Wyniki wyborów 2024 do rady powiatu gliwickiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4, 5
PKW opublikowała oficjalne wyniki głosowania do rady powiatu gliwickiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4, 5. Jak głosowano w Twoim regionie? Poniżej przedstawiamy szczegółowe informacje.
Wyniki wyborów do rady powiatu gliwickiego z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- OSTALECKI Adam Stanisław: pozycja 1 : 2,86% (3 180 głosów)
- SOBIERAJSKI Adam Czesław: pozycja 2 : 2,86% (3 180 głosów)
- CZARKOWSKA Małgorzata Dorota: pozycja 3 : 2,86% (3 180 głosów)
- WANDRASZ Jacek Antoni: pozycja 4 : 2,86% (3 180 głosów)
- STEIMAN Marek Władysław: pozycja 5 : 2,86% (3 180 głosów)
- ŻAK Maria Iwona: pozycja 6 : 2,86% (3 180 głosów)
- PIENIĄŻEK Żaneta Katarzyna: pozycja 7 : 2,86% (3 180 głosów)
- SUGALSKA Ewa Anna: pozycja 8 : 2,86% (3 180 głosów)
- POGORZELSKI Mariusz Dariusz: pozycja 9 : 2,86% (3 180 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- PUCHALSKI Dawid Konrad: pozycja 1 : 3,69% (4 101 głosów)
- RAMS Dawid Adam: pozycja 2 : 3,69% (4 101 głosów)
- PIETRYKOWSKA Justyna Barbara: pozycja 3 : 3,69% (4 101 głosów)
- KOZACZKIEWICZ Kazimierz: pozycja 4 : 3,69% (4 101 głosów)
- OLSZOWY-WOJDOWSKA Katarzyna Maria: pozycja 5 : 3,69% (4 101 głosów)
- STOLAREK Krzysztof Eugeniusz: pozycja 6 : 3,69% (4 101 głosów)
- ŻYRKOWSKA Teresa Sabina: pozycja 7 : 3,69% (4 101 głosów)
- DĄBROWSKA Ewa: pozycja 8 : 3,69% (4 101 głosów)
- WĘGLARZ Roman Jerzy: pozycja 9 : 3,69% (4 101 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNIE DLA GMINY I POWIATU:
- JURCZYGA Ewa: pozycja 1 : 2,32% (2 575 głosów)
- ŻYŁA Jacek Józef: pozycja 2 : 2,32% (2 575 głosów)
- SOBIERAJSKI Grzegorz Rafał: pozycja 3 : 2,32% (2 575 głosów)
- MATUSZEK Zbigniew Paweł: pozycja 4 : 2,32% (2 575 głosów)
- SKOWROŃSKI Krzysztof Józef: pozycja 5 : 2,32% (2 575 głosów)
- SZWARCZYŃSKA Katarzyna Elżbieta: pozycja 6 : 2,32% (2 575 głosów)
- KOTAŃSKA Jadwiga: pozycja 7 : 2,32% (2 575 głosów)
- OPACZYŃSKA Katarzyna: pozycja 8 : 2,32% (2 575 głosów)
- MICHALIK Grzegorz Andrzej: pozycja 9 : 2,32% (2 575 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „ZGODA I PRZYSZŁOŚĆ”:
- GÓRKA Adam Krzysztof: pozycja 1 : 0,41% (452 głosów)
- DĄBROWSKA Grażyna: pozycja 2 : 0,41% (452 głosów)
- SZNAPKA Małgorzata Izabela: pozycja 3 : 0,41% (452 głosów)
- WOJCIECHOWSKI Mirosław Stanisław: pozycja 4 : 0,41% (452 głosów)
- TRZĄSALSKI Adam Władysław: pozycja 5 : 0,41% (452 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄD DLA MIESZKAŃCÓW POWIATU:
- LEŚNIOWSKA Jolanta Zuzanna: pozycja 1 : 0,87% (970 głosów)
