Luty 2023 w Sosnowcu: Przegląd najważniejszych wydarzeń stycznia 2023

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Przeczytaj najważniejsze informacje mijającego miesiąca. Jak Sosnowiec zmienił się  w styczniu 2023?
Przeczytaj najważniejsze informacje mijającego miesiąca. Jak Sosnowiec zmienił się w styczniu 2023? CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie podsumowanie minionego miesiąca. Zobacz artykuły, które w styczniu czytaliśmy najchętniej. Które informacje przykuwały uwagę mieszkanek i mieszkańców Sosnowca najbardziej? Czy czytałeś artykuł: „Najlepsze cukiernie w Sosnowcu. Tu kupisz najpyszniejsze pączki na Tłusty Czwartek! Zobacz LISTĘ lokali”?

Przegląd stycznia 2023 w Sosnowcu: top 3 artykuły z miesiąca

Oto lista najpopularniejszych wiadomości ze stycznia 2023 roku. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Najlepsze cukiernie w Sosnowcu. Tu kupisz najpyszniejsze pączki na Tłusty Czwartek! Zobacz LISTĘ lokali

Gdzie kupisz najpyszniejsze pączki i faworki w Sosnowcu? Tłusty Czwartek zbliża się wielkimi krokami, a nie każdy ma swoją ulubioną i sprawdzoną cukiernię w mieście. Podpowiadamy, które lokale cieszą się powodzeniem w Sosnowcu. Poznajcie Orły Cukiernictwa - to zestawienie najlepszych cukierni w poszczególnych miastach w kraju. Które cukiernie w Sosnowcu zostały wyróżnione? Kliknij w galerię i poznaj LISTĘ laureatów!

📢 WOŚP 2023 w Sosnowcu - finał w parku Sieleckim. Na scenie Roxi i Universe, a pod sceną rozgrzany tłumy - zobacz zdjęcia

WOŚP 2023 w Sosnowcu - finał w parku Sieleckim. W ostatnią niedzielę stycznia odbył się wojewódzki finał 31. edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mimo chłodu pod sceną w parku Sieleckim zgromadziły się tłumy, wspierające charytatywną inicjatywę. Na scenie wystąpiły takie gwiazdy jak Roksana Węgiel, Gabi Foksa czy Universe. Nie mogło oczywiście zabraknąć tradycyjnego już dla imprezy światełka do nieba.

📢 Zgwałcenie 17-latki w Zabrzu! Zatrzymano podejrzanego mężczyznę

Zabrzańska policja zatrzymała podejrzanego o zgwałcenie 17-latki. Kamera zarejestrowała go w autobusie miejskim, którym miał jechać z dziewczyną na trasie z Katowic do Zabrza. Wczoraj publikowaliśmy jego wizerunek.

Zrób sobie prezent

Materiały promocyjne partnera

Prasówka luty Sosnowiec: pozostałe wydarzenia z poprzedniego miesiąca

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w styczniu uwagę czytelniczek i czytelników z Sosnowca. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Rozliczasz PIT 2023? Zobacz nowe ulgi, które możesz odliczyć składając zeznanie podatkowe za 2022 rok!

PIT 2023. Podatnicy mają czas na rozliczenie się z fiskusem za 2022 rok od 15 lutego do 2 maja 2023 roku. Złożenie deklaracji podatkowej staje się coraz prostsze dzięki usługom internetowym. Wystarczy do tego zaledwie kilka minut przed komputerem, ale pamiętajmy, że automatyczny mechanizm nie uwzględni wszystkich możliwych ulg. Warto wcześniej sprawdzić, co można odliczyć od podatku w 2023 roku, tym bardziej, że pojawiają się nowe ulgi podatkowe oraz odliczenia! Sprawdź, czy ciebie te dotyczą!

📢 Ile pieniędzy zebrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Sosnowcu? Podczas 31 finału WOŚP licytowano szereg oryginalnych przedmiotów

Wciąż trwa liczenie pieniędzy, które udało się zebrać podczas 31 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy w Sosnowcu. W tym roku miasto było gospodarzem wojewódzkiego finału WOŚP, dzięki czemu na aukcjach związanych z akcją charytatywną pojawił się szereg unikalnych przedmiotów.

📢 Są POSZUKIWANE przez śląską policję! Młode kobiety to złodziejki, oszustki, chuliganki... Rozpoznajesz je? Zgłoś się na policję!

