MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

W Sosnowcu otwarto nową siedzibę stacji Rejonowego Pogotowia Ratunkowego! Zobacz ZDJĘCIA

Szymon Kwiatkowski
Szymon Kwiatkowski
Wideo
od 12 lat
3 kwietnia otwarta została nowa siedziba stacji Rejonowego Pogotowia Ratunkowego w Sosnowcu! Cała inwestycja kosztowała 28 mln złotych, z czego ponad 21 mln złotych pochodziło z budżetu województwa śląskiego. Zobacz, jak prezentuje się budynek.

3 kwietnia o godzinie 12.00 odbyło się oficjalne otwarcie nowej siedziby stacji Rejonowego Pogotowia Ratunkowego w Sosnowcu. Jest to bez wątpienia jedna z najważniejszych inwestycji w województwie.

Nowa siedziba stacji Rejonowego Pogotowia Ratunkowego

Dotychczas stacja Rejonowego Pogotowia Ratunkowego w Sosnowcu mieściła się przy ulicy Teatralnej. Teraz placówka znajduje się przy ulicy Kombajnistów 76. Budynek został wybudowany na działce przekazanej przez miasto (wartej około 1,5 mln złotych) o powierzchni prawie 7 tys. metrów. Cała inwestycja kosztowała 28 mln złotych, z czego ponad 21 mln złotych pochodziło z budżetu województwa śląskiego.

- Dzisiaj rano zrobiliśmy szybkie podsumowanie, jakie były w tej kadencji nakłady finansowe na szeroko pojęte pogotowie ratunkowe. W Sosnowcu przeznaczyliśmy 27 mln złotych, a w Katowicach nie całe 21 mln. Prawie 48 mln wydaliśmy na to, aby ten standard pracowników i pogotowia ratunkowego był jak najlepszy w kraju — przemawiał Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego.

Zobacz zdjęcia z otwarcia nowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Sosnowcu

Około 100 paneli fotowoltaicznych zasili budynek

Nowa stacja Rejonowego Pogotowia Ratunkowego w Sosnowcu to budynek bardzo nowoczesny technologicznie. Jest on niskoemisyjny, a ponad 80 proc. jego energii pochodzi z odnawialnych źródeł energii. Posiada około 100 paneli fotowoltaicznych, pompy ciepła, ładowarki do samochodów elektrycznych oraz, co najważniejsze, bardzo dużo nowinek medycznych oraz technologicznych. Na uznanie zasługuje fakt, że całą inwestycję udało zakończyć się w terminie.

- To jest jedna z tych inwestycji, która zwiększa bezpieczeństwo mieszkańców województwa śląskiego. Na pewno te pieniądze były pieniędzmi dobrze wydanymi. Wreszcie pracownicy medyczni mają dobrą siedzibę — mówił Marek Wójcik, wojewoda śląski.

Większe bezpieczeństwo dla mieszkańców

Nowy obiekt na mapie miasta podzielony jest na stację pogotowia ratunkowego, część administracyjną oraz szkoleniową. Rejonowe Pogotowie Ratunkowe w Sosnowcu zapewni większe bezpieczeństwo mieszkańcom całego Zagłębia Dąbrowskiego.

- Lokalizacja jest bardzo dobra. Nowa siedziba oznacza przede wszystkim komfort pracy dla ratowników medycznych, pielęgniarek czy lekarzy. Znajdujące się tutaj sale wykładowe oznaczają również możliwość podnoszenia kwalifikacji pracowników — tłumaczył Klaudiusz Nadolny, dyrektor Rejonowego Pogotowia Ratunkowego w Sosnowcu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na sosnowiec.naszemiasto.pl Nasze Miasto