Wyniki wyborów 2024 do rady powiatu krapkowickiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4
Oto oficjalne wyniki wyborów do rady powiatu krapkowickiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4, które opublikowała PKW. Dowiedz się, jak głosowano w Twoim regionie. Poniżej publikujemy szczegółowe dane.
Wyniki wyborów do rady powiatu krapkowickiego z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- MARKOWSKI Marko Piotr: pozycja 1 : 1,56% (912 głosów)
- ŁOBOS Łukasz Andrzej: pozycja 2 : 1,56% (912 głosów)
- OPALA Małgorzata: pozycja 3 : 1,56% (912 głosów)
- WRONKA Maria Agnieszka: pozycja 4 : 1,56% (912 głosów)
- PĘCAK Józef: pozycja 5 : 1,56% (912 głosów)
- ROGACEWICZ Leon: pozycja 6 : 1,56% (912 głosów)
- SKIBIŃSKI Bolesław Antoni: pozycja 7 : 1,56% (912 głosów)
- WOJCIECHOWSKA Izabela Ewa: pozycja 8 : 1,56% (912 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ŚLĄSCY SAMORZĄDOWCY:
- DONITZA Arnold Marcin: pozycja 1 : 2,75% (1 608 głosów)
- KOPPE Magdalena Klaudia: pozycja 2 : 2,75% (1 608 głosów)
- FRIEDLA Bernard Joachim: pozycja 3 : 2,75% (1 608 głosów)
- TORKA Justyna Katarzyna: pozycja 4 : 2,75% (1 608 głosów)
- GÓRSKI Damian Tomasz: pozycja 5 : 2,75% (1 608 głosów)
- CHROBOK Julia Helena: pozycja 6 : 2,75% (1 608 głosów)
- KRÓL Damian Stanisław: pozycja 7 : 2,75% (1 608 głosów)
- PACION Małgorzata Justyna: pozycja 8 : 2,75% (1 608 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW UNIA OBYWATELI:
- KASIURA Sabina Dorota: pozycja 1 : 1,45% (850 głosów)
- DWORAK Wiesław Krzysztof: pozycja 2 : 1,45% (850 głosów)
- NIKOLAJCZYK Marcel Robert: pozycja 3 : 1,45% (850 głosów)
- MAŁKIEWICZ Iwona Magdalena: pozycja 4 : 1,45% (850 głosów)
- GUDER Grażyna Anna: pozycja 5 : 1,45% (850 głosów)
- KUCHARSKI Marek Aleksander: pozycja 6 : 1,45% (850 głosów)
- ORZECHOWSKA Grażyna Ewa: pozycja 7 : 1,45% (850 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MACIEJA SONIKA:
- SONIK Katarzyna Joanna: pozycja 1 : 4,15% (2 428 głosów)
- ROWIŃSKI Sławomir Tomasz: pozycja 2 : 4,15% (2 428 głosów)
- LISICKI Maciej Józef: pozycja 3 : 4,15% (2 428 głosów)
- MALEK Robert Mariusz: pozycja 4 : 4,15% (2 428 głosów)
- SEWERYN-SERKIS Katarzyna Joanna: pozycja 5 : 4,15% (2 428 głosów)
- ZIELIŃSKI Dawid Krzysztof: pozycja 6 : 4,15% (2 428 głosów)
- RYDZANICZ Tomasz Adam: pozycja 7 : 4,15% (2 428 głosów)
- BRZOZOWSKA Magdalena Małgorzata: pozycja 8 : 4,15% (2 428 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PARTNERSTWO:
- JOSZKO Arnold Jan: pozycja 1 : 2,78% (1 628 głosów)
- POZUSIŃSKI Rafał Gerard: pozycja 2 : 2,78% (1 628 głosów)
- MYŚLUK Jolanta Beata: pozycja 3 : 2,78% (1 628 głosów)
- RUDNICKA Jolanta Ewa: pozycja 4 : 2,78% (1 628 głosów)
- LASAR Mirosław Piotr: pozycja 5 : 2,78% (1 628 głosów)
- BIAŁEK Tomasz Piotr: pozycja 6 : 2,78% (1 628 głosów)
- NAGEL Elżbieta Weronika: pozycja 7 : 2,78% (1 628 głosów)
