Mecz GKS Katowice - Zagłębie Sosnowiec. Mikołajkowe starcie dla mistrza Polski - zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU

Jacek Sroka
Jacek Sroka
Ku radości katowickich kibiców GKS pokonał w Satelicie Zagłębie Sosnowiec

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Ku radości katowickich kibiców GKS pokonał w Satelicie Zagłębie Sosnowiec Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Lucyna Nenow / Polska Press
8 grudnia w meczu 26. kolejki Tauron Hokej Ligi GKS Katowice pokonał Zagłębie Sosnowiec 2:1. Katowiczanie po zaciętym meczu przerwali passę zwycięstw sosnowiczan. Zobaczcie zdjęcia kibiców i meczu GKS Katowice - Zagłębie Sosnowiec.

GKS Katowice - Zagłębie Sosnowiec: Mikołajkowe starcie dla mistrza Polski

Hokeiści GKS Katowice po raz trzeci pokonali w tym sezonie Tauron Hokej Ligi Zagłębie Sosnowiec. Podopieczni trenera Jacka Płachty przerwali serię trzech zwycięstw sosnowiczan, choć wygrana z sąsiadem zza Brynicy nie przyszła im łatwo.

Katowiczanie mają ostatnio spore problemy kadrowe. Kontuzjowany jest Bartosz Fraszko, a z chorobami zmagają się Ryan Cook, Jakub Wanacki czy Maciej Kruczek. Gospodarzom z trudem udało się uzbierać na derbowe starcie trzy piątki.

Goście objęli prowadzenie na początku II tercji po indywidualnej akcji Arkadiusza Karasińskiego. GKS przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść w odstępie 100 sekund. Najpierw do remisu doprowadził Kanadyjczyk Ben Sokay, który wykorzystał świetne podanie Hampusa Olssona. Później po wygranym buliku na listę strzelców wpisał się Fin Olli Iisaka obijając po drodze krążek od jednego z sosnowiczan.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU GKS KATOWICE - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC

W ostatniej tercji gole nie padły, choć okazji z obu stron nie brakowało. W końcówce po karze dla Johna Murraya Zagłębie wycofało bramkarza i przez ostatnie półtorej minuty grało sześciu na czterech. Katowiczanie utrzymali jednak prowadzenie i odnieśli 21 ligowe zwycięstwo w tym sezonie umacniając się na fotelu lidera Tauron Hokej Ligi.

GKS w Satelicie dopingowało w tym meczu tysiąc widzów. Atmosfera na trybunach jak zwykle była gorąca. Fani, którzy przyszli na lodowisko w mikołajkowych przebraniach mogli kupić bilety 5 zł taniej. Sympatycy GKS podczas tego spotkania mogli także złożyć zamówienia na zakup świątecznej koszulek hokeistów, w których zawodnicy trenera Płachty pokonali Zagłębie.

GKS Katowice - Zagłębie Sosnowiec 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)

Bramki 0:1 Arkadiusz Karasiński - Michał Kotlorz (23), 1:1 Ben Sokay - Hampus Olsson, Mateusz Bepierszcz (31), 2:1 Olli Iisakka - Santeri Koponen, Joona Monto (33)