Judocy na podium

Sosnowiczanie nie zawiedli podczas mistrzostw Śląska. Fot. W. W. Wacławek
Sześć medali przywiozła ośmioosobowa reprezentacja judoków Budowlanych Sosnowiec z rozegranych Bytomiu młodzieżowych mistrzostw Śląska. Na starcie zawodów stanęło aż 300 zawodników, broniących barw 25 klubów.

Wśród juniorów starszych w wadze 55 kg złoty medal wywalczył obecny mistrz Polski, Marek Sebzada, który wygrał wszystkie walki przez nippon. Jego wyczyn skopiował w gronie młodzików Krystian Orzechowski, przed czasem rozstrzygając wszystkie pojedynki w wadze 66 kg. W grupie eliminacyjnej w juniorskiej kategorii 55 kg spisywał się Mariusz Tadyszak, rozstrzygając kolejne walki przez nippon. Sosnowiczanin w finale trafił jednak na utytułowanego (wicemistrz Polski) reprezentanta Czarnych Bytom i musiał zadowolić się srebrnym "krążkiem".

Na najniższym stopniu podium stanęli natomiast dwaj inni sosnowieccy juniorzy: Mariusz Piotrowski w wadze 73 kg i Maciej Skobel w wadze 66 kg. W tej ostatniej kategorii dziesiąte miejsce przypadło Marcinowi Szkutnikowi. Medalowy dorobek Budowlanych uzupełnił Tomasz Chajduka, trzeci wśród młodzików w wadze 55 kg. Nieco cięższemu (kat. 60 kg) Maciejowi Żabickiemu dwa zwycięstwa i jedna porażka dały siódmą pozycję w województwie.

O medale mistrzostw Śląska walczyła również czwórka judoczek sosnowieckich Budowlanych. Złote medale i tytuły mistrzowskie wywalczyły juniorka, Marta Kozera, w wadze 44 kg i młodziczka, Marta Goryczko w kategorii 57 kg. Na najniższym stopniu podium stanęła w wadze 48 kg młodziczek Karolina Szkutnik. Bez medalu wróciła natomiast z Bytomia najlżejsza z sosnowiczanek, Katarzyna Pęczek, która w kategorii 40 kg zajęła szóstą lokatę.