- CHMIELEWSKI Roman Franciszek: pozycja 8 : 2,78% (1 628 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu krapkowickiego z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- ZIMERMAN Mirosław Paweł: pozycja 1 : 1,55% (311 głosów)
- GABOR Joachim Paweł: pozycja 2 : 1,55% (311 głosów)
- SIEDLECKA Zenobia Anna: pozycja 3 : 1,55% (311 głosów)
- PĘKALSKA Ilona Dorota: pozycja 4 : 1,55% (311 głosów)
- CHRZĄSZCZ Bartosz Jan: pozycja 5 : 1,55% (311 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ŚLĄSCY SAMORZĄDOWCY:
- KOMANDER Krystian Karol: pozycja 1 : 4,72% (947 głosów)
- KAPTUR Kinga Maria: pozycja 2 : 4,72% (947 głosów)
- KUNERT Weronika Sylwia: pozycja 3 : 4,72% (947 głosów)
- HAJDUK Tomasz Marek: pozycja 4 : 4,72% (947 głosów)
- GORZELLIK Adrian Rafał: pozycja 5 : 4,72% (947 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MACIEJA SONIKA:
- GORZKULLA Sabina Krystyna: pozycja 1 : 5,74% (1 152 głosów)
- GEMBSKI Dawid Błażej: pozycja 2 : 5,74% (1 152 głosów)
- SCZAKIEL Agnieszka Joanna: pozycja 3 : 5,74% (1 152 głosów)
- KUCHNIA Sabina Marta: pozycja 4 : 5,74% (1 152 głosów)
- NOWAK Krystian Stefan: pozycja 5 : 5,74% (1 152 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PARTNERSTWO:
- WOJTALA Joachim Jerzy: pozycja 1 : 7,99% (1 604 głosów)
- SZCZYRBOWSKA-LIS Beata Małgorzata: pozycja 2 : 7,99% (1 604 głosów)
- SOWADA Aleksandra Bronisława: pozycja 3 : 7,99% (1 604 głosów)
- PIERSKAŁA Andrzej Jan: pozycja 4 : 7,99% (1 604 głosów)
- WOJTKIEWICZ Łukasz Jan: pozycja 5 : 7,99% (1 604 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu krapkowickiego z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- KIEREL Teresa Bogusława: pozycja 1 : 2,17% (593 głosów)
- WOJCIECHOWSKI Jerzy: pozycja 2 : 2,17% (593 głosów)
- MIEDZIŃSKA Mieczysława Elżbieta: pozycja 3 : 2,17% (593 głosów)
- WILGOS Wiesława Joanna: pozycja 4 : 2,17% (593 głosów)
- KUKUŁA Mirosław Andrzej: pozycja 5 : 2,17% (593 głosów)
- WOŹNIAK Bartosz Marcin: pozycja 6 : 2,17% (593 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ŚLĄSCY SAMORZĄDOWCY:
- TRELA Karolina Anna: pozycja 1 : 3,09% (845 głosów)
- OCHMAN Anna Maria: pozycja 2 : 3,09% (845 głosów)
- GABOR Sylwia Maria: pozycja 3 : 3,09% (845 głosów)
- MALIK Roland Jan: pozycja 4 : 3,09% (845 głosów)
- PSIUK Michał Albert: pozycja 5 : 3,09% (845 głosów)
- MEYER Dawid Joachim: pozycja 6 : 3,09% (845 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW UNIA OBYWATELI:
- GNIOT Katarzyna Krystyna: pozycja 1 : 2,63% (720 głosów)
- DAMRAT Tomasz Paweł: pozycja 2 : 2,63% (720 głosów)
- HORDYJEWICZ Mirosław: pozycja 3 : 2,63% (720 głosów)
- LEŚNIAK-NOWAK Agnieszka: pozycja 4 : 2,63% (720 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MACIEJA SONIKA:
- BIENIUSA Helga Maria: pozycja 1 : 7,2% (1 967 głosów)
- MOLFA Krzysztof Grzegorz: pozycja 2 : 7,2% (1 967 głosów)
- BUKOWIŃSKI Józef Stanisław: pozycja 3 : 7,2% (1 967 głosów)
- WĄSIK-KUDLA Monika Maria: pozycja 4 : 7,2% (1 967 głosów)
- GRĄDALSKA Rita Marta: pozycja 5 : 7,2% (1 967 głosów)
