AKS Niwka Sosnowiec - MKS Siemianowice Śląskie 2:0. Zwycięstwo biało-zielonych

Mateusz Załęski / aksniwka.com
W środowym spotkaniu 27. kolejki katowickiej ligi okręgowej podopieczni Dariusza Wrony pokonali zespół MKS-u Siemianowice Śląskie 2:0. Bramki dla biało-zielonych zdobyli niezawodni jak zawsze Jakub Stefański i Mariusz Ludwiczek.

Dzień Dziecka okazał się szczęśliwym dniem dla sosnowieckich zawodników - dwie strzelone w drugiej połowie bramki dały im upragnione zwycięstwo i trzy punkty, dzięki którym przesunęli się w tabeli o jedno oczko wyżej i aktualnie plasują się na ósmym miejscu.

Pierwsza odsłona meczu w wykonaniu obu drużyn była zachowawcza i spokojna. Zarówno niwczanie jak i goście badali siebie nawzajem i próbowali zaskoczyć golkiperów, jednak próby te kończyły się fiaskiem i wynik do przerwy pozostawał bez zmian.

Druga połowa to pewna gra sosnowczan, którzy przez 45. minut ciągle bombardowali bramkę strzeżoną przez Kamila Szczerbińskiego. Znakomite sytuacje strzeleckiego mieli między innymi: Jakub Stefański, Mariusz Ludwiczek, Daniel Sobczyk i Marcin Długaj. Mimo dominacji biało-zielonych na pierwszą bramkę musieliśmy czekać aż do 83. minuty, kiedy to przy piłce stanął Mariusz Ludwiczek - pięknie wykończona akcja dała Niwce prowadzenie.

AKS Niwka Sosnowiec - Unia Ząbkowice 2:0. Zasłużona wygrana Niwki z liderem

Chwilę później mogło być już 2:0, jednak uderzenia Mariusza Korepty wybronił dobrze spisujący się wczoraj golkiper z Siemianowic Śląskich. Tego czego nie udało się Korepcie, udało się najlepszemu strzelcowi, Jakubowi Stefańskiemu, który w 90. minucie ustanowił końcowy wynik spotkania.

- Przed spotkaniem było bardzo dużo podtekstów na temat tego meczu, że drużyna z Siemianowic przyjedzie tutaj z myślą, że jest w stanie coś załatwić. Wydaje mi się, że po końcowym gwizdku wszystkie te spekulacje podsumowaliśmy w jak najlepszy sposób wynikiem 2:0 - mówił po meczu szkoleniowiec niwczan, Dariusz Wrona.

- Wracając do samej gry, bo to jest najważniejsze, to w pierwszej połowie ekipa gości przystąpiła w pełni zdeterminowana, gdyż aby myśleć o utrzymaniu się w lidze musiała to spotkanie wygrać. Zawodnicy ustawiali się ofensywnie i stworzyli sobie jedną groźną sytuację. Moi podopieczni długo nie odpowiadali. Po przewie i po krótkiej analizie sytuacji wyszliśmy na drugą odsłonę w miarę aktywnie nastawieni, czego efektem były dwie strzelone bramki i kolejne w tym sezonie zwycięstwo - dodał Dariusz Wrona.

Kolejnym rywalem niwczan w walce o ligowe punkty będzie zespół z Wojkowic, który przegrał wczoraj z Wawelem Wirek 5:1.

AKS Niwka Sosnowiec - MKS Siemianowice Śląskie 2:0 (0:0)
Bramki: 1:0 – Mariusz Ludwiczek (83.), 2:0 – Jakub Stefański (90.)
AKS: Kijowski - Wajda, Czapla, Mędrek (46. Stanowski), Długaj (81. Krochmal), Sikora, Sobczyk, Ludwiczek Ż (86. Gajówka), Korepta, Szałyga (53. Kałużny), Stefański Ż
MKS: Szczerbiński - Wanot, Krawiec Ż, Hanak, Kozieł, Mierzwa Ż, Waliczek Ż (61. Tomczyk), Przątka, Ogryzek, Nowak, Bielich (69. Lesik Ż)