Rozpoznajesz je? Czym prędzej zgłoś się na policję! Prezentujemy najnowsze zdjęcia i listy gończe młodych kobiet, które złamały prawo. Większość z nich nie skończyła 35 lat. Rozpoznajesz którąś z nich? Wiesz, gdzie mogą przebywać? Jeżeli masz jakieś informacje na temat tych kobiet, koniecznie skontaktuj się z policją. Zdjęcia i dane przedstawione w naszej galerii pochodzą z policyjnej strony poszukiwani.policja.pl i zostały pobrane 15.01.2023 r.

📢 "Policz się z cukrzycą" podczas 31. finału WOŚP. Stowarzyszenie Harpagan Sosnowiec po raz ósmy organizatorem biegu

Po raz ósmy finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy towarzyszy bieg, organizowany przez Harpagan Sosnowiec, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji i 71 Sztab WOŚP Sosnowiec. Bieg „Policz się z cukrzycą” był nie tylko okazją do wsparcia akcji charytatywnej, ale wskazał, że cukrzyca nie jest przeszkodą w uprawianiu sportu.

📢 Babcie i dziadkowie w woj. śląskim - ile ich jest i jak spędzają czas? Poznajcie statystycznego seniora ze Śląska

W jaki sposób babcie i dziadkowie w woj. śląskim spędzają czas. Jakie mają dochody? Na podstawie danych Wojewódzkiego Urzędu Statystycznego w Katowicach kreślimy obraz statystycznego seniora. Porównajcie go z waszymi babciami i dziadkami.

📢 Podświetlany napis ArcelorMittal Park montowany na nowym stadionie w Sosnowcu. Zobacz ZDJĘCIA

Pierwszych osiem liter napisu ArcelorMittal Park już wisi na nowym stadionie piłkarskim w Sosnowcu. Sponsorem tytularnym Zagłębiowskiego Parku Sportowego jest bowiem hutniczy potentat i największy pracodawca w Zagłębiu – firma ArcelorMittal. To właściciel dawnej Huty Katowice. To poważna operacja logistyczna, bo cały napis ma 40 metrów długości. Mocowanie liter rozpoczęło się 26 stycznia.

📢 Policjanci z Sosnowca przejęli ponad 90 tysięcy paczek papierosów i 1300 butelek alkoholu. Podejrzanemu grozi nawet 5 lat więzienia

Zwalczający przestępczość gospodarczą policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu zatrzymali 48-latka z Katowic, przewożącego w swoim aucie ponad 7 tysięcy paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. W użytkowanych przez niego pomieszczeniach policjanci znaleźli olbrzymią kontrabandę. Podejrzany o handel nielegalnym tytoniem mężczyzna usłyszał zarzuty. Grozi mu do 5 lat więzienia.

📢 Pierwsi lokatorzy mieszkań komunalnych przy ulicy Traugutta w Sosnowcu otrzymali klucze. W planach rozbudowa osiedla o kolejne osiem bloków

Końca dobiegła rozpoczęta w lipcu 2022 roku budowa osiedla komunalnego przy ulicy Traugutta w Sosnowcu. Pierwsi lokatorzy otrzymali dzisiaj klucze do swoich nowych mieszkań. Nie kryli przy tym wzruszenia. Zakończenie tej inwestycji nie oznacza końca budownictwa komunalnego w mieście – w bezpośrednim sąsiedztwie czterech nowo wybudowanych bloków powstanie osiem kolejnych.

📢 Matka zabiła dziecko. Sprawą półrocznej Madzi z Sosnowca żyła Polską. 24 stycznia mija 11 lat od tragicznych wydarzeń

Zabójstwo sześciomiesięcznej Madzi z Sosnowca przez jej matkę wstrząsnęło opinią publiczną. Dzisiaj, 24 stycznia, mija 11 lat od tamtych dramatycznych wydarzeń. Czas płynie, a ludzie wciąż pamiętają o tragedii małej dziewczynki.

📢 Ci poszukiwani SKRZYWDZILI DZIECI i uniknęli kary! Rozpoznajesz ich? Szukają ich służby. Zgłoś się na policję 23.01.23

Rozpoznajesz ich? Oto lista podejrzanych, którzy poszukiwani są w związku z zarzutami dotyczącymi wykorzystywania seksualnego nieletnich. Rozpoznajesz którego z nich? Wiesz, gdzie mogą przebywać? Jeżeli masz jakieś informacje na ich temat, koniecznie skontaktuj się z policją. Zdjęcia i dane przedstawione w naszej galerii pochodzą z policyjnej strony poszukiwani.policja.pl i zostały pobrane 20.01.2023 r.