- TWARDOKĘS Jarosław Piotr: pozycja 2 : 0,87% (970 głosów)
- GAŁĄZKA Anna Krystyna: pozycja 3 : 0,87% (970 głosów)
- SOBCZAK Witold Zbigniew: pozycja 4 : 0,87% (970 głosów)
- MAZUR Alina Edyta: pozycja 5 : 0,87% (970 głosów)
- LECIEJEWSKI Mirosław Piotr: pozycja 6 : 0,87% (970 głosów)
- KALA-CZESZEK Grażyna Mariola: pozycja 7 : 0,87% (970 głosów)
- GIERZOK Stefan Jerzy: pozycja 8 : 0,87% (970 głosów)
- MIELNICKI Tomasz Jarosław: pozycja 9 : 0,87% (970 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYSZŁOŚĆ ZIEMI GLIWICKIEJ:
- GWIŻDŻ Włodzimierz Wojciech: pozycja 1 : 1,14% (1 269 głosów)
- GÓRKA Daniel Piotr: pozycja 2 : 1,14% (1 269 głosów)
- BIENIEK Krystyna Zofia: pozycja 3 : 1,14% (1 269 głosów)
- WIDERA Błażej Arkadiusz: pozycja 4 : 1,14% (1 269 głosów)
- ZAJDOWICZ Joanna Ewa: pozycja 5 : 1,14% (1 269 głosów)
- PIOTROWSKA Agnieszka Ewa: pozycja 6 : 1,14% (1 269 głosów)
- MUSZTYFAGA Janusz Robert: pozycja 7 : 1,14% (1 269 głosów)
- SZYDŁOWSKA Renata Iwona: pozycja 8 : 1,14% (1 269 głosów)
- KOSMALA Krzysztof Stanisław: pozycja 9 : 1,14% (1 269 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu gliwickiego z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- URBAŃSKA Krystyna Regina: pozycja 1 : 3,39% (1 098 głosów)
- RYCHALSKI Piotr: pozycja 2 : 3,39% (1 098 głosów)
- RUSINOWSKA Anna: pozycja 3 : 3,39% (1 098 głosów)
- GLINKA Mieczysław Jan: pozycja 4 : 3,39% (1 098 głosów)
- SOREK Elżbieta Dorota: pozycja 5 : 3,39% (1 098 głosów)
- KOSTRZEWA Henryk: pozycja 6 : 3,39% (1 098 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- PIĘTAK Piotr Paweł: pozycja 1 : 5,35% (1 732 głosów)
- AWRAMIENKO Jacek Jakub: pozycja 2 : 5,35% (1 732 głosów)
- PASZKOWSKI Waldemar Dariusz: pozycja 3 : 5,35% (1 732 głosów)
- KOLONKO Ewa Małgorzata: pozycja 4 : 5,35% (1 732 głosów)
- BYSTRZANOWSKA Katarzyna Aleksandra: pozycja 5 : 5,35% (1 732 głosów)
- KOŚMIDER-PUCHALSKA Barbara Ewa: pozycja 6 : 5,35% (1 732 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNIE DLA GMINY I POWIATU:
- PASZEK Ilona Danuta: pozycja 1 : 5,94% (1 923 głosów)
- WICHARY Katarzyna Zofia: pozycja 2 : 5,94% (1 923 głosów)
- ANTOSIK Beata Justyna: pozycja 3 : 5,94% (1 923 głosów)
- KOWALSKI Piotr: pozycja 4 : 5,94% (1 923 głosów)
- CEBULA Jacek Piotr: pozycja 5 : 5,94% (1 923 głosów)
- BRYŁA Paweł Piotr: pozycja 6 : 5,94% (1 923 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „ZGODA I PRZYSZŁOŚĆ”:
- SMYL Anna Izabela: pozycja 1 : 2,39% (774 głosów)
- KUBIAK Grzegorz Marcin: pozycja 2 : 2,39% (774 głosów)
- PLINTA Katarzyna Jadwiga: pozycja 3 : 2,39% (774 głosów)
- WENDE Robert Jan: pozycja 4 : 2,39% (774 głosów)
