AKS Niwka Sosnowiec - Andaluzja Brzozowice-Kamień 5:0. Wysokie zwycięstwo niwczan

Mateusz Załęski / aksniwka.com
W sobotnim meczu XXIII kolejki katowickiej ligi okręgowej AKS Niwka wygrał wysoko przed własną publicznością z Andaluzją Brzozowice-Kamień 5:0. Bramki dla niwczan zdobyli: trzykrotnie Jakub Stefański oraz Łukasz Szałyga i Mariusz Korepta. Spotkanie zostało przerwane w 80. minucie.

Wczorajszy mecz na tle sportowym ułożył się dla drużyny AKS-u idealnie - szybko strzelone trzy bramki w pierwszej połowie praktycznie przesądziły wynik spotkania. W drugiej niwczanie postawili przysłowiową kropkę nad "I" i dołożyli dwa kolejne trafienia rozkładając na łopatki sobotniego rywala.

Pierwszą bramkę zgromadzeni na stadionie kibice zobaczyli już w 11. minucie, kiedy to mocnym uderzeniem popisał się Jakub Stefański, dla którego mecz ten był jednym z lepszych w tym sezonie, gdyż do swojego dorobku strzeleckiego dopisał jeszcze dwa trafienia odpowiednio w 42. i 66. minucie spotkania. Dobra gra, waleczność i determinacja biało-zielonych przełożyła się z całą pewnością na wynik.

AKS Niwka Sosnowiec - GKS Wawel Wirek 1:1. Ligowy remis niwczan

Zawodnicy z Niwki będąc cały czas przy piłce oddawali co chwilę coraz to groźniejsze strzały na bramkę gości strzeżoną przez Pawła Dudę w pierwszej i Tomasza Skrzypca w drugiej odsłonie. Piłkarze z Piekar Śląskich byli bez szans, aby móc myśleć o strzeleniu jakiejkolwiek kontaktowej bramki. Strzelali za to sosnowiczanie, w szczególności Łukasz Szałyga i Mariusz Korepta, którzy przechytrzyli obronę gości i dali wiele radości wszystkim sympatykom naszego klubu.

Wynik zdecydowanie mógł być korzystniejszy dla podopiecznych Dariusza Wrony, jednak w 79. minucie doszło do dość przykrego incydentu z udziałem jednego z zawodników Andaluzji i jednego z miejscowych kibiców. Na 11. minut przed końcem spotkania ukarany czerwoną kartką Daniel Sobociński schodząc z murawy sprowokował jednego z niweckich kibiców, który bezmyślnie wtargnął na murawę i podbiegł w jego kierunku.

Drużyna gości z obawy o swoje bezpieczeństwo nie chciała już dalej grać i zeszła z boiska. Sytuacja została szybko opanowana przez służby porządkowe, a niesfornym kibicem zajęła się policja. Dalsze decyzje dotyczące niespodziewanego zajścia podejmie Wydział Gier i Dyscypliny Śląskiego Związku Piłki Nożnej w Katowicach.

Przez nieodpowiedzialne zachowanie się kibica najbardziej ucierpieli piłkarze, którzy nie mogli rozegrać w spokoju całego spotkania i nie dane im było nacieszyć się w pełni ze zdobycia zasłużonych trzech punktów. Miejmy także nadzieję, iż decyzja Śląskiego Związku Piłki Nożnej będzie obiektywna i wynik spotkania będzie uznany.

Zamykanie stadionów. Według sondażu większość jest za

Po sobotnim zwycięstwie biało-zieloni awansowali o jedną pozycję i plasują się na miejscu ósmym z 32. punktami na swoim koncie. Kolejnym rywalem niwczan będzie pretendujący do awansu zespół Górnika Piaski, który pokonał na wyjeździe Wawel Wirek 1:2.

AKS Niwka Sosnowiec - Andaluzja Brzozowice-Kamień 5:0 (3:0)

Bramki: 1:0 - Jakub Stefański (11. min.), 2:0 - Łukasz Szałyga (32. min.), 3:0 - Jakub Stefański (42. min.), 4:0 - Mariusz Korepta (60. min.), 5:0 - Jakub Stefański (66. min.)

AKS: Marek Kijowski - Ireneusz Wajda, Mariusz Czapla, Marcin Mędrek, Wojciech Stanowski (65. Marcin Długaj), Damian Sokołowski, Piotr Sikora Ż (70. Marcin Gajówka), Daniel Sobczyk, Łukasz Szałyga (60. Mateusz Kaszek), Mariusz Korepta, Jakub Stefański

Andaluzja: Paweł Duda (46. Tomasz Skrzypiec) - Grzegorz Mazik Ż, Marcin Siwek, Marcin Mazik Ż (70. Adrian Piper), Daniel Sobociński CZ, Paweł Kupiec Ż, Kamil Dymek, Przemysław Szczepański, Dariusz Ćwieląg, Adam Robaczewski (46. Marcin Skórka), Robert Jakubczyk

Sędziowali: Krystian Lach (główny), Andrzej Gorzawski, Dawid Ryszka (asystenci) - Podokręg Rybnik