XXX Grand Prix Sosnowca w tenisie stołowym. Zawodniczki UKS Dwójki w czołówce

Piotr Sobierajski
Zawodniczki UKS Dwójki w czołówce zawodów

Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Zawodniczki UKS Dwójki w czołówce zawodów Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE mat. UKS Dwójka
W Sosnowcu odbył się szósty - finałowy turniej XXX GP Sosnowca w tenisie stołowym – memoriał Bernarda Pukieta. W kategorii dziewcząt (rocznik 2010 i młodsze) Maja Hacaś zajęła czwarte miejsce w turnieju, a Natalia Wójcik była dziewiąta.

Maja Hacaś wywalczyła czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej, a Natalia Wójcik została sklasyfikowana na szóstym miejscu. W turnieju startowały zawodniczki i zawodnicy z różnych klubów z woj. śląskiego, małopolskiego i opolskiego.

Nicol Wójcik uplasowała się ostatecznie na piątej pozycji (w kat. dziewczęta z rocznika 2009 i starsze). Gratulujemy i trzymamy kciuki na finałowym turnieju! Trenerem zawodniczej UKS Dwójki Sosnowiec jest Adrian Eliasz.

W turnieju finałowym (VI eliminacja) wystartowało 171 grających. Po zsumowaniu graczy we wszystkich sześciu eliminacjach wynik XXX edycji zawodów to 1019 zawodników z 31 miast. W całej historii rozgrywek nie udało się przekroczyć liczby 1000. Najlepszy rezultat pochodzi z sezonu 2012/2013, który wyniósł 998 grających.

- Dlatego dziękujemy wszystkim startującym w tegorocznej edycji za tak liczny udział w zawodach – przyznali organizatorzy.

W poszczególnych kategoriach VI eliminacji triumfowali: Aleksandra Kałuża z Łazisk Górnych (dziewczęta), Wiktoria Gargol z Głuchołazów (kobiety i dziewczęta), Igor Orszulik z Orzesza (żak), Błażej Lorc z Lesznej Górnej (młodzik),  Marcin Łyp z Sosnowca (kadet), Tomasz Kałuża z Łazisk Górnych (junior), Andrzej Wnęk z Poczesnej (senior + młodzieżowiec) oraz  Waldemar Glanowski z Olkusza (open bez licencji PZTS).