- LANGER Konrad Paweł: pozycja 5 : 2,39% (774 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu gliwickiego z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- GONCIARZ Jarosław Włodzimierz: pozycja 1 : 2,99% (1 944 głosów)
- SZOLC Marek Roman: pozycja 2 : 2,99% (1 944 głosów)
- URBANIAK-LEŚNIAK Magdalena Patrycja: pozycja 3 : 2,99% (1 944 głosów)
- KROCZEK Dorota Aleksandra: pozycja 4 : 2,99% (1 944 głosów)
- PAKOS Joanna: pozycja 5 : 2,99% (1 944 głosów)
- ERFURT Ireneusz Piotr: pozycja 6 : 2,99% (1 944 głosów)
- SZYRAJEW Katarzyna Patrycja: pozycja 7 : 2,99% (1 944 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- FIEGLER Patrycja Sabina: pozycja 1 : 3,68% (2 395 głosów)
- KUKLA Wojciech Bogusław: pozycja 2 : 3,68% (2 395 głosów)
- KNORR Małgorzata Agnieszka: pozycja 3 : 3,68% (2 395 głosów)
- SZOZDA Łukasz Ryszard: pozycja 4 : 3,68% (2 395 głosów)
- WALASIK Marian: pozycja 5 : 3,68% (2 395 głosów)
- SMIESZEK Katarzyna Anna: pozycja 6 : 3,68% (2 395 głosów)
- KONWERSKI Piotr Paweł: pozycja 7 : 3,68% (2 395 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNIE DLA GMINY I POWIATU:
- PIETRZAK Martyna Maria: pozycja 1 : 3,89% (2 532 głosów)
- MOSIĄDZ-KRAMORZ Agata: pozycja 2 : 3,89% (2 532 głosów)
- KRYWALSKI Wilhelm: pozycja 3 : 3,89% (2 532 głosów)
- DOLATA Tomasz Piotr: pozycja 4 : 3,89% (2 532 głosów)
- STRZYŻEWSKA Agnieszka Janina: pozycja 5 : 3,89% (2 532 głosów)
- SZMIT Małgorzata Maria: pozycja 6 : 3,89% (2 532 głosów)
- CIUPKE Piotr Tadeusz: pozycja 7 : 3,89% (2 532 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „ZGODA I PRZYSZŁOŚĆ”:
- DOMBEK Waldemar Józef: pozycja 1 : 1,22% (794 głosów)
- KRUCZYŃSKA Joanna Grażyna: pozycja 2 : 1,22% (794 głosów)
- GLIKLICH Grażyna Joanna: pozycja 3 : 1,22% (794 głosów)
- SZOŁTYSEK Aurelia Małgorzata: pozycja 4 : 1,22% (794 głosów)
- FRYŚ Zbigniew Feliks: pozycja 5 : 1,22% (794 głosów)
- KOWALSKI Adrian Piotr: pozycja 6 : 1,22% (794 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄD DLA MIESZKAŃCÓW POWIATU:
- MARCISZ Marek Ireneusz: pozycja 1 : 1,11% (721 głosów)
- BARGIEL Joachim: pozycja 2 : 1,11% (721 głosów)
- MNOCHY Zofia: pozycja 3 : 1,11% (721 głosów)
- MIROS Michał Paweł: pozycja 4 : 1,11% (721 głosów)
- PUC Katarzyna Krystyna: pozycja 5 : 1,11% (721 głosów)
- MICHOŃ-DZIENDZIEL Katarzyna Apolonia: pozycja 6 : 1,11% (721 głosów)
- URBANIK Joachim Antoni: pozycja 7 : 1,11% (721 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYSZŁOŚĆ ZIEMI GLIWICKIEJ:
- MARCOL Mirosław Sławomir: pozycja 1 : 1,58% (1 028 głosów)
- OGÓREK Andrzej: pozycja 2 : 1,58% (1 028 głosów)
- GRZONDZIEL Mariola Iwona: pozycja 3 : 1,58% (1 028 głosów)
- SZCZERBAK Krystian Paweł: pozycja 4 : 1,58% (1 028 głosów)
