Elana Toruń - Zagłębie S. 2:2

Tomasz Kuczyński
Czwarty mecz bez wygranej i trzeci remis z rzędu - taki bilans podopiecznych trenera Marka Chojnackiego budzi niepokój sosnowieckich fanów marzących o awansie do I ligi.

Mecz w Toruniu odbył się przy garstce publiczności. Podobno miejscowi kibice postanowili nie wchodzić na trybuny, ponieważ nie wpuszczono na stadion sympatyków Zagłębia, ze względu na "prace remontowe i awarię systemu monitoringu" - jak informował w swym piśmie prezes Elany.

Gospodarze szybko wyszli na prowadzenie gdy Daniel Onyekachi (znany z GKS-u Katowice) wykorzystał błąd Adriana Marka i sprytnie przerzucił piłkę nad wybiegającym z bramki Adamem Benszem. Zagłębie wyrównało za sprawą celnej główki Adriana Mielca, po podaniu Vladimira Bednara. Jednak Elana nie dała za wygraną, a Adam Młodzieniak zdecydował się na strzał z dystansu, którym zaskoczył bramkarza gości. Wynik ustalił Adrian Marek, po rzucie rożnym Adriana Pajączkowskiego

- Nieźle graliśmy przez pierwsze 20 minut, potem wszystko się posypało. Z drugiej połowy jestem zadowolony, jednak szkoda niewykorzystanych okazji - mówił trener Zagłębia.

Elana Toruń - Zagłębie Sosnowiec 2:2 (2:2)
Bramki 1:0 Daniel Onyekachi (2), 1:1 Adrian Mielec (10-głową), 2:1 Adam Mło-dzieniak (37), 2:2 Adrian Marek (43-głową)