Trwa bój o ligowy byt

Zagłębiak i Przemsza rozpaczliwie bronią się przed degradacją.  wojciech w. wacŁawek
Zagłębiak i Przemsza rozpaczliwie bronią się przed degradacją. wojciech w. wacŁawek

Piłkarze dąbrowskiego Zagłębiaka nie wykorzystali szansy na oddalenie się od zamykających tabelę "okręgówki" siewierskiej Przemszy i mysłowickiego Górnika 09. Podopieczni Dariusza Klamry na własnym boisku ulegli 0:3 Podlesiance.

Goście objęli prowadzenie już w 6 min. Błąd Jacka Toporowicza wykorzystał Szymon Feliks i silnym strzałem zza linii pola karnego zmusił do kapitulacji Grzegorza Domagałę. Siedem minut później dąbrowianie stanęli przed szansą na wyrównanie. Marcin Błaut dokładnie zagrał do Krystiana Brydy, lecz ten z 8 m trafił wprost w Mateusza Smudę. Kwadrans później Marcin Błaut zakończył solową akcję mocnym uderzeniem, ale piłka minęła poprzeczkę.

W 30 min. golkiper Podlesianki wygrał pojedynek sam na sam z Radosławem Orłowskim. Katowiczanie odpowiedzieli kąśliwym strzałem Tomasza Honca oraz rajdem Szymona Feliksa. W obu wypadkach niebezpieczeństwo zażegnał Grzegorz Domagała.
Po przerwie goście zaczęli przejmować inicjatywę na boisku. W 53 min. po uderzeniu Adama Furtoka z 10 m futbolówkę z trudem sparował poza boisko dąbrowski bramkarz. Dziesięć minut później w dogodnej sytuacji spudłował Szymon Feliks. Dążący do zmiany niekorzystnego wyniku podopieczni Dariusza Klamry odpowiedzieli minimalnie niecelnym strzałem Łukasza Kondereka. Skuteczniejsi okazali się katowiczanie. Ich szybkie kontrataki dwukrotnie celnymi strzałami kończył Adam Furtok.

l Zagłębiak Dąbrowa Górn. - Podlesianka Katowice 0:3 (0:1). Bramki: 0:1 Feliks (6 min.), 0:2 Furtok (78 min.), 0:3 Furtok (81 min.).

Zagłębiak: Domagała - Kołodyński (65 min. Masłowski), Szwiec, Król (60 min. Ferrah), Ościk ? M. Flak, Toporowicz (33 min. Konderak), Błaut, Bryda (75 min. Kościelny) - Orłowski, Waniek.

l Sarmacja Będzin - MKS Siemianowice Śl. 3:0 (2:0). Bramki: 1:0 Kol (2 min. - karny), 2:0 G. Koch (39 min.), 3:0 Sokół (82 min.).

Sarmacja: Ł. Przygodziński - Kusak, Zdanowski, Fusek Klarecki, Giczański - Kozak (80 min. Sumara), G. Koch (85 min. Płatek), Liszka (60 min. Sokół) - Kol (70 min. Stąpor), D. Koch.

l Rozbark Bytom - Źródło Kromołów 1:1 (1:1). Bramki: 0:1 Szczepaniak (25 min. - karny), 1:1 Mendocha (27 min.). Czerwone kartki; Szemla, Golenia (obaj Źródło).
Źródło: Harasiuk - A. Ciepak, Szczepaniak, Kurek, T. Przygodziński (32 min. Bzdęga, 65 min. Szczygieł) - Kulawiak, Golenia, Ostrowski, Szemla - Szadkowski, Jarzyński.