- MUSIOŁ Szymon Kazimierz: pozycja 5 : 1,58% (1 028 głosów)
- BEM Irmgarda Maria: pozycja 6 : 1,58% (1 028 głosów)
- KOWOL Joanna Barbara: pozycja 7 : 1,58% (1 028 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu gliwickiego z okręgu nr 4
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- WALICZEK Ewa Renata: pozycja 1 : 3,13% (1 316 głosów)
- LISOK Paweł Jan: pozycja 2 : 3,13% (1 316 głosów)
- JARZINA Janusz Joachim: pozycja 3 : 3,13% (1 316 głosów)
- GOŁOMBEK Jerzy Jan: pozycja 4 : 3,13% (1 316 głosów)
- JAŃCZYK Elżbieta Marta: pozycja 5 : 3,13% (1 316 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- SZYMOŃSKA Teresa Agnieszka: pozycja 1 : 4,02% (1 690 głosów)
- ŻOCHOWSKI Leszek Tadeusz: pozycja 2 : 4,02% (1 690 głosów)
- KUCIA Kinga Katarzyna: pozycja 3 : 4,02% (1 690 głosów)
- HYLA Kacper Mateusz: pozycja 4 : 4,02% (1 690 głosów)
- SŁADEK Judyta Dominika: pozycja 5 : 4,02% (1 690 głosów)
- WITKOWSKI Grzegorz Krzysztof: pozycja 6 : 4,02% (1 690 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNIE DLA GMINY I POWIATU:
- HOSZ Andrzej Wojciech: pozycja 1 : 3,67% (1 542 głosów)
- KOŁODZIEJ Leszek Jerzy: pozycja 2 : 3,67% (1 542 głosów)
- WELIK Sylwia Barbara: pozycja 3 : 3,67% (1 542 głosów)
- MAKS-KRÓL Katarzyna Elżbieta: pozycja 4 : 3,67% (1 542 głosów)
- KLICH Alicja Barbara: pozycja 5 : 3,67% (1 542 głosów)
- STAROSTA Tomasz Jan: pozycja 6 : 3,67% (1 542 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „ZGODA I PRZYSZŁOŚĆ”:
- SZYMANOWSKA Ewa Halina: pozycja 1 : 1% (421 głosów)
- JONDA Józef: pozycja 2 : 1% (421 głosów)
- KUBIAK Leszek: pozycja 3 : 1% (421 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄD DLA MIESZKAŃCÓW POWIATU:
- SZYMAŃSKA Małgorzata Dorota: pozycja 1 : 2,7% (1 133 głosów)
- BREMER Dominika Magdalena: pozycja 2 : 2,7% (1 133 głosów)
- MARKS Rafał Joachim: pozycja 3 : 2,7% (1 133 głosów)
- DZWONEK Arkadiusz Marcin: pozycja 4 : 2,7% (1 133 głosów)
- TUSTANOWSKI Krystian Aleksander: pozycja 5 : 2,7% (1 133 głosów)
- BARANEK Monika Agnieszka: pozycja 6 : 2,7% (1 133 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYSZŁOŚĆ ZIEMI GLIWICKIEJ:
- FREJNO Andrzej Marcin: pozycja 1 : 3,16% (1 326 głosów)
- TARANOWSKI Tomasz: pozycja 2 : 3,16% (1 326 głosów)
- CEBULA Ewelina Sylwia: pozycja 3 : 3,16% (1 326 głosów)
- MATYSIK Adriana: pozycja 4 : 3,16% (1 326 głosów)
- CYROŃ Klaudia Łucja: pozycja 5 : 3,16% (1 326 głosów)
- KOWACZ Krystian Andrzej: pozycja 6 : 3,16% (1 326 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu gliwickiego z okręgu nr 5
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- KAMIŃSKI Paweł Jerzy: pozycja 1 : 3,02% (783 głosów)
