Skuteczny finisz

wow

(BĘDZIN) Początek spotkania należał do gospodarzy. W 9 min. strzał z dystansu Marcina Krukowskiego trafił w głowę Łukasza Girka. Odbita piłka spadła pod nogi Marcina Wielgusa, ale ten z 18 m posłał ją obok słupka. Osiem minut później zza linii pola karnego uderzał Grzegorz Płatek. Na posterunku był jednak Paweł Połeć.

Riposta strzemieszyczan była błyskawiczna. W 20 min. daleki wyrzut z autu Rafała Nowaka przedłużył głową Waldemar Włosowicz. Futbolówkę wślizgiem starał się umieścić w siatce Szymon Topolski, ale skutecznie interweniował Sebastian Leciak. Później sporą przewagę uzyskali goście. W 29 min. daleki cross Sebastiana Skrzypka trafił do Szymona Topolskiego. Zawodnik Unii ograł Rafała Gutowskiego, ale jego strzał z 11 m zdołał sparować nogami golkiper gospodarzy. Dwie minuty później mocno wzdłuż bramki dośrodkował Piotr Kwaśniak, a zamykający akcję Unii Szymon Topolski uderzeniem z 8 m zmusił do kapitulacji Sebastiana Leciaka.

Za moment Artur Romaniuk minął na polu karnym Łukasza Frańczaka i bramkarza gospodarzy. Gdy miał przed sobą już tylko pustą bramkę, wracający Sebastian Kania wślizgiem zdołał mu wybić piłkę poza boisko.

Grodźczanie zrewanżowali się w 42 min. mocnym strzałem Grzegorza Płatka z 20 m, który padł jednak łupem Pawła Połcia. Chwilę później, po przeciwnej stronie boiska, Sebastian Kania sfaulował Dariusza Koziorowskiego. Rzut wolny z 22 m wykonywał Artur Döllinger, umieszczając silnym uderzeniem piłkę w siatce.

Po przerwie inicjatywę na boisku przejęli gospodarze. W 52 min. prostopadłe podanie Łukasza Girka trafiło do Pawła Zbroszczyka, który, mając przed sobą jedynie Pawła Połcia, płaskim strzałem skierował futbolówkę do bramki. Cztery minuty później, po kiksie Waldemara Włosowicza, bliski doprowadzenia do remisu był Dawid Nobis, ale zmierzającą po jego uderzeniu pod poprzeczkę piłkę zdołał sparować golkiper Unii.

W 63 min. Piotr Kwaśniak faulował na polu karnym Marcina Wielgusa i arbiter bez wahania wskazał na "wapno". Silny strzał Marcina Krukowskiego z 11 m wybił jednak poza boisko Paweł Połeć. Strzemieszyczanie odpowiedzieli dwie minuty później akcją Artura Romaniuka, który łatwo ograł Łukasza Frańczaka, ale przegrał pojedynek sam na sam z Marcinem Kapralem, który zastąpił w bramce gospodarzy Sebastiana Leciaka.

Niefrasobliwa gra w obronie Artura Döllingera i Krzysztofa Ślęzaka zakończyła się w 72 min. autem dla gospodarzy. Po chwili daleki wyrzut Łukasza Rasały trafił do Marcina Wielgusa, który uderzeniem z 9 m doprowadził do remisu. Kolejne kilka minut należało do gości. Najpierw Szymon Topolski z 5 m trafił w boczną siatkę grodzieckiej bramki, a w 79 min. identycznym "wyczynem" popisał się Paweł Mironowicz, zamykający akcję Unii po dośrodkowaniu Piotra Kwaśniaka.

W końcówce meczu znacznie skuteczniejsi okazali się gospodarze. W 85 min., po prostopadłym zagraniu Jarosława Stępnia, w sytuacji sam na sam z Pawłem Połciem znalazł się Paweł Zbroszczyk. Jego strzał zdołał odbić strzemieszycki golkiper, ale dobitka wylądowała już w bramce. Trzy minuty później, po mocnym uderzeniu Marcina Wielgusa z 18 m, Paweł Połeć z trudem przeniósł futbolówkę nad poprzeczką.

l RKS Grodziec - Unia Strzemieszyce 3:2 (0:2). Bramki: 0:1 Topolski (31 min.), 0:2 Döllinger (43 min.), 1:2 Zbroszczyk (52 min.), 2:2 Wielgus (72 min.), 3:2 Zbroszczyk (85 min.).
RKS Grodziec: Leciak (46 min. Kapral) - Frańczak, Kania, Gutowski, Krukowski - Nibus (87 min. Rasała), Płatek, Girek, Zbroszczyk - Stępień, Wielgus.

Unia: Połeć - Ślęzak, R. Nowak, Dollinger - Topolski,
P. Kwaśniak, Skrzypek, Włosowicz, Mironowicz - Koziorowski, Romaniuk (83 min. Przebindowski).