Złoto Nizioł

Podczas wakacji młodzi pływacy startować będą już tylko w zawodach na basenie sieleckim.  Zdjęcie:
Podczas wakacji młodzi pływacy startować będą już tylko w zawodach na basenie sieleckim. Zdjęcie:
(DĄBROWA GÓRNICZA, SOSNOWIEC ) Jeden medal, ale za to złoty, wywalczyli podczas korespondencyjnych mistrzostw Polski 10-latków pływacy dąbrowskiego MMKS. Najlepszy czas na 200 m stylem dowolnym uzyskała Anna Nizioł.

(DĄBROWA GÓRNICZA,
SOSNOWIEC ) Jeden medal, ale za to złoty, wywalczyli podczas korespondencyjnych mistrzostw Polski 10-latków pływacy dąbrowskiego MMKS. Najlepszy czas na 200 m stylem dowolnym uzyskała Anna Nizioł. Miejscami poza podium musieli natomiast zadowolić się zawodnicy Górnika Sosnowiec.

Na pokonanie 200 m kraulem Anna Nizioł potrzebowała 2:52,23 min., wyprzedzając o 0,15 s Monikę Bielewicz (KS Warszawianka). Gdyby obie zawodniczki startowały w jednym wyścigu na mecie dzieliłoby je nieco ponad 17 cm!

Tuż za podium zakończyła dąbrowianka rywalizację na 100 m stylem klasycznym, uzyskując czas 1:39,79 min. Do brązowego medalu brakowało jednak Annie Nizioł półtorej sekundy. Zwyciężyła Joanna Wycech (KS Warszawianka; 1:34,53 min.). Na 29 pozycji została sklasyfikowana Anna Tomasik (1:52,22 min.), reprezentująca barwy sosnowieckiego Górnika. Czwartym miejscem Anna Nizioł musiała się także zadowolić na 200 m stylem klasycznym. Czas dąbrowianki (3:29,23 min.) był o ponad 4 sekundy gorszy niż brązowej medalistki Anny Janczewskiej (Polonia Warszawa; 3:24,97 min.). Mistrzynią Polski została Anna Stachurska (3:19,21 min.) z krakowskiej Korony. Anna Tomasik na 200 m zajęła 26 lokatę (3:56,65 min.).

Anna Nizioł swoich sił próbowała również na 100 m stylem zmiennym, kończąc rywalizację na 10 miejscu (1:33,32 min.). O dziesięć ,oczek" niżej została sklasyfikowana jej klubowa koleżanka Agnieszka Koćma (1:37,74 min.). Zwyciężyła z czasem 1:24,11 min. Anna Stachurska.

Dąbrowianka Agnieszka Koćma i sosnowiczanka Joanna Górecka z powodzeniem natomiast startowały w wyścigach stylem grzbietowym. Na 100 m lepiej spisała się pływaczka Górnika, zajmując 6 miejsce z wynikiem 1:32,52 min. Agnieszka Koćma była 12 (1:35,55 min.). Tytuł mistrzowski wywalczyła warszawianka Monika Bielewicz (1:25,06 min.). Na dystansie dwa razy dłuższym lepiej zaprezentowała się dąbrowianka, zajmując, z czasem 3:19,81 min, 8 lokatę. Dwa "oczka" niżej została sklasyfikowana Joanna Górecka (3:22,08 min.). Po złoto ponownie sięgnęła Monika Bielewicz, która jako jedyna pokonała 200 m w czasie poniżej 3 minut (dokładnie 2:58,37 min.).

Wśród chłopców miejsca w pierwszej dziesiątce zdołali wywalczyć tylko sosnowiczanin Bartosz Nowak i dąbrowianin Jakub Szlufcik. Reprezentant Górnika na 5 pozycji zakończył rywalizację na 100 m stylem zmiennym, uzyskując czas 1:27,70 min. Do brązowego medalisty, Macieja Certa (Wisła Puławy; 1:22,09 min.), dzieliło Bartosza Nowaka jednak ponad 5 sekund. Wygrał Wiktor Dęga (Skra Bełchatów; 1:20,96 min.). Na tym samym dystansie 15 lokatą musiał zadowolić się Jakub Szlufcik (1:32,34 min.).

Dąbrowianin znacznie lepiej spisał się w wyścigach kraulistów. Rywalizację na 200 m pływak MMKS zakończył na 5 pozycji (2:48,97 min.). Wygrał Wiktor Dęga (2:33,29 min.), a na 23 miejscu znalazł się drugi z dąbrowian Artur Pióro (3:04,36 min.). Słabiej Jakub Szlufcik wypadł na krótszych dystanasach. Na 100 m stylem dowolnym został sklasyfikowany na 9 pozycji (1:18,52 min.), a na 50 m był 22 (36,51 s). Tytuły mistrzowskie przypadły na tych dystansach Robertowi Zagórskiemu, reprezentującemu barwy Wodnika Radom.

Sosnowiczanin Bartosz Nowak swoich sił próbował jeszcze na 200 m stylem klasycznym, zajmując 15 miejsce (3:35,97 min.). Wygrał Paweł Spadło (UKS 48 Częstochowa). Lokatami w drugiej dziesiątce musiał się również zadowolić inny pływak Górnika Grzegorz Latacz w wyścigach delfinem. Na 50 m stylem motylkowym był on 13 (42,61 s), a na dystansie dwa razy dłuższym 15 (1:40,99 min.). W obu wyścigach triumfował Aleksy Otłowski.