Zagłębie wraca do gry

(pas)
Jutro na parkiet wybiegną znów koszykarze Zagłębia Sosnowiec, występujący w III lidze. Ich pierwszym przeciwnikiem w meczu wyjazdowym będzie zespół MOSM II Tychy, z którym w pierwszej rundzie niestety przegrali we ...

Jutro na parkiet wybiegną znów koszykarze Zagłębia Sosnowiec, występujący w III lidze. Ich pierwszym przeciwnikiem w meczu wyjazdowym będzie zespół MOSM II Tychy, z którym w pierwszej rundzie niestety przegrali we własnej hali 51:68. O kolejne punkty będzie więc ciężko, ale sympatycy basketu z pewnością liczą na dobrą postawę swoich ulubieńców.

W ostatnim spotkaniu MKKS Zagłębie Sosnowiec przegrało w Czeladzi z CKS-em 69:93. Po pierwszej przegranej kwarcie sosnowiczanie zdołali zniwelować straty i zbliżyć się na 32:33, ale gospodarze ostatecznie udowodnili swą wyższość, zwyciężając w drugiej połowie różnicą 21 oczek. O losach spotkania rozstrzygnęła ostatecznie czwarta kwarta, wygrana przez gospodarzy 28:14.

Zagłębie ma dotychczas na koncie trzy wygrane i z 12 pkt zajmuje ósme miejsce w ligowej tabeli. Prowadzi Alba Chorzów (18 oczek), przed Hawajskie Koszule Żory i CKS 1924 Czeladź, które mają o trzy pkt mniej.