Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Igraszki z Diabłem. Jak wygląda przedstawienie? Zobacz zdjęcia

Szymon Kwiatkowski
Szymon Kwiatkowski
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Znani artyści, politycy, muzycy oraz aktorzy po raz kolejny wcielą się w bohaterów spektaklu pt. „Igraszki z Diabłem”. Celem jest wsparcie Hospicjum Cordis. Występy odbędą się 8 oraz 9 lutego.

Ostatnia próba za nami. Aktorzy gotowi do swojego występu. Przez dwa dni odstawią oni swoje codzienne obowiązki, aby wcielić się w swoich bohaterów, a to wszystko w szczytnym celu.

Igraszki z Diabłem w Sosnowcu i Mysłowicach

8 lutego o godzinie 19.00 w Sali Widowiskowo - Koncertowej „MUZA” im. Jana Kiepury w Sosnowcu odbędzie się pierwszy z planowanych występów - „Igraszki z Diabłem”. Drugi występ odbędzie się 9 lutego również o godzinie 19.00 w Mysłowickim Ośrodku Kultury. Pieniądze ze sprzedaży biletów zostaną przeznaczone na rzecz Hospicjum Cordis w Katowicach.

Za sprawą ludzi dobrej woli, ludzi szlachetnych ratujemy zdrowie i życie podopiecznych Hospicjum Cordis. Dzisiaj robimy to na nutę nieco zabawną, refleksyjną, czyli za sprawą spektaklu „Igraszki z Diabłem”. Cieszymy się, że obydwie sale wypełniły się po brzegi i ludzie wzmocnili naszą akcje - tłumaczył Michał Skiba, reżyser spektaklu.

Zobacz zdjęcia z próby generalnej

Nowe twarze na scenie

Artyści wcielający się w bohaterów „Igraszek z Diabłem” to dobrze znane mieszkańcom osoby ze świata lokalnej polityki, muzyki czy teatru. W porównaniu z premierowym występem na scenie pojawią się nowi artyści. Teofila, czyli anielskiego posłańca zagra Jacek Kawalec, znany aktor teatralny i filmowy, radcę piekielnego Beliala zagra Wiktor Radziejewski, radny miasta Sosnowiec. Rolę Karborunda, czyli wiejskiego czarta wcieli się Michał Wójcik z Kabaretu Ani Mru Mru.

Są takie wydarzenia, którym się nie odmawia. Jak w 2022 roku zadzwonił do mnie reżyser spektaklu, że będziemy robić „Igraszki z Diabłem” na rzecz Hospicjum Cordis to nie mogłam odpowiedzieć inaczej niż TAK - mówiła Anna Kadulska, grająca pustelniczkę Łucję.

Igraszki z Diabłem

W grudniu 2022 roku odbyło się niezwykłe wydarzenie. Na scenie sali widowiskowej Mysłowickiego Ośrodka Kultury spotkali się znani artyści, politycy, muzycy, aktorzy, biorąc udział w bezprecedensowym przedsięwzięciu – spektaklu teatralnym pt. „Igraszki z Diabłem” Jana Dyrdy.

Celem wydarzenia była zbiórka na rzecz Hospicjum Cordis. Sztukę wyreżyserował dyrektor Mysłowickiego Ośrodka Kultury - Michał Skiba. Łącznie artyści przedstawienie zagrali trzy razy. Cegiełki wpłacane w formie darowizny w całości zostały przekazane na potrzeby podopiecznych Hospicjum Cordis.

„Igraszki z diabłem” to sztuka czeskiego prozaika i dramaturga Jana Drdy oparta na ludowych i baśniowych wątkach. W Polsce sztuka swoją premierę miała w 1980 roku. Historia opowiada o dobrodusznym Marcinie Kabacie, który zostaje wplątany w walkę o zbawienie dusz dwóch młodych, naiwnych kobiet.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Igraszki z Diabłem. Jak wygląda przedstawienie? Zobacz zdjęcia - Sosnowiec Nasze Miasto

Wróć na sosnowiec.naszemiasto.pl Nasze Miasto