Zagłębie Sosnowiec — Naprzód Janów 4:3 i 8:1

(mim)
Rufin Włodarczyk, bramakrz Naprzodu często powstrzymywał ataki sosnowiczan (jasne stroje), ale porażce nie zapobiegł.
Hokeiści Zagłębia Sosnowiec dwukrotnie pokonali Naprzód Janów i umocnili się na pozycji lidera I ligi. Pierwsze spotkanie było bardzo dramatyczne, choć początkowo nic na to nie wskazywało.

Hokeiści Zagłębia Sosnowiec dwukrotnie pokonali Naprzód Janów i umocnili się na pozycji lidera I ligi.
Pierwsze spotkanie było bardzo dramatyczne, choć początkowo nic na to nie wskazywało. Przez większą część meczu sosnowiczanie mieli przewagę i w 54 minucie prowadzili już 4:1.

Podopieczni trenera Andrzeja Nowaka chyba zbyt szybko uwierzyli, że spotkanie jest już rozstrzygnięte. Goście wykorzystali chwilową dekoncentrację sosnowiczan. W ciągu 13 sekund janowianie zdobyli dwa gole. Bramkarz Zagłębia wyciągał krążek z bramki po uderzeniach Marcina Krysteczko i Marka Pohla.

Strzelone bramki podbudowały hokeistów Naprzodu, którzy rzucili się do ataku. Nasza drużyna broniła się jednak bardzo umiejętnie, pomogli im też sami janowianie. W 59 minucie pojawiło się ich sześciu na lodzie i otrzymali za to dwie minuty kary. W osłabieniu nie byli w stanie poważnie zagrozić sosnowieckiej bramce.

Drugie, niedzielne spotkanie nie było już tak dramatyczne. Gospodarze zdecydowanie dominowali na lodzie. Mecz rozstrzygnęli już w pierwszej tercji, wygrywając aż 4:0.
Najlepszymi zawodnikami naszej drużyny byli bramkarz Krzysztof Wylężek i Marcin Kozłowski. Ten pierwszy dał się pokonać tylko raz, choć w drugiej odsłonie zagłębia aż 12 minut grało w osłabieniu, Kozłowski natomiast strzelił dwie bramki i miał dwie asysty.

Zagłębie Sosnowiec — Naprzód Janów 4:3 (2:0,1:1, 1:2).

Bramki: Fonfara (4), Kozłowski (8), Kobos (30), Jasicki (53) — Pohl 2 (25, 55), Krzysteczko (55) i 8:1 (4:0, 1:1, 3:0). Kozłowski 2 (4, 53), Rosa (10), Bernacki (13), Kuźniecow (17), Cholewa (24), Bernat (54), Jasicki (59) — Sowiński (32).

ZAGŁĘBIE: Wyleżek; M. Bartosik — Duszak, Maj — Golec, Cholewa — Jasicki, S. Fonfara — Kobos — Wieruszewski, Kuźniecow — Podsiadło — Bernat, Kozłowski — Bernacki — Rosa.