Rekrutacja do szkół w Sosnowcu trwa. Ile jest miejsc w sosnowieckich liceach?

Kacper Jurkiewicz
Kacper Jurkiewicz
W Sosnowcu trwa rekrutacja do szkół ponadpodstawowych. Chętnych do nauki w IX LO nie brakuje.
W Sosnowcu trwa rekrutacja do szkół ponadpodstawowych. Chętnych do nauki w IX LO nie brakuje. Kacper Jurkiewicz
Coś się kończy i coś się zaczyna. Choć rok szkolny 2019/2020 zakończył się w piątek 26 czerwca, nie wszyscy uczniowie mogą przestać myśleć o szkole. Obecnie trwa rekrutacja do szkół ponadpodstawowych. Ile miejsc czeka na uczniów, którzy chcą uczyć się w liceach w Sosnowcu?

Trwa rekrutacja do szkół w Sosnowcu

Niedawno zakończył się rok szkolny. Niestety pełnej laby nie mogą mieć ósmoklasiści, którzy obecnie wybierają szkołę, w której będą kontynuować naukę. Czekają także na wyniki egzaminów ósmoklasisty, które przez pandemię koronawirusa zostały przesunięte. Uczniowie mogą wybierać pomiędzy liceami ogólnokształcącymi, technikami oraz szkołami branżowymi.

Liczba miejsc w liceach w Sosnowcu

W II Liceum Ogólnokształcącym im. E.Plater w Sosnowcu na uczniów czeka 5 klas oraz 160 miejsc. Uczniowie mogą zapisać się do klasy: 1 A/1 profil medialny (16 miejsc), 1 A/2 profil językowy (16 miejsc), 1 B profil biologiczno-chemiczny (32 miejsca), 1C /1 profil matematyczny (16 miejsc), 1 C/2 profil przyrodniczy (16 miejsc), 1 D profil prawno-politologiczny (32 miejsca) oraz 1 E profil dwujęzyczny (32 miejsca).

W III Liceum Ogólnokształcącym Mistrzostwa Sportowego im. B.Prusa (ZSO 3) w Sosnowcu dla kandydatów przygotowano cztery klasy. W sumie jest tutaj 100 miejsc. Można zapisać się do klasy: 1 A-S (sportowa - piłka nożna chłopcy - 20 miejsc), 1 B-1 (medyczna z elementami dietetyki - 15 miejsc), 1 B-2 (medyczna z elementami kosmetologii - 15 miejsc), 1 C-1 (humanistyczno-dziennikarska - 15 miejsc), 1C-2 (językowo-biznesowa - 15 miejsc) oraz 1 D-S (sportowa - piłka siatkowa dziewczęta - 20 miejsc).

W IV Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica przygotowano 7 oddziałów dla uczniów pierwszych klas: 1a1 klasa matematyczno-fiz-inf. z rozsz. j. angielskim (17 miejsc), 1a2 klasa matematyczno-ekon-prawna z rozsz. j.angielskim (13 miejsc), 1b1c1 klasa biologiczno-chemiczna z rozsz. j. angielskim (30 miejsc), 1b2 klasa biologiczno-chemiczno-matematyczna (13 miejsc), 1c2 klasa medialno-prawna z rozsz. j. angielskim (17 miejsc), 1d1 klasa matematyczno-fizyczna dwujęzyczna z rozsz. inform. (17 miejsc) oraz 1d2 klasa biologiczno-chemiczna dwujęzyczna (13 miejsc). W IV LO jest w sumie 120 miejsc.

W VI Liceum Ogólnokształcące im. J. Korczaka w Sosnowcu na chętnych czeka 6 klas: 1A 1 Matematyczna z fizyką (16 miejsc), 1 A2 Matematyczna z informatyką (16 miejsc), 1 B Lingwistyczna (32 miejsca), 1 C Biologiczno-chemiczna z dietetyką (32 miejsca), 1 D1 Ekonomiczno-prawna (16 miejsc) oraz 1D2 Psychologiczno-medialna (16 miejsc). W VI LO jest w sumie 128 miejsc dla nowych uczniów.

W VII Liceum Ogólnokształcące im. K.K.Baczyńskiego (ZSO 14) w Sosnowcu na uczniów czeka 168 miejsc w klasach o profilu: piłka nożna - 20 miejsc, policyjno-prawnym - 32 miejsca, piłka ręczna - 20 miejsc, ratownictwo-medyczne - 16 miejsc, turystyczno-językowym - 16 miejsc, trener personalny - 32 miejsca, wojskowym - 32 miejsca.

W IX Liceum Ogólnokształcące w Sosnowcu im.Wisławy Szymborskiej na nowych uczniów czeka 6 różnych profili: klasa prawna profil humanistyczny z edukacją prawną (17 miejsc), klasa teatralna profil artystyczno-medialny z edukacją teatralną (17 miejsc), profil lingwistyczno-geograficzny z europeistyką (32 miejsca), profil medyczny z elementami psychologii (32 miejsca), profil biologiczno-przyrodniczy z ekologią (17 miejsc), profil politechniczny z programowaniem i grafiką (17 miejsc). IX LO przyjmie w nowym roku szkolnym 132 uczniów.

Zapisy do szkoły przyjmuje także Liceum Ogólnokształcące Dwujęzyczne w Sosnowcu (ZS-ZDZ Katowice), które otworzy jedną klasę dwujęzyczną z językiem angielskim. Jest tutaj 20 miejsc.

Trzy klasy planuje otworzyć Katolickie Liceum Ogólnokształcące im.św.Jana Bosko w Sosnowcu. Będą to profile: biologiczno-chemiczno-językowy (16 miejsc), medialno-prawno-językowy (17 miejsc) oraz matematyczno-informatyczno-geograficzno-językowy (17 miejsc). Ta szkoła przyjmie więc 50 nowych uczniów.

Trwa również rekrutacja do Niepublicznego Policyjnego Liceum Ogólnokształcące "AS" w Sosnowcu. Tutaj dla nowych uczniów przewiduje się 39 miejsc. Będą to dwie klasy. Pierwsza to klasa policyjna (26 miejsc), a druga to klasa dietetyka i fitness (13 miejsc).

Jak widzimy licea ogólnokształcące przygotowały w Sosnowcu bardzo ciekawą ofertę. Obecnie absolwenci ósmych klas szkół podstawowych mają czas do 10 lipca, by uzupełnić wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej o świadectwo ukończenia szkoły podstawowej. Jednak to wyniki egzaminów zadecydują o tym, czy uda im się dostać do wymarzonej szkoły.

Astronauci amatorzy polecieli w kosmos

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie