Zagłębie Sosnowiec — SMS II PZHL Sosnowiec 4:3 i 9:0

Michał Micor
Kamil Kosowski SMS II  i jego koledzy z defensywy w meczu z Zagłębiem mieli pełne ręce roboty.
Kamil Kosowski SMS II i jego koledzy z defensywy w meczu z Zagłębiem mieli pełne ręce roboty.
Zagłębie Sosnowiec nie zawodzi swoich kibiców. W meczach z SMS II PZHL Sosnowiec tylko w pierwszym spotkaniu miało problemy. Sobotni mecz rozpoczął się ze sporym opóźnieniem. Na lodowisku brakowało bowiem lekarza.

Zagłębie Sosnowiec nie zawodzi swoich kibiców. W meczach
z SMS II PZHL Sosnowiec tylko w pierwszym spotkaniu miało
problemy. Sobotni mecz rozpoczął się ze sporym opóźnieniem. Na lodowisku brakowało bowiem lekarza. Po kilkunastu minutach doktor wreszcie przyjechał i sędzia mógł rozpocząć mecz. Z tego względu, że Zagłębie było gospodarzem, drużyna ta, za opóźnienie gry, została ukarana dwoma minutami.

Rozkojarzeni
Nieoczekiwane opóźnienie nie najlepiej wypłynęło na zawodników oby ekip. Gra była szarpana, sporo było niecelnych podań i prostych błędów. Gospodarze już po 11 minutach gry prowadzili 2:0. Przy obu golach, Marcina Kozłowskego i Rafała Bernackiego, spory udział miał bramkarz SMS, Kamil Kosowski.

Szybko zdobyte bramki chyba nadmiernie uspokoiły graczy Zagłębia. Nie atakowali już z takim zacięciem jak w pierwszych minutach, w obronie byli dziwnie rozkojarzeni. Młodzi zawodnicy SMS szybko wykorzystali chwilową dekoncentrację rywali. Po dalszych, czterech minutach gry był już remis.

Jeszcze przed przerwą Zagłębie ponownie objęło prowadzenie, wykorzystując błąd obrońców SMS, którzy we własnej tercji stracili krążek.

Gdy na początku trzeciej tercji gospodarze zdobyli czwartego gola, stało się jasne, że spotkanie zostało rozstrzygnięte. SMS stać było jedynie na strzelenie jednej bramki.

Rewanż od pierwszego gwizdka sędziego przebiegał zgodnie z przedmeczowymi przypuszczeniami. Zagłębie kontrolowało grę i wysoko wygrało. Zwłaszcza druga tercja, w wykonaniu sosnowiczan była popisowa. Raz za razem dochodzili do pozycji strzeleckich. W ciągu dwudziestu minut, bramkarz SMS aż sześciokrotnie wyciągał krążek z siatki.

Dogrywki w Krynicy
Nieźle spisali się hokeiści SMS I PZHL Sosnowiec w wyjazdowych spotkaniach z KTH Krynicą. Faworyzowani gospodarze już w pierwszym spotkaniu mieli ogromne problemy z pokonaniem zawodników Szkoły. Wygrali dopiero, po golu zdobytym w dogrywce przez Romana Uharczeka. Warto dodać, że gospodarze do dogrywki doprowadzili zaledwie na półtorej minuty przed zakończeniem meczu.

Rewanż również był niezwykle dramatyczny i hokeiści znów grali dogrywkę. Tym razem w dodatkowym czasie gry żadnej z drużyn nie udało się strzelić zwycięskiej bramki.

Zagłębie Sosnowiec — SMS II PZHL Sosnowiec 4:3 (3:2, 0:0, 1:1). Bramki: M. Kozłowski (8), Bernacki 2 (11, 18), Maj (42) — Bomba (11), Gruszka (15), Ł. Rutkowski (59) i 9:0 (2:0, 6:0, 1:0). Golec 3 (3, 9, 23), Maj (22), M. Kozłowski 2 (24, 40), Kuźniecow (24), Jasicki (32), Fonfara (49).
ZAGŁĘBIE: Wylężek; Cholewa — Świerczewski, Maj — Golec, Duszak — M. Bartosik, M. Kozłowski — Bernacki — Rosa, Fonfara — Kobos — Kuźniecow, Mokoś — Rajski — Wieruszewski.
SMS II: Kosowski; Pawlak — Landowski, Noworyta — Ziętara, Peksa — Pyzowski, Salamon — Gryc — Smyczyński, Gruszka — Bomba — Żurek, Biały — Garbarczyk — Maciejko, Płoński — K. Kozłowski — Ł. Rutkowski.

KTH Krynica — SMS I PZHL Sosnowiec 4:3 po dogrywce (1:0, 1:3, 1:0). Dogrywka 1:0. Zasadny (17), M. Dubiel (34), Salamon (19), Uharczek (63) — Malasiński (21), Rzeszutko (37), Kozłowski (40, karny) i 3:3 po dogrywce (2:2, 0:1, 1:0). Zasadny (11), Uharczek (18), Kruczek (50) — Danieluk (10), Rompkowski (20), Rzeszutko (37).

• Pozostałe wyniki
    Naprzód Janów — Unia II Oświęcim 3:5 i 7:3, Polonia Bytom — pauzowała.

Hokeiści SMS I PZHL Sosnowiec w zaległym spotkaniu pierwszej ligi pokonali swoich młodszych kolegów z SMS II PZHL Sosnowiec 2:1 (0:0, 2:0, 0:1).

1. Zagłębie Sosnowiec 23 55 144-53
    2. Krynica 22 43 94-52
    3. SMS I PZHL Sosnowiec 20 41 81-58
    4. Dwory Unia II Oświęcim 24 40 102-79
    5. Polonia Bytom 22 39 73-65
    6. Naprzód Janów 21 32 74-82
    7. SMS II PZHL Sosnowiec 22 17 74-96
    8. Stoczniowiec II Gdańsk 20 14 66-129