Fundacja Ratownictwo Motocyklowe Polska działa od roku 2017. Zrzesza ona ratowników medycznych z całego kraju, którzy nieodpłatnie, w formie wolontariatu, wspierają działania lokalnych oddziału pogotowia ratunkowego. Jedną z takich jednostek jest Rejonowe Pogotowie Ratunkowe w Sosnowcu. To kolejny sezon współpracy z miejskim pogotowiem – ta trwa od 2018 roku.
W ramach współpracy z Państwowym Ratownictwem Medycznym wolontariusz Fundacji podejmują się 12-godzinnych dyżurów, w trakcie których znajdują się pod kierownictwem dyspozytora pogotowia ratunkowego kierowani są na miejsca wypadków, by ratować życie i zdrowie.
- Motoambulanse wykorzystywane w sytuacjach, które wymagają szybkiej reakcji, wysyłane są tam, gdzie potrzebna jest natychmiastowa pomoc, a ze względu na miejsce wydarzenia dojazd mógłby być utrudniony dla standardowego ambulansu. Wolontariusze Fundacji wysyłani zostają także do wypadków autostradowych, gdzie liczy się jak najszybszy dojazd i natychmiastowa opinia specjalistyczna. Pełnią te same funkcje, co ratownicy jeżdżący karetkami, różni ich jedynie pojazd - mói Emilia Ornat, prezes fundacji Ratownictwo Motocyklowe Polska.
Wszystkie dyżury wolontariuszy Fundacji wykonywane są nieodpłatnie. Ratownictwo Motocyklowe z własnej kieszeni pokrywa również koszta budowy i eksploatacji pojazdów, jak i wyposażenie motoambulansów w środki pierwszej pomocy. Fundacja nie otrzymuje dofinansowań - można ją wesprzeć poprzez poprzez portal Patronite, oferując stały, comiesięczny datek (patronite.pl/frmp)- lub wpłacając darowiznę na konto fundacji.
Paweł Szrot ostro o "Zielonej Granicy"."To porównanie jest uprawnione"
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?