📢 Dziesięć tysięcy złotych nagrody dla osoby, która wskaże truciciela psów z Sosnowca. Mieszkańcy miasta poszukują odpowiedzialnych

Dziesięć tysięcy złotych nagrody wyznaczył jeden z mieszkańców Sosnowca za wskazanie winnego zatruć psów, do których dochodzi od dłuższego czasu na terenie miasta. Ofiarą zatruć paść miało już kilkanaście zwierząt. Policja apeluje o potwierdzone dokumentacją medyczną przypadki prób zatrucia czworonogów.

📢 Stare Egzotarium istniało od 1956 roku. Sosnowiczanie mieli do niego sentyment, jednak roślinom lepiej będzie w nowym obiekcie

Stare Egzotarium w Sosnowcu istniało 64 lata. Jednak wiek zrobił swoje i w 2019 wystarczyło na nie spojrzeć, by wiedzieć, że to już relikt minionej epoki… Przypomnijmy sobie, jak wyglądał stary obiekt i jak rozpoczęła się przeprowadzka roślin i wyburzanie sosnowieckiej palmiarni...

📢 Sosnowiec: w mieszkaniu znaleziono zwłoki mężczyzny. Makabryczne odkrycie sosnowieckiej straży

Makabryczne odkrycie w Sosnowcu. Ciało mężczyzny ujawniono w niedzielę, 22 stycznia, w jednym z mieszkań w dzielnicy zwanej Barakami. Znaleźli je strażacy, którzy do mieszkania dostali się siłą.

📢 Wybieramy OSOBOWOŚĆ ROKU 2022 w Sosnowcu! Głosowanie już trwa. Zobacz nominowanych - ZDJĘCIA

Wybieramy OSOBOWOŚĆ ROKU 2022 w Sosnowcu! Zagłosuj na osoby, które w minionym roku odniosły sukcesy, zasłużyły się dla lokalnej społeczności lub angażowały się w działania charytatywne. Wciąż można też zgłosić swoją propozycję nominacji do tytułu Osobowość Roku 2022 w swoim mieście lub powiecie. Zobaczcie nominacje w naszej galerii!

📢 Najpiękniejsze metamorfozy w woj. śląskim! Efekty remontów robią KOLOSALNE wrażenie. Zobacz zdjęcia przed i po

Najpiękniejsze metamorfozy w woj. śląskim! Renowacja budynków pozwalają ocalić zabytkowe skarby przed zapomnieniem. Stare kamienice, dworce kolejowe, czy pałace przez lata ulegały zniszczeniu, ale niektóre odzyskały swój dawny blask dzięki gruntownym remontom. Zobacz najciekawsze przykłady udanych metamorfoz z ostatnich lat w województwie śląskim. W galerii znajdziesz porównania przed i po renowacji. Efekty robią wrażenie!

📢 Oto jak mieszkają milionerzy w woj. śląskim! Zobacz 10 najdroższych rezydencji na sprzedaż w regionie. Są SPEKTAKULARNE!

Luksusowe nieruchomości w woj. śląskim. Część z nich jest zlokalizowana głęboko w Beskidach, inne na Jurze, a jeszcze inne w centrach miast. Jak mieszkają najbogatsi ludzie w woj. śląskim? Piękne rezydencje, luksusowy styl, wielkie ogrody, sauna i basen... - to standard, jednak czasami mamy do czynienia z tradycyjnymi wnętrzami. Co ciekawe na posiadłości za grube miliony nie brakuje kupców. Jak wygląda obecnie rynek nieruchomości luksusowych w woj. śląskim? Sprawdź oferty w naszej galerii!

📢 Do Sosnowca powróciła zima. Na ulicach ślisko, IMGW zapowiada kolejne opady śniegu. Zobacz galerię zdjęć!

Do Sosnowca powraca zima: opady śniegu, ujemne temperatury i złe warunki drogowe z powrotem zagościły w mieście. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed opadami śniegu, które wystąpią w ciągu najbliższych dni.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

iPolitycznie - Czy słowa Stefańczuka o Wołyniu to przełom?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na sosnowiec.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie