Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Powstanie Park Wodny

IWONA KUŹNIAK
Jeszcze w sierpniu rozpoczną się prace nad budową Centrum Rekreacyjno-Konferencyjnego "Jurajski Park Wodny". Całkowity koszt inwestycji to 48 mln zł brutto.

Jeszcze w sierpniu rozpoczną się prace nad budową Centrum Rekreacyjno-Konferencyjnego "Jurajski Park Wodny". Całkowity koszt inwestycji to 48 mln zł brutto.

Dopiero po upływie ponad roku od powstania spółki udało się zakończyć pozyskanie inwestorów i zamknięcie procesu przygotowania inwestycji, którego ukoronowaniem było podpisanie przez wszystkich udziałowców aktu notarialnego.

- Inwestorzy, którymi są gmina Ogrodzieniec, INTERFINN Sp. z o.o. z Kielc i MOSTMAR Żywiec zgromadzili 20 proc. wartości inwestycji (9 750 tys. zł), wymaganej do uruchomienia kredytu - mówi Jadwiga Michta, prezes Zarządu Centrum Rekreacyjno-Konferencyjnego Jurajski Park Wodny Sp. z o.o. - Trwają już negocjacje z bankiem na podpisanie jak najkorzystniejszej umowy. Mamy nadzieję na obniżenie, zgodnie z założeniami Rady Polityki Pieniężnej, oprocentowania kredytów zaciągniętych na realizację inwestycji w turystyce. Jest to tym bardziej ważne, że spłatę kredytu planuje się na 10 lat.

Budowa ma przebiegać kompleksowo, oba obiekty, tzn. część hotelowa i wodne miasteczko, będą powstawać równocześnie.
- Ponieważ inwestycja jest dofinansowana przez Bank Ochrony Środowiska i Ekofundusz, skorzystaliśmy z możliwości wykorzystania w obiekcie odnawialnych źródeł energii: wody i słońca. Zostaną zainstalowane kolektory słoneczne, ogrzewające kompleks przez 8 miesięcy w roku i pompy wodne, wykorzystujące energię naturalnych oczek wodnych, znajdujących się na piaskowni. Tylko przez 2 miesiące obiekt ogrzewałaby kotłownia gazowa. To obniży koszty utrzymania, a na tym nam przede wszystkim zależy - dodaje Jadwiga Michta.

Jurajski Park Wodny będzie kompleksem konferencyjno-rekreacyjnym składającym się z części hotelowej z salą konferencyjną na 300 osób i Aguaparkiem. Oba obiekty połączy patio z odkrytym basenem zewnętrznym. Podstawowym obiektem będzie jednak kryta pływalnia z kompleksem basenów (rekreacyjny, do nauki pływania z wydzielonymi torami pływackimi, brodzik dla dzieci, lądowisko dla zjeżdżalni zewnętrznych i odcinek tzw. dzikiej rzeki). Baseny będą wyposażone w zjeżdżalnie, masaże podwodne, dzikie źródła, whirlpoole, gejzery podwodne, fontanny, wodospad i podwodne oświetlenie. W cenę całodniowego biletu (obecnie szacuje się ją na 8 zł) wliczona będzie sauna i siłownia.

Osobno trzeba zapłacić za korzystanie ze strzelnicy sportowej, kręgielni i sali do gry w squash'a. Wokół kompleksu ma stnąć w pełni wyposażone pole namiotowe i campingowe. Oczyszczone i odpowiednio zagospodarowane zostaną oczka wodne na piaskowni, by przejeżdżający turyści mogli wypocząć nieodpłatnie lub za niewielką opłatą nad wodą.

- Chcemy zagospodarować też tereny Centurii, gdzie planujemy rozpocząć budowę domków letniskowych - dodaje Jadwiga Michta. - Te malownicze okolice będą stanowić uzupełnienie naszej oferty noclegowej.

Jura jest chyba obecnie najbardziej rozwojową częścią Polski. Przyjeżdżają tu turyści również z zagranicy. Baza gastronomiczna, noclegowa i rozrywkowa nie jest najlepiej rozwinięta. Ogrodzieniec zaś to niemal serce Jury i stanowi bazę wypadową do najciekawszych zakątków tej części Polski.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na sosnowiec.naszemiasto.pl Nasze Miasto