Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zaczęło działać Młodzieżowe Biuro Pracy

(tess)
Młodzieżowe Biuro Pracy powstało w ramach Fundacji "Zagłębie dla Młodych". Ma dostarczać bezrobotnym i poszukującym pracy pełnych informacji o lokalnym rynku pracy i prowadzić monitoring rynku pracy.

Młodzieżowe Biuro Pracy powstało w ramach Fundacji "Zagłębie dla Młodych". Ma dostarczać bezrobotnym i poszukującym pracy pełnych informacji o lokalnym rynku pracy i prowadzić monitoring rynku pracy. Na razie skupiać się ma na organizowaniu kursów podnoszących kwalifikacje zawodowe. Prezes biura, Maciej Adamiec, podkreśla, że chodzi o pomoc w uaktywnieniu zawodowym potrzebną głównie studentom i absolwentom.

Fundacja ma fundusze pochodzące z diet trzech radnych (Wawrzyniec Bielak, Grzegorz Pisalski i Maciej Adamiec), z inicjatywy których biuro powstało.

- Wszystkie usługi będziemy świadczyć bezpłatnie. Zaczniemy od kursów języka angielskiego i francuskiego oraz od porad biegłej księgowej. Z czasem zakres usług będzie się poszerzał. Pomysłów nam nie brakuje, a jedynym ograniczeniem są finanse - stwierdza Maciej Adamiec.

Miejsca pracy dla młodzieży podobno są. Problem w tym, że nikt nie może z nich skorzystać. Przyczyna tkwi... w braku funduszy. Młodzieżowe Biuro Pracy nie ma wymaganego certyfikatu ministra pracy i polityki socjalnej, zezwalającego na pośrednictwo pracy.

- Koszt takiego certyfikatu to wysokość średniego miesięcznego wynagrodzenia, czyli około 2.200 złotych. Niestety, nie mamy tej sumy - wyjaśnia prezes fundacji.
Po co więc inauguracja pracy biura? Bo w tym czasie można będzie prowadzić inną działalność. Jednak ci, którzy wiedzą o istnieniu tej placówki, liczyli na znalezienie ofert pracy. Choć z drugiej strony nie było odpowiedniej akcji informacyjnej i mało kto w ogóle wie, że biuro powstało.

Na razie jest niewielki lokal, jedna zatrudniona osoba i wiele zamierzeń. Inicjatywę fundacji zamierzają wspomóc ponoć inne instytucje.

Chodzi głównie o udostępnienie komputerów i oprogramowanie. W MBP planuje się stworzenie 5 - 6 stanowisk internetowych.

- Ruszy także strona internetowa, na której młodzi bezrobotni znajdą informacje na temat oferowanych usług, przepisy prawne i informatory dla absolwentów i tych, którzy chcą rozpocząć działalność gospodarczą - mówi prezes Adamiec.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na sosnowiec.naszemiasto.pl Nasze Miasto