- KARCZEWSKI Kamil Marcin: pozycja 6 : 7,2% (1 967 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PARTNERSTWO:
- DRESCHER Malwina Iwona: pozycja 1 : 2,45% (670 głosów)
- AUGUSTYN Mateusz Grzegorz: pozycja 2 : 2,45% (670 głosów)
- CZERWIŃSKA Karina Maria: pozycja 3 : 2,45% (670 głosów)
- GARWOL Kazimierz: pozycja 4 : 2,45% (670 głosów)
- KWOCZAŁA Ewa Maria: pozycja 5 : 2,45% (670 głosów)
- LIKA Witold: pozycja 6 : 2,45% (670 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu krapkowickiego z okręgu nr 4
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- ŚWISTUŃ Tomasz Stanisław: pozycja 1 : 0,76% (201 głosów)
- PIERZKAŁA Kornelius Piotr: pozycja 2 : 0,76% (201 głosów)
- KONACHIEWICZ Jerzy: pozycja 3 : 0,76% (201 głosów)
- ŚWIĄTEK Elżbieta Katarzyna: pozycja 4 : 0,76% (201 głosów)
- ŁOBOS Mariola Renata: pozycja 5 : 0,76% (201 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ŚLĄSCY SAMORZĄDOWCY:
- KAMRAD Joachim: pozycja 1 : 5,22% (1 378 głosów)
- HEINZ Roman Józef: pozycja 2 : 5,22% (1 378 głosów)
- KURPIELA Izabela Anna: pozycja 3 : 5,22% (1 378 głosów)
- ALEX Piotr Józef: pozycja 4 : 5,22% (1 378 głosów)
- KOSTKA Klaudia Stefania: pozycja 5 : 5,22% (1 378 głosów)
- KUBIS Maria: pozycja 6 : 5,22% (1 378 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW UNIA OBYWATELI:
- WILLIM Karina Maria: pozycja 1 : 2,05% (541 głosów)
- PRÓCHNICKA Barbara Beata: pozycja 2 : 2,05% (541 głosów)
- WALNER Marcin Krzysztof: pozycja 3 : 2,05% (541 głosów)
- MIERZWA Tomasz Jan: pozycja 4 : 2,05% (541 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MACIEJA SONIKA:
- PACHOWICZ Irena: pozycja 1 : 2,92% (772 głosów)
- BORSUK Łukasz: pozycja 2 : 2,92% (772 głosów)
- SZREMSKI Adam Tadeusz: pozycja 3 : 2,92% (772 głosów)
- CHMIELEWSKA Natalia: pozycja 4 : 2,92% (772 głosów)
- ŻALIŃSKA Anna Jadwiga: pozycja 5 : 2,92% (772 głosów)
- SUCHY Kamil Adam: pozycja 6 : 2,92% (772 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PARTNERSTWO:
- ŚMIECH Marek Paweł: pozycja 1 : 6,52% (1 722 głosów)
- STEIN Marzenna Jadwiga: pozycja 2 : 6,52% (1 722 głosów)
- KRUŻA Sylwia Dorota: pozycja 3 : 6,52% (1 722 głosów)
- FASZYNKA Anna Maria: pozycja 4 : 6,52% (1 722 głosów)
- FILIPCZYK Erwin Jan: pozycja 5 : 6,52% (1 722 głosów)
- ŻYMOŁKA Piotr Stanisław: pozycja 6 : 6,52% (1 722 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
W jaki sposób wyłania się radnych powiatu?
W wyborach do rady powiatu w każdym okręgu wyborczym wybierani są radni w liczbie od 3 do 10. Okręg wyborczy to jedna gmina.
W powiatach ustalane są okręgi wielomandatowe. Głosy przelicza się za pomocą specjalnej metody polegającej na tym, że zbiera się wyniki uzyskane przez komitety i dzieli przez kolejne liczby naturalne. Komitet, uzyskujący pierwszy najwyższy wynik otrzymuje pierwszy mandat, drugi najwyższy wynik - drugi mandat itd.
Udział w podziale głosów biorą tylko te komitety, które uzyskały powyżej 5 proc. głosów.
Może Cię zainteresować
Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?