Zagłębie Sosnowiec – Arka Gdynia 3:2 ZDJĘCIA KIBICÓW

Tomasz Kuczyński
Kibice Zagłębia Sosnowiec głośnym dopingiem wspierali zespół na maczu z Arką Gdynia . Swoich piakrzy dopingowała też grupa fanów Arki. Arkadiusz Gola
W meczu 22. kolejki Lotto Ekstraklasy Zagłębie Sosnowiec grało z Arką Gdynia. Kibice Zagłębia głośnym dopingiem wspierali zespół. Byleś na meczu? Może byli Twoi znajomi? Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW na meczu Zagłębie Sosnowiec – Arka. Mecz oglądało 3.029 widzów.

Kibice Zagłębia przed sobotnim meczem postanowili przejść pochodem na Stadion Ludowy.

„„Skoro piłkarsko wygląda to tak jak wygląda to przynajmniej kibicowsko pokażmy że ekstraklasa, to zdecydowanie nasze miejsce. Przed meczem organizowany jest wielki Zagłębiowski przemarsz. Na stadionie wszyscy kierujemy się do młyna, by głośnym dopingiem wspierać piłkarzy” - napisali fani na swojej stronie internetowej.

Do Sosnowca przyjechali też kibice Arki, który skończyła się wyjazdowa kara nałożona po finale Pucharu Polski, ale nie oglądali meczu od początku. Zaczęli pojawiać się na swym sektorze po kwadransie meczu. Nie widzieli więc bramki Damiana Zbozienia, którą obrońca gości zdobył w 9. minucie. Pierwsi fani Arki na swoim sektorze pojawili się po kwadransie gry.

Przed spotkaniem minutą ciszy oddało hołd zmarłemu byłemu premierowi Polski Janowi Olszewskiemu.

Miejscowi fani wywiesili swoje flagi oraz zaprzyjaźnionych klubów – Legii Warszawa i Olimpii Elbląg. Była też flaga z napisem „Łowcy Hanysów”. Kibice Zagłębie głośno dopingowali swój zespół i nie szczędzili ostrych haseł, gdy w 27. minucie sędzia anulował rzut karny.

Mecz w Sosnowcu oglądali z trybuny głównej dwaj znani trenerzy oraz byli reprezentanci Polski – Jan Urban i Paweł Janas.

Kibice Zagłębia w I połowie byli wściekli na sędziów. Najpierw za anulowanie rzutu karnego dla gospodarzy, a następnie po karnym dla Arki tuż przed przerwą. W obu przypadkach Łukasz Szczech skorzystał z systemu VAR, przy którym pracował Szymon Marciniak. Decyzje sędziowskie wydawały się słuszne, ale i tak arbitrzy usłyszeli pod swym adresem głośne „Złodzieje, złodzieje!”.

Nas początku drugiej połowy pozdrowili Polonię Bytom, następnie zaprezentowali oprawę, okraszoną zabronioną na stadionach pirotechniką.

Zagłębie wygrało 3:2 po bramce Szymona Pawłowskiego w 85. minucie. Po ostatnim gwizdku sędziego kibice gospodarzy szaleli ze szczęścia i (chyba) zapomnieli o złości na arbitrów.