Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

"Bądźmy Razem". Spotkanie w Sosnowcu m.in. z posłanką PiS Marzeną Machałek

KJ
Spotkanie z min. Marzeną Machałek w Sosnowcu
Spotkanie z min. Marzeną Machałek w Sosnowcu arc.
W Domu Rzemiosła w Sosnowcu, w ramach spotkań wolnych Polaków pod hasłem „#Bądźmy Razem”, odbyło się otwarte spotkanie mieszkańców Zagłębia z panią poseł PiS Marzeną Machałek, sekretarzem stanu w ministerstwie edukacji w rządzie Mateusza Morawieckiego. Gospodarzem spotkania w Sosnowcu była poseł PiS Ewa Malik. W rozmowach wzięła również poseł do parlamentu europejskiego z list PiS, Izabela Kloc.

W gronie blisko 100 osób dyskutowano o edukacji, inwestycjach, patriotyzmie i nadchodzących wyborach samorządowych. W swoim wystąpieniu poseł Marzena Machałek wskazywała na znaczny poziom destrukcji, jaki dokonał się w Polsce w krótkim czasie, od chwili przejęcia rządów przez koalicję 13 grudnia. Wskazała, m.in. rażące przykłady łamania prawa przez koalicję rządzącą, oraz niepokojące zmiany w edukacji i w prawie oświatowym.

Obecna kolacja – mówiła min. Machałek – nie ma żadnej koncepcji konstruktywnego zarządzania państwem. Poza negacją wszystkich osiągnięć poprzednich rządów, premiera Morawieckiego, nie proponują niczego, co mogłoby przysłużyć się Polsce i Polakom.

W trakcie dyskusji rozmawiano także o stanie polskiego szkolnictwa i o przyszłości edukacji. Minister Machałek przedstawiła osiągnięcia rządu Mateusza Morawieckiego w tej dziedzinie. Zwróciła uwagę na wiele programów pomocowych i edukacyjnych, które obecnie zostały zlikwidowane.

- Programy wspierające rodziny w procesie edukacji dzieci, były ważnym elementem dbałości o stan wiedzy uczniów. Wprowadzony chociażby „Laptop dla ucznia” miał ułatwiać dzieciom dostęp do wiedzy. Wyrównywać szanse. Niestety, właśnie został zlikwidowany. – powiedziała poseł Marzena Machałek. – Obecna minister edukacji, niestety, nie ma żadnych propozycji rozwoju polskiego szkolnictwa. Zapowiadana reforma edukacji nie ma planu, ani programu. Nie ma nawet podstaw do merytorycznej dyskusji.

Zbliżają się wybory samorządowe. Bardzo ważne dla nas. Nie możemy się dać podzielić. Musimy pokazać, że jesteśmy siłą.
"#Bądźmy razem" to taka akcja, która ma na celu pokazanie, że nie da się tak potężnej siły społecznej zepchnąć na margines – apelowała ;poseł Marzena Machałek. – Jest nas przecież najwięcej. Zjednoczmy się i pokażmy, że przyszłość Polski, również w skali lokalnej, leży nam na sercu, że jest dla nas najważniejsza.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: "Bądźmy Razem". Spotkanie w Sosnowcu m.in. z posłanką PiS Marzeną Machałek - Sosnowiec Nasze Miasto

Wróć na sosnowiec.naszemiasto.pl Nasze Miasto