- KUNESZKO Teresa: pozycja 2 : 3,02% (783 głosów)
- MOSTOWSKA Joanna Kinga: pozycja 3 : 3,02% (783 głosów)
- ŻABA Denis Piotr: pozycja 4 : 3,02% (783 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- MATUSZEWSKI Łukasz Michał: pozycja 1 : 3,41% (885 głosów)
- PODBROŻNY Mariusz Jan: pozycja 2 : 3,41% (885 głosów)
- GIEMZA Olga Izabela: pozycja 3 : 3,41% (885 głosów)
- KUCZKOWSKI Marcin Ginter: pozycja 4 : 3,41% (885 głosów)
- ZAWISZEWSKA Wiktoria: pozycja 5 : 3,41% (885 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNIE DLA GMINY I POWIATU:
- SKOWRONEK Ginter Franciszek: pozycja 1 : 5,54% (1 439 głosów)
- KOBIERNIK Tadeusz Janusz: pozycja 2 : 5,54% (1 439 głosów)
- MUSIELOK-WEIS Ewa Helena: pozycja 3 : 5,54% (1 439 głosów)
- KALINOWSKA Krystyna Elżbieta: pozycja 4 : 5,54% (1 439 głosów)
- KRZYKAWSKI Jakub Henryk: pozycja 5 : 5,54% (1 439 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „ZGODA I PRZYSZŁOŚĆ”:
- ZARZYCKI Jacek Józef: pozycja 1 : 2,1% (544 głosów)
- ŚWIERCZYŃSKA Grażyna Alicja: pozycja 2 : 2,1% (544 głosów)
- SWOLANY Renata Krystyna: pozycja 3 : 2,1% (544 głosów)
- MICHEL Krzysztof Józef: pozycja 4 : 2,1% (544 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄD DLA MIESZKAŃCÓW POWIATU:
- KIEŁBASA Krystian Antoni: pozycja 1 : 3,16% (820 głosów)
- KONOPKA Janusz Marian: pozycja 2 : 3,16% (820 głosów)
- PASŁAWSKA Anita Danuta: pozycja 3 : 3,16% (820 głosów)
- CZEMPIK Manfred Józef: pozycja 4 : 3,16% (820 głosów)
- HOHENBERG-RZEŹNIK Katarzyna Jadwiga: pozycja 5 : 3,16% (820 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PRZYSZŁOŚĆ ZIEMI GLIWICKIEJ:
- WOJTOWICZ Adam Krzysztof: pozycja 1 : 3,8% (985 głosów)
- JATTA Herbert Jan: pozycja 2 : 3,8% (985 głosów)
- DŁOCIOK Agnieszka Irena: pozycja 3 : 3,8% (985 głosów)
- JUSKOWIAK Edyta Mariola: pozycja 4 : 3,8% (985 głosów)
- RUTKA Anna Monika: pozycja 5 : 3,8% (985 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
W jaki sposób wyłania się radnych powiatu?
W wyborach do rady powiatu w każdym okręgu wyborczym wybiera się od 3 do 10 radnych. Okręgiem wyborczym jest jedna gmina.
W powiatach ustalane są okręgi wielomandatowe. Głosy przelicza się za pomocą specjalnej metody polegającej na tym, że podsumowuje się wyniki uzyskane przez poszczególne komitety, a następnie dzieli przez kolejne liczby naturalne. Komitet, uzyskujący pierwszy najwyższy wynik dostaje pierwszy mandat, drugi najwyższy wynik – drugi mandat itd.
W podziale głosów mogą brać udział tylko te komitety, które zdobyły powyżej 5 proc. głosów.
Może Cię zainteresować
Odszedł Janusz Rewiński
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?