Zagłębia Sosnowiec wygrywa z Termalicą Nieciecza. Kibiców było tylko... 806. Zobaczcie zdjęcia z trybun

Jacek Sroka
Jacek Sroka
Lucyna Nenow / Polska Press
SPORT. Raptem 806 widzów pojawiło się w poniedziałek, 10 października, na Stadionie Ludowym na meczu Zagłębia Sosnowiec z Termalicą Nieciecza. Ci, którzy przyszli, mieli jednak powody do radości, bo gospodarze wygrali 2:1 i awansowali na siódme miejsce w tabeli Fortuna 1. Ligi. Zobaczcie zdjęcia kibiców i z meczu Zagłębie Sosnowiec - Termalica Nieciecza.

Czwarte zwycięstwo w szóstym domowym meczu odnieśli piłkarze Zagłębia Sosnowiec. Tym razem ich ofiarą padła Bruk-Bet Termalica Nieciecza.

Poniedziałkowe spotkanie lepiej rozpoczęli goście. W 26 minucie zaskoczyli sosnowiczan akcją po wrzucie z autu. Asystę zaliczył Kacper Karasek, a gola Rajko Repa. Trzeba dodać, że efektownego, bo piłka lecąc do siatki pokonała 25 metrów.

Na Zagłębiu nie zrobiło to jednak większego wrażenia. Może także dlatego, że w trzech poprzednich występach także zaczynało pogoń za wynikiem od 0:1. Zespół Artura Skowronka także i tym razem powoli nabierał tempa i jeszcze przed przerwą przełożył to na remis - wrzutka z rzutu rożnego w wykonaniu Wojciecha Szumilasa trafiła idealnie na głowę Maksymiliana Rozwandowicza.

Na drugie trafienie trzeba było poczekać do 59 minuty. Maksymilian Banaszewski łatwo ograł w polu karnym Anrija Dombrowskiego i wpakował piłkę pod poprzeczkę.

Kluczową rolę w scenariuszu odegrał chwilę później VAR, zamieniając czerwoną kartkę dla Dominika Jończego na żółtą, po analizie faulu na Tomaszu Poznarze, dzięki czemu sosnowiczanie dość spokojnie doczekali już do końca meczu, który z trybun oglądało zaledwie 806 kibiców.

Zagłębie Sosnowiec - Termalica Nieciecza 2:1 (1:1)
0:1
Rajko Rep (26), 1:1 Maksymilian Rozwandowicz (40), 2:1 Maksymilian Banaszewski (59)
Zagłębie Gliwa - Borowski (46. Ziółkowski), Jończy, Bykow, Gojny - Bryła (84. Klupś), Rozwandowicz, Szumilas, Pawłowski (75. Masłowski), Banaszewski (90. Kulawiak) - Fabry (75. Sobczak). Trener: Artur Skowronek.
Termalica Loska - Kadlec, Tekijaski, Biedrzycki, Kukułowicz (61. Grabowski) - Śpiewak, Dombrowskyj, Hubinek (84. Mesanović), Rep (61. Polarus), Karasek (84. Błachewicz) - Poznar. Trener: Radoslav Latal.
Żółte kartki Borowski, Jończy, Klupś - Biedrzycki, Tekijaski, Dombrowskyj, Kadlec.