Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Sosnowcu powiększy parking dzięki śląskiemu budżetowi obywatelskiemu

Kacper Jurkiewicz
Kacper Jurkiewicz
W szpitalu potrzebne są nowe miejsca parkingowe
W szpitalu potrzebne są nowe miejsca parkingowe WSS nr 5 w Sosnowcu
W ciągu najbliższych miesięcy zwiększy się liczba miejsc parkingowych dla pacjentów i personelu Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 5 w Sosnowcu. To dobra wiadomość dla pacjentów, którzy skarżą się na ciągły brak miejsc oraz płatny parking. Pieniądze za które parking zostanie rozszerzony pochodzą ze śląskiego budżetu obywatelskiego.

Nowy parking w Wojewódzkim Szpital Specjalistyczny w Sosnowcu jest bardzo potrzebny

Dobra wiadomość nadeszła z od Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Sosnowcu. Dzięki pieniądzom ze Śląskiego Budżetu Obywatelskiego uda się stworzyć nowe miejsca parkingowe. Tych było jak na lekarstwo.

- Mamy duże zapotrzebowanie na miejsca parkingowe i cieszymy się, że uda się wykonać ten projekt, który został zgłoszony przez pana Wojciecha Nitwinko, radnego z Sosnowca. Z parkingu korzystają pracownicy szpitala oraz pacjenci, którzy tutaj przebywają. Miejsc ciągle brakuje - mówi Tomasz Świerkot, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 5 w Sosnowcu.

Parking, który jest własnością szpitala, codziennie szybko się zapełnia. Już około godziny 10 ciężko jest znaleźć tutaj wolne miejsce parkingowe. Niektórzy kierowcy parkują na poboczach, przez co czasem zdarza się, że blokują także przejazd. Parking znajdujący się przy szpitalu jest płatny, jednak wkrótce się to zmieni.

- Pracujemy nad nową tabelą opłat. Chcemy, aby bezpłatny okres korzystania z parkingu trwał tyle, by pacjent mógł przyjechać, skorzystać z przychodni i po wyjściu nie musieć płacić za postój na parkingu. Czas darmowego parkingu się wydłuży - zapowiada zmiany rzecznik szpitala.

Parking ma zyskać około 200 nowych miejsc parkingowych. Obecnie poszukiwany jest wykonawca, który przygotuje nowe miejsca parkingowe. Koszt to 560 tysięcy złotych z budżetu województwa śląskiego.

- Mamy nadzieję, że uda się zakończyć budowę nowych miejsc jeszcze w 2020 roku - dodaje Tomasz Świerkot.

Śląski Budżet Obywatelski przebiega bez zmian

W naszych miastach potrzebne są nowe inwestycje. Jednak obecnie w obliczu pandemii koronawirusa zgromadzone środki można byłoby poświęcić na inne cele np. wsparcie tarczy antykryzysowej. Póki co nie zapadała jeszcze taka decyzja.

- Projekty w ramach budżetu obywatelskiego realizowane będą zgodnie z założeniami - informuje Sławomir Gruszka, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

O zdanie w tym temacie poprosiliśmy również Piotra Kuczerę, prezydenta Rybnika, który należy do Śląskiego Związku Gmin i Powiatów.

- Dla Rybnika realizacja budżetu obywatelskiego jest obowiązkowa ze względu wymóg ustawy, nie mogę wybierać czy chcę go realizować czy nie. Dla samorządu wojewódzkiego nie jest on obowiązkiem, w dzisiejszej sytuacji pandemii i niedofinansowaniu szpitali wydaję być słusznym udzielanie wsparcia dla medyków, którzy walczą o nasze życie. Jeżeli dziś wszyscy się nie zmobilizujemy do walki możemy się znaleźć w poważnych tarapatach. To nie jest czas na zabawę ale na wspólną walkę w ochronie naszego zdrowia i życia - komentuje Piotr Kuczera, prezydent Rybnika.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na sosnowiec.naszemiasto.pl Nasze Miasto