AKS Niwka - Gwarek Tarnowskie Góry 0:3. Wysoka porażka niwczan

Mateusz Załęski / aksniwka.com
W sobotnim wyjazdowym meczu 19. kolejki drużyna AKS-u w dość osłabionym składzie przegrała wysoko z wyżej notowanym Gwarkiem Tarnowskie Góry 3:0. Bramki dla gospodarzy zdobyli: Janusz Barański, Krzysztof Sosinka i Krzysztof Kucharczyk.

W sobotnim meczu niwczanie po ośmiu spotkaniach bez porażki niestety ulegli wyżej rozstawionej drużynie Gwarka Tarnowskie Góry 3:0 i do Sosnowca wróciła na tarczy.

Gospodarze od samego początku przystąpili do atakowania sosnowieckiej bramki, czego efektem była zdobyta w 7. minucie spotkania przez 20-letniego pomocnika, Janusza Barańskiego bramka. Kilkanaście minut później po strzale Krzysztofa Sosinki było już 2:0, co przybiło niweckich zawodników, którzy robili co mogli, aby zdobyć kontaktową bramkę, jednak wyczyn ten niestety nie udał się. To czego nie udało się biało-zielonym udało się gospodarzom, którzy w 50. minucie po celnym strzale Krzysztofa Kucharczyka cieszyli się ze zdobycia trzeciej i ostatniej w tym spotkaniu bramce dającej cenne trzy punkty w walce o awans do IV ligi.

AKS Niwka - Zgoda Byczyna 3:1. Niwczanie znowu wygrywają [WIDEO]

Ciekawostką jest fakt, iż w minionej rundzie niwczanie swoją pierwszą porażkę doznali również w meczu z Gwarkiem Tarnowskie Góry, jednak rozmiar porażki nie był aż tak dotkliwy (biało-zieloni przegrali wtedy 1:2 - przyp. red.). Po sobotniej porażce podopieczni Dariusza Wrony plasują się na ósmym miejscu z dorobkiem 27. punktów na swoim koncie. Ekipa z Tarnowskich Gór z kolei dzięki kolejnym trzem punktom obecnie zajmuje miejsce czwarte ze stratą czterech punktów do liderującej Unii Ząbkowice.

Kolejnym przeciwnikiem biało-zielonych w walce o ligowe punkty będzie drużyna Unii Strzemieszyce, która przegrała dzisiaj z GKS-em Wawel Wirek 0:1 i po 19. kolejkach okupuje pozycję, o którą nasza drużyna walczy, czyli miejsce piąte. Na spotkanie to zapraszamy w sobotę 23 kwietnia na godzinę 11:00.

Gwarek Tarnowskie Góry - AKS Niwka Sosnowiec 3:0 (2:0)

Bramki: 1:0 - Janusz Barański (7. min.), 2:0 - Krzysztof Sosinka (36. min.), 3:0 - Krzysztof Kucharczyk (50. min.)

Gwarek: Grzegorz Homel - Łukasz Gałęziok, Marcin Kostka, Marcin Wujek, Krzysztof Sosinka, Adam Kowal (60. Dawid Zdral), Sebastian Majecki, Sebastian Foszmański (75. Mateusz Praski), Krzysztof Kucharczyk (55. Arkadiusz Zielonka), Janusz Barański, Michał Kulas (55. Adam Fiała)

Losowanie biletów na Euro 2012. Ruszyła machina, do końca kwietnia dowiemy się kto zobaczy Euro

AKS: Piotr Lisowski - Ireneusz Wajda, Piotr Sikora, Mariusz Czapla, Marcin Długaj, Wojciech Stanowski, Mateusz Krochmal (46. Marcin Mędrek), Daniel Sobczyk, Damian Sokołowski, Łukasz Szałyga, Jakub Stefański

Żółte kartki: Arkadiusz Zielonka - Daniel Sobczyk, Jakub Stefański

Sędziowali: Aneta Kowalska (główny), Rafał Szura, Grzegorz Wiercioch (asystenci) - Podokręg Zabrze