Zwycięstwa MMKS

(wow)
Tego ataku Piotra Sznicera z ,krótkiej" nie zdołał powstrzymać pojedynczy blok.
Pięć kwadransów potrzebowali siatkarze dąbrowskiego MMKS do pokonania w czterech setach Interpromex Będzin. To drugie derbowe zwycięstwo podopiecznych Pawła Sznicera w rundzie rewanżowej.

Dąbrowianie wygrali z Interpromeksem 1 seta. Goście, którzy występowali bez chorych Bartosza Flaka i Dawida Chałata, ale już z Przemysławem Potrawą, nie radzili sobie z serwisami Piotra Śpiewaka i Radosława Stromczyńskiego oraz atakami Michała Szczytowicza z lewego skrzydła.

Po zmianie stron inicjatywę przejęli podopieczni Franciszka Mroza. Rozgrywka rozpoczęła się od zepsutego serwisu Emila Siewiorka. Ten sam zawodnik nie przyjął podania rywali. W Interpromeksie zaczął bronić Kamil Krawczyk, a punkty zdobywać ze skrzydła Zbigniew Syguła i Przemysław Potrawa. Na środku siatki Bartosz Dzierżanowski radził sobie z Piotrem Sznicerem i będzinianie wygrali partię do 17.

W trzecim secie wystawiono doświadczonego Aldona Czuchraniaka (za Piotra Śpiewaka) i Tomasza Józefowicza. Częściej z "przesuniętej krótkiej" atakowali z Piotr Sznicer i Mariusz Brzeszcz, a na skrzydle Michał Szczytowicz.

Następnego dnia dąbrowianie w trzech setach uporali się z Olimpią Goleszów. W składzie MMKS zmianą było rozpoczęcie spotkania z Aldonem Czuchraniakiem na rozegraniu, a zakończenie z Piotrem Śpiewakiem na tej pozycji.

Podopieczni Franciszka Mroza stoczyli dramatyczny pojedynek z RMKS Rybnik. Po dwóch setach był remis 1:1. W trzeciej partii przeważali goście (23:20). Będzinianie jednak doprowadzili do remisu 24:24. Atak Zbigniewa Syguły z trudem obronili rybniczanie. Przechodzącej przez siatkę piłki nie zdołał zagrać Bartosz Chudzicki. Po tym kiksie zastąpił go na parkiecie Wojciech Wiktorowicz. Kolejna akcja była ostatnią w tej rozgrywce. Uderzenie Bartosza Dzierżanowskiego trafiło na podwójny blok przyjezdnych. Siatkarze Interpromeksu starali się walczyć na początku następnej partii. Prowadzili 10:5. Rybniczanie wyrównali (11:11) i wygrali mecz.

* MMKS Dąbrowa Górn. - Interpromex Będzin 3:1 (25:17, 17:25, 25:16, 25:15).

MMKS Dąbrowa Górn.: Siewiorek, Dąbrowski, Piotr Sznicer, Szczytowicz, Śpiewak, Brzeszcz - Zabielny (libero), Stromczyński, Czuchraniak, Józefowicz.
Interpromex: Potrawa, Z. Syguła, D. Syguła, Dzierżanowski, Czapla, Chudzicki - Krawczyk (libero), Ryłko, Wiktorowicz, Gałecki.

* Olimpia Goleszów - MMKS Dąbrowa Górn. 0:3 (18:25, 13:25, 21:25).

MMKS Dąbrowa Górn.: Siewiorek, Dąbrowski, Piotr Sznicer, Szczytowicz, Czuchraniak, Brzeszcz - Zabielny (libero), Stromczyński, Śpiewak.

* Interpromex Będzin - RMKS Rybnik 1:3 (25:22, 16:25, 24:26, 24:26).

Interpromex: Potrawa, Z. Syguła, D. Syguła, Dzierżanowski, Czapla, Chudzicki - Krawczyk (libero), Ryłko, Wiktorowicz.

* MKS Poręba - Olimpia Goleszów 3:2 l Płomień Sosnowiec - Czarni Góral Żywiec 0:3 l Czarni Góral Żywiec - MKS Poręba 3:2 l HKS Szopienice - Płomień Sosnowiec 0:3.