MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Odnowione Egzotarium w Sosnowcu z szansą na prestiżowe nagrody w ogólnopolskich konkursach! Zobacz ZDJECIA

Ignacy Krzemiński
Ignacy Krzemiński
Odnowione Egzotarium w Sosnowcu ma szansę na dwie prestiżowe nagrody ogólnopolskie na najlepsza inwestycję. Obiekt wziął udział w konkursach: „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.” oraz Top Inwestycje Komunalne 2024.

Jednym z kluczowych etapów w historii sosnowieckiego Egzotarium był proces trzyletniej modernizacji, który zakończył się 2 grudnia 2023 roku. W ramach przedsięwzięcia zmienił się również teren okalający Egzotarium. Koszt modernizacji obiektu i okolicznej infrastruktury wyniósł 83 miliony złotych. Obiekt prezentuje się obecnie w zupełnie nowej formie, przyciągając uwagę zarówno lokalnej społeczności, jak i turystów z regionu.

Okazuje się jednak, że modernizacja sosnowieckiego Egzotarium została dostrzeżona i doceniona nie tylko przez tysiące odwiedzających gości. Ogród Botaniczno-Zoologiczny aktualnie bierze udział w dwóch ogólnopolskich konkursach.

Modernizacja Roku i Budowa XXI wieku

28. edycja Ogólnopolskiego Konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.” jest pierwszą okazją do zdobycia nagrody. To organizowany od blisko 30. lat konkurs budowlany dla inwestorów, wykonawców i projektantów. O tytuł będą również walczyć m.in. powiaty, urzędy i deweloperzy.

Nagradzane są najlepsze wyróżniające się budowlane projekty w dwóch głównych kategoriach: Obiekty Nowe oraz Obiekty Modernizowane. Odnowione sosnowieckie Egzotarium bierze udział w tej drugiej kategorii

Niezależne grono 37 fachowców: profesorów politechnik, uniwersytetów, akademii, przedstawicieli ministerstw, osobiście odbędzie wizytacje i oceni zgłoszone projekty. Ogłoszenie wyników wraz z wręczeniem nagród odbywa się na Zamku Królewskim w Warszawie - Muzeum Rezydencji Królów i Rzeczypospolitej.

Laureaci otrzymają nagrody przyznawane przez sprawujące patronat m.in.: ministerstwa, marszałków województw, izby budowlane, izby gospodarcze za obiekty, które wyróżniają się w regionach.

Zgłoszenia przesyłane są za pomocą formularza elektronicznego

Top Inwestycje Komunalne 2024

Drugim z konkursów, w którym bierze udział Egzotarium, to Top Inwestycje Komunalne 2024, organizowany przez Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości oraz wydawca serwisu PortalSamorządowy.pl. Do 26 kwietnia do godziny 9.00 można głosować na inwestycje, które zostały wytypowane przez samorządy. Inwestycja, która zdobędzie najwięcej głosów, otrzyma nagrodę czytelników Portalu Samorządowego.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

26-letni Ukrainiec próbował nakłonić Polaka do szpiegowania

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na sosnowiec.naszemiasto.pl Nasze Miasto