Zawodniczki Filara wygrały dwie kwarty, ale przegrały mecz

(wow)
Koszykarki Filara kolejny raz zebrały dobre recenzje, ale z parkietu schodziły pokonane.
Dziewiąty raz w tym sezonie gorycz ligowej porażki musiały przełknąć koszykarki Filara Sosnowiec. Mimo dobrej gry w dwóch ostatnich kwartach podopieczne Marka Juszkiewicza nie sprostały (64:68) we Wrocławiu miejscowym ...

Dziewiąty raz w tym sezonie gorycz ligowej porażki musiały przełknąć koszykarki Filara Sosnowiec. Mimo dobrej gry w dwóch ostatnich kwartach podopieczne Marka Juszkiewicza nie sprostały (64:68) we Wrocławiu miejscowym "akademiczkom". Aby na półmetku rozgrywek nie zamykać tabeli, sosnowiczanki muszą wygrać dwa kolejne spotkania.

Początek spotkania był popisem Magdaleny Szymaszek. Do przerwy zapisała ona na swoje konto aż 22 punkty, rzadko myląc się pod sosnowieckim koszem (7 trafień na 9 prób) oraz wykorzystując 2 z 3 rzutów zza linii 6,25 m. W drugiej kwarcie zdobyła ona 12 z 14 punktów swojej drużyny!

Sosnowiczanki odpowiedziały wprawdzie trafieniami twardo walczącej pod "deską" Małgorzaty Krusiec (zebrała 13 piłek, wykorzystała 4 z 10 rzutów z gry oraz 7 z 9 osobistych) oraz Katarzyny Januszek, ale po 20 min. gry przegrywały 21:35.
Po przerwie podopiecznym Marka Juszkiewicza udało się wyłączyć z gry Magdalenę Szymaszek (do końca meczu zdobyła tylko 1 punkt!), którą opiekowały się na przemian Małgorzata Gandor i Anna Górka. Brak supersnajperki w zespole "akademiczek" pozwolił Filarowi na szybkie zmniejszenie strat. Po serii trafień Małgorzaty Krusiec, Katarzyny Januszek i Katarzyna Kosczielny w 23 min. sosnowiczanki przegrywały już tylko różnicą dwóch koszy (31:35). Gospodynie odpowiedziały trafieniem Małgorzaty Smektały zza linii 6,25 m.

Po "trójce" Katarzyny Januszek i akcji "dwa plus jeden" Małgorzaty Krusiec koszykarki Filara zmniejszyły straty jeszcze o jedno ,oczko" (39:42). Celny rzut z dystansu Anny Cisowskiej oraz skuteczna gra pod "deską" Małgorzaty Smektały przywróciły jednak pod koniec trzeciej ćwiartki kilkunastopunktową (56:45) przewagę wrocławianek.

Ostatnia część meczu rozpoczęła się od "trójek" Anny Górki. O strzeleckich umiejętnościach przypomniała sobie też Katarzyna Kosczielny (7 trafień na 14 rzutów spod kosza) i na dwie minuty przed końcową syreną Filar przegrywał już tylko 62:67. Za moment jednak, po przechwycie, Karolina Zagórna podała piłkę za plecy wychodzącej na czystą pozycję Katarzyny Kosczielny. Po chwili na bezsensowny rzut z dystansu zdecydowała się Katarzyna Januszek i sosnowiczanki straciły szansę na doprowadzenie do remisu.

* AZS Uniwersytet Wrocławski - Filar Sosnowiec 68:64 (21:12, 14:9, 21:24, 12:19).

Filar: Kosczielny 15, Januszek 15 (3), Krusiec 15, Pawlun 6, Stypka 2 - Górka 8 (2), Gandor 3, Zagórna, Garncarzyk.