów był nowy Stadion Zimowy należący do kompleksu sportowego ArcelorMittal Park. Zobacz ZDJĘCIA.

Kliknij TUTAJ, by zobaczyć ZDJĘCIA
Obie reprezentacje przygotowują się do turnieju prekwalifikacyjnego do Zimowych Igrzysk Olimpijskich Mediolan-Cortina d'Ampezzo 2026, który odbędzie się w Sosnowcu od 8 do 11 lutego. Oprócz Polski i Korei Południowej zagrają w nim też Estonia i Ukraina.

Zobacz w galerii ZDJĘCIA KIBICÓW oraz z meczu hokeistów Polska - Korea Południowa w Sosnowcu

Podopieczni trenera Roberta Kalabera objęli prowadzenie już w 4. minucie po dwójkowej akcji, w której asystował Krystian Dziubiński, a do siatki trafił Bartłomiej Jeziorski. W 10. minucie Polacy wykorzystali grę w przewadze i Grzegorz Pasiut podwyższył na 2:0. To nie był koniec strzelania w I tercji, która zakończyła się wynikiem 5:0. Na drugą tercję nastąpiła zmiana w bramce Polaków - David Zabolotny wszedł za Macieja Miarkę. W tej części gole nie padły, ale na początku III tercji było już 6:0. Drugi raz Biało-Czerwoni zdobyli gola w przewadze - Bartosz Fraszko skorzystał z podania zza bramki Patryka Wronki.

Polska - Korea Południowa 6:0 (5:0, 0:0, 1:0)

Bramki: 1:0 Bartłomiej Jeziorski (4), 2:0 Grzegorz Pasiut (10), 3:0 Grzegorz Pasiut (16), 4:0 Krystian Dziubiński (17), 5:0 Patryk Krężołek (19), 6:0 Bartosz Fraszko (43)