Zagłębie Sosnowiec - Re-Plast Unia Oświęcim: Sosnowiczanie znów nie dali rady ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU

Jacek Sroka
Jacek Sroka
Hokeiści Zagłębia, mimo wsparcia sosnowieckich kibiców, przegrali na Stadionie Zimowym z Re-Plast Unią Oświęcim

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Hokeiści Zagłębia, mimo wsparcia sosnowieckich kibiców, przegrali na Stadionie Zimowym z Re-Plast Unią Oświęcim Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot. karina trojok dziennik zachodni polska press
SPORT. W meczu 28. kolejki Tauron Hokej Ligi rozegranej 22. grudnia hokeiści Zagłębia Sosnowiec przegrali z Re-Plast Unią Oświęcim 1:3. Sosnowiczanie po raz czwarty w tym sezonie grali z oświęcimianami i mimo głośnego dopingu swoich kibiców po raz czwarty doznali porażki. Zobaczcie zdjęcia kibiców i meczu Zagłębie Sosnowiec - Re-Plast Unia Oświęcim.

Zagłębie Sosnowiec - Re-Plast Unia Oświęcim: Sosnowiczanie znów nie dali rady

W ostatnim meczu w tym roku Zagłębie Sosnowiec przegrało na własnym lodowisku z Re-Plast Unią Oświęcim. Podopieczni trenera Piotra Sarnika nie sprawili sobie świątecznego prezentu i choć nie grali źle to doznali trzeciej z rzędu ligowej porażki.

Sosnowiczanie po raz czwarty grali w tym sezonie z Unią i po raz czwarty przegrali, choć wszystkie konfrontacje były zacięte. Oświęcimianie odnieśli czwarte z rzędu zwycięstwo w lidze.

Spotkanie zaczęło się dobrze dla gospodarzy dopingowanych z trybun Stadionu Zimowego przez ponad tysiąc kibiców. W 8 minucie prowadzenie dla Zagłębia zdobył Patryk Krężołek zmieniając lot krążka po strzale Romana Szturca.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC RE-LAST UNIA OŚWIĘCIM

Goście wyrównali pod koniec I tercji. Okres gry w przewadze wykorzystała druga piątka Unii składająca się w całości z Finów, a tym, który skierował krążek do siatki był Henry Karjalainen.

W połowie II tercji na prowadzenie wyprowadził oświęcimian Szwed Daniel Olsson Trkulja. Środkowy pierwszego ataku Unii pokonał młodego Michała Szczepkowskiego, który w tym meczu zastąpił między słupkami Zagłębia Czecha Patrika Spesnego.

W 56 minucie goście mieli karnego podyktowanego za faul Michała Kotlorza na Krystianie Dziubińskim. Najazd wykonał sam poszkodowany, ale 20-letni bramkarz sosnowiczan obronił strzał doświadczonego "Dziubka".

Później Unia nie wykorzystała 2-minutowej przewagi, ale kilka sekund po zakończeniu kary Damiana Tyczyńskiego triumf oświęcimian przypieczętował Kamil Sadłocha wykorzystując podanie zza bramki Olssona Trkulji.

W końcówce trener Sarnik wycofał bramkarza, a chwilę później na ławkę kar odesłany został najpierw Karjalainen, a później Peter Bezuska i Zagłębie w ostatniej minucie grało sześciu na trzech, ale wynik nie uległ już zmianie.

Zagłębie Sosnowiec - Re-Plast Unia Oświęcim 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)

Bramki 1:0 Patryk Krężołek - Roman Szturc, Marek Charvat (8), 1:1 Henry Karjalainen - Kalle Valtola, Ville Heikkinen (19), 1:2 Daniel Olsson Trkulja - Kamil Sadłocha (32), 1:3 Kamil Sadłocha - Daniel Olsson Trkulja, Carl Ackered (58)