Zaskakująca porażka Czarnych

Sosnowiczanie przegrali kolejny ligowy mecz na własnym boisku.
Spory zawód sprawili swoim kibicom w przedświąteczną sobotę, futboliści Czarnych Sosnowiec, przegrywając na własnym boisku 1:3 z broniącymi się przed spadkiem z IV ligi Szombierkami Bytom.

Gospodarze rozpoczęli fatalnie. W 5 min. Rafał Sikora przed własnym polem karnym zagrał piłkę wprost pod nogi Daniela Galucha, który mając przed sobą samotnego Krzysztofa Koziołka wpisał się na listę strzelców. Kwadrans później Tomasz Stranc faulem przerwał akcję Mirosława Bąka i arbiter bez wahania wskazał na "wapno". Rzut karny pewnie na bramkę zamienił Daniel Galuch.

Trener Robert Majewski szybko dokonał zmian w swoim zespole. Na boisku pojawili się Łukasz Zięć, Piotr Sobczak i Mariusz Majewski. Poderwali oni do ataku drużynę gospodarzy, która przez kolejne pół godziny niemal nie opuszczała połowy Szombierek. W 39 min. doświadczony Adam Smutek bezpardonowo faulował na polu karnym Mariusza Majewskiego. Sędzia nie przerwał jednak gry. Nie wskazał na "wapno" także po faulu na Januszu Piotrowskim. Rzut karny podyktował dopiero gdy Krzysztof Poloczek nieprzepisowo powstrzymał Roberta Radka.

Pewnym egzekutorem "jedenastki" okazał się Piotr Boguszewski.
Po przerwie trwał napór sosnowiczan, którym nie przeszkadzała gra w osłabieniu. W 60 min. czerwoną kartkę za przepychanki z bytomianami ujrzał Janusz Piotrowski. Dwukrotnie bliski doprowadzenia do remisu był Piotr Sobczak. W 72 min. jego strzał sparował jednak poza boisko Krzysztof Poloczek, a kwadrans później piłka poszybowała nad poprzeczką. Łupem golkipera Szombierek padło także uderzenie Tomasza Zięcia z rzutu wolnego. Skuteczniejsi okazali się goście. Kontratak w doliczonym czasie gry przyniósł im trzecią bramkę.

* Czarni Sosnowiec - Szombierki Bytom 1:3 (1:2). Bramki: 0:1 Galuch (5 min.), 0:2 Galuch (21 min. - karny), 1:2 Boguszewski (39 min. - karny), 1:3 Zuga (92 min.). Czerwona kartka: Piotrowski (Czarni).

Czarni: Koziołek - Sikora, Ziółkowski, Ł. Szymański (22 min. Zięć, 70 min. Nikodem) - Pawłowski (22 min. Sobczak), Szyroki (28 min. Majewski), Stranc, Radek, Boguszewski - Piotrowski, Ziętara.