Zagłębie Sosnowiec pokonało Wigry Suwałki 2:0. Sosnowiczanie ustalili wynik w 13 minut. Małecki nie cieszył się z bramki

Tomasz Kuczyński
Gole padły w ciągu 13 minut poerwszej połowy meczu Zagłębie Sosnowiec - Wigry Suwałki Lucyna Nenow
W meczu 17. kolejki Fortuna 1. Ligi Zagłębie Sosnowiec wygrało z Wigrami Suwałki 2:0 (2:0). Bramki zdobyli: Patryk Małecki (8. minuta) i Płamen Kraczunow (13). Zagłębie zdobyło komplet punktów po trzech meczach bez zwycięstwa. Mecz oglądało 1044 widzów.

W chłodny,momentami deszczowy, listopadowy wieczór przyszło rywalizować piłkarzom Zagłębia i Wigier w meczu kończącym rundę jesienną, ale nie granie w tym roku w Fortuna 1. Lidze. W składzie Zagłębia awizowany był Piotr Polczak, ale na boisko za niego wszedł Płamen Kraczunow. Polczak nabawił się urazu na treningu dzień przed meczem i po rozgrzewce zgłosił trenerowi, że nie da rady grać.

Na początku skazywane na pożarcie Wigry częściej były przy piłce i próbowały atakować. Zagłębie spokojnie przeczekało ten moment i zadało dwa szybkie ciosy. Najpierw piłkę ze skrzydła zagrał Fabian Piasecki i Patryk Małecki z pierwszej piłki uderzył z bliska do siatki. „Mały” nie celebrował gola, ponieważ jest wychowankiem Wigier i pierwszy raz w karierze zagrał przeciw swojemu byłemu klubowi.

Małecki miał też udział przy drugiej bramce, na którą trzeba było czekać tylko pięć minut. Dośrodkował w pole karne, a tam do piłki wyskoczył Kraczunow i uderzeniem głową pokonał Dominika Kąkolewskiego.

W 29. minucie mogło być 3:0 i praktycznie po meczu. Piasecki zagrał na skrzydło do Małeckiego, który podał przed bramkę do Szymona Pawłowskiego. Kapitan Zagłębia chybił z bliska, ale trzeba przyznać, że nie miał łatwej sytuacji. Piłka poleciała obok słupka, jednak kibice oklaskami skwitowali szybką kontrę gospodarzy.

Cztery minuty później kibice już nie byli tak łaskawi, głośno komentując kiks Piaseckiego. Na piąty metr idealnie dograł mu Pawłowski, ale napastnik Zagłębia nie trafił czysto w piłkę i okazję diabli wzięli.

Gospodarze osiedli na laurach i znów drużyna z Suwałk próbowała coś wskórać. Kibice Zagłębia z coraz większym zniecierpliwieniem oglądali poczynania Wigier i w przerwie wcale nie byli zachwyceni wynikiem.

Po wyjściu z szatni sosnowiczanie szybko zadać trzeci cios. Już w 46. minucie Patryk Mularczyk zatrudnił bramkarza gości. Dwie minuty później Adrian Karankiewicz przeciął w polu karnym podanie Pawłowskiego do Piaseckiego, ratując swój zespół. W 57. minucie piłka jakimiś cudem nie znalazła drogi do bramki gości po tym jak z ostrego kąta główkował Mularczyk.

Zagłębie nie potrafiło sfinalizować szybkich kontr, a goście mieli problem ze stworzeniem klarownych sytuacji, dlatego kibice nie oglądali fascynującego widowisko. W 73. minucie Stępniowski obronił strzał z daleka Pawła Gieracha i już sam ten fakt był godny odnotowania. W odpowiedzi tuż koło słupka główkował Małecki.

W końcowych minutach kibice skandowali "Jeszcze jeden, jeszcze jeden!". Bliże gola byli jednak goście, ale Zagłębiu dopisało szczęście, gdy w 88. minucie Gierach nie wykorzystał błędu Stępniowskiego i spudłował z bliskiej odległości.

Zagłębie Sosnowiec – Wigry Suwałki 2:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Patryk Małecki (8), 2:0 Płamen Kraczunow (13)

Zagłębie: Stępniowski - Nawotka, Kraczunow, Grzelak, Słomka – Szwed (84. Radkowski), Hołota, Pawłowski, Mularczyk (89. Sinior), Małecki – Piasecki (69. Biłeńkyj).

Wigry: Kąkolewski – Aftyka, Najemski, Karankiewicz, Sołdecki (75. Gużewski) – Łapiński (65. Gierach), Huertas, Matuszewski, Bartczak, Sauczek – Sabiłło (65. Żebrakowski).

Żółte kartki: Najemski, Karankiewicz

Sędziował: Tomasz Marciniak (Płock)

Widzów: 1.044