Zwycięskie derby

(wow)
Marcin Ecka próbuje opanować piłkę po ataku Łukasza Adamczyka. Wynik starcia
obserwują Tomasz Dudkiewicz (4) i Adam Żurawski (9).
Marcin Ecka próbuje opanować piłkę po ataku Łukasza Adamczyka. Wynik starcia obserwują Tomasz Dudkiewicz (4) i Adam Żurawski (9).
Drugie derbowe zwycięstwo w II lidze zapisali na swoje konto koszykarze Zagłębia. Po zaciętym, ale stojącym na nie najwyższym poziomie pojedynku sosnowiczanie pokonali w niedzielę 66:58 beniaminka, dąbrowski MMKS.

Początek meczu był bardzo chaotyczny, a oba zespoły miały problemy ze zdobywaniem punktów. Pierwsze, pod koniec 2 min., zdobył Łukasz Nawrot, zapisując na swoje konto akcję "dwa plus jeden". Dąbrowianie odpowiedzieli koszami Piotra Zielińskiego i Łukasza Dudka. Po "trójce" Piotra Zielińskiego goście w 7 min. prowadzili 7:4. Za moment dwa razy trafił Marcin Ecka (raz zza linii 6,25 m) i Zagłębie prowadziło 11:7. Na 23 sekundy przed końcem ćwiartki przewaga sosnowiczan stopniała do dwóch ,oczek" (13:11). "Trójka" Krzysztofa Dziury w ostatniej akcji tej części gry dały gospodarzom zwycięstwo 16:11.

Następna kwarta rozpoczęła się od 7 punktów z rzędu gości, w których szeregach brylował Łukasz Adamczyk. Dąbrowianie wyszli na prowadzenie (18:16), ale za moment ponownie zza linii 6,25 m trafił Marcin Ecka. Do przerwy trwała wymiana osobiste za osobiste. Jako że obie drużyny słabo je rzucały, w połowie meczu na tablicy widniał wynik 26:24. Sosnowiczanie drugą ćwiartkę zakończyli siedmioma rzutami wolnymi. Jeden z czterech osobistych wykorzystał Łukasz Garczarzyk, a trzy raz po rząd spudłował Marcin Ecka.

Po zmianie stron podopieczni Wojciecha Wieczorka kilka razy odrabiali straty. Najpierw pod dwóch akacjach "dwa plus jeden" Piotra Zielińskiego (jednego osobistego nie trafił) Zagłębie prowadzili już tylko 30:29, a chwilę później był remis 32:32. Punkty Adama Żurawskiego pozwoliły gospodarzom ponownie wyjść na prowadzenie. Trzecią kwartę zakończył przechwyt i kosz Krzysztofa Dziury.

Na początku ostatniej części spotkania przewaga sosnowiczan wzrosła do dziesięciu punktów (56:46). "Trójka" Łukasza Adamczyka i akcja "dwa plus jeden" Piotra Zielińskiego pozwoliły podopiecznym Wojciecha Wieczorka w pół minuty zmniejszyć dystans o połowę (56:52). W tym momencie dwa razy spod kosza nie trafił Tomasz Dudkiewicz, a raz Piotr Zieliński. Za moment ten "wyczyn" skopiował Łukasz Dudek. Nie mylił się natomiast pod "deską" Adam Żurawski, a efektownym blokiem popisał się Marcin Ecka. W końcówce Zagłębie prowadziło już 66:55. Wynik meczu ustalił rzutem zza linii 6,25 m Łukasz Adamczyk.

Derbowe zwycięstwo dało sosnowiczanom awans na drugie miejsce w tabeli.

* Zagłębie Sosnowiec - MMKS Dąbrowa Górn. 66:58 (16:11, 10:13, 20:14, 20:20).

Zagłębie: Ecka 25 (2), Żurawski 13, Podgórski 7, Nawrot 5, Deja - Dziura 8 (1), Garczarzyk 3, Jakubczak 2, Krajewski 2, Szafraniec 1.

MMKS Dąbrowa Górn.: Adamczyk 19 (2), Zieliński 17 (1), Lewicki 5 (1), Dudek 3, Pietraszczyk - Dudkiewicz 6, Dukowicz 4, Kloziński 2, Banak 1, Gradzik 1.