Hokej: Zagłębie Sosnowiec - Cracovia 1:5

TOK
Obecność Davida Galvasa (nr 37) nie pomogła Zagłębiu
Obecność Davida Galvasa (nr 37) nie pomogła Zagłębiu Fot. Arkadiusz Ławrywianiec
Prezes Zagłębia Sosnowiec Adam Bernat, ostatnie dni poświęcił na podpisywanie ugód z hokeistami, którym sosnowiecki klub zalega pieniądze. Ostatecznie niezbędne formalności udało się załatwić w terminie i w piątkowy wieczór na lód wyjechali wszyscy zdrowi zawodnicy pozyskani przez klub latem.

Jednak ich obecność na lodzie nie zbawiła podopiecznych trenera Wojciecha Matczaka. Gospodarze już po pierwszej tercji przegrywali 0:3. Po przerwie w bramce Zagłębia Tomasza Dzwonka zastąpił Bartłomiej Nowak, ale mimo dobrej postawy młody bramkarz dwukrotnie musiał uznać wyższość rywali z Krakowa.

Najlepsza w wykonaniu Zagłębia była trzecie tercja, którą wygrało 1:0. Bramkę honorową zdobył obsłużony przez Kamila Duszoka, Marcin Kozłowski,

- Cracovia była dzisiaj lepsza od nas w stu procentach. Potrzebujemy spokoju i czasu na zgranie. To był nasz pierwszy mecz w tym składzie - tłumaczył Vladimir Luka.

Podobnego zdania był Milan Baranyk, który ze względu na kontuzję zmagania kolegów oglądał z trybun.

Ekstraliga - 3. kolejka

Zagłębie Sosnowiec - Cracovia 1:5 (0:3, 0:2, 1:0) 0:1 Tomasz Landowski (10), 0:2 Leszek Laszkiewicz (10), 0:3 Patryk Wajda (15), 0:4 Daniel Laszkiewicz (31), 0:5 Dawid Kostuch (37), 1:5 Marcin Kozłowski (49)

JKH GKS Jastrzębie - Naprzód Janów 6:1 (3:1, 2:0, 1:0) 1:0 Petr Lipina (7), 2:0 Marcin Słodczyk (7), 3:0 Petr Lipina (15), 3:1 Tomasz Jóźwik (20), 4:1 Petr Lipina (21), 5:1 Tomasz Kulas (33), 6:1 Tomasz Kulas (54)

GKS Tychy - MMKS Podhale Nowy Targ 6:0 (3:0, 1:0, 2:0) 1:0 Jakub Witecki (3), 2:0 Michał Woźnica (5), 3:0 Adrian Parzyszek (11), 4:0 Roman Szimiczek (39), 5:0 Michał Kotlorz (47), 6:0 Roman Szimiczek (48)

Stoczniowiec Gdańsk - KTH Krynica 4:3 (2:0, 0:2, 2:1)

Aksam Unia Oświęcim - Ciarko KH Sanok 5:1 (1:1, 1:0, 3:0)

1. Cracovia Kraków 4 11 16-4
2. Unia Oświęcim 3 9 14-6
3. KH Sanok Sanok 3 5 11-11
4. GKS Tychy 2 4 6-1
5. Stoczniowiec Gdańsk 3 4 9-10
6. JKH GKS Jastrzębie 3 3 9-6