Karatecy z Sosnowca przywieźli trzynaście medali z Andrychowa

Tomasz Szymczyk
Sosnowiecki Klub Karate
Do udanych zaliczyć mogą udział w andrychowskich zawodach Pucharu Polski juniorów i seniorów zawodnicy Sosnowieckiego Klubu Karate. Do domu przywieźli bowiem aż trzynaście medali - pięć złotych, sześć srebrnych i dwa brązowe.

Zawody rozgrywane były w konkurencjach knockdown oraz semi-knockdown. Na listach startowych znalazło się ogółem 270 karateków. Sosnowiec reprezentowało 14 zawodników - sześciu juniorów i ośmiu seniorów.

W konkurencji semi-knockdown seniorów pierwsze miejsce w kategorii do 80 kg zajął Kacper Lis, w kategorii do 70 kg drugi był Mateusz Światowski. Szczęście nie dopisało Michałowi Malikowi, Andrzejowi Mikulskiemu i Jarosławowi Stefanowskiemu, którzy nie przebrnęli przez gęsto sito eliminacji.

W najbardziej prestiżowej konkurencji - knockdown (oyama top) - drugą lokatę w kategorii do 60 kg zdobyła Katarzyna Kopyrta. Utytułowany Łukasz Światowski po pierwszym zwycięskim pojedynku doznał niestety kontuzji.

Drugiego dnia zawodów wysoki poziom zaprezentowali kolejni zawodnicy sosnowieckiego klubu.

Bardzo dobrze spisali się debiutanci. Wiktor Kołodziej (kategoria do 65 kg) wygrał wszystkiego cztery pojedynki i był najlepszy wśród juniorów starszych. Bartosz Kłosowski zajął z kolei najwyższą lokatę w kategorii do 60 kg, a wśród juniorów na drugim miejscu uplasował się z kolei Marcin Grębosz. Również na drugiej lokacie udział w turnieju zakończył zeszłoroczny zwycięzca w kategorii do 60 kg wśród juniorów Mateusz Czop. Trzeci w rywalizacji juniorów starszych był w kategorii do 70 kg Bartosz Pajdak. Łukasz Kalinowski (kategoria do 65 kg) swój udział w turnieju zakończył na eliminacjach.