W ogródkach działkowych mieliśmy już w tym roku okazję zobaczyć w pełnym rozkwicie krokusy, hiacynty oraz przebiśniegi. Potem pojawiły się między innymi szafirki, żonkile, floksy szydlaste oraz tulipany.
Zobacz zdjęcia kliknij TUTAJ!
Trzeba jednak pamiętać, że by się nimi cieszyć na przełomie kwietnia i maja trzeba jesienią poprzedniego roku cebulki muszą trafić do ziemi. Tak jest właśnie np. w przypadku narcyzów, tulipanów czy koron cesarskich. Na przełomie sierpnia i września trzeba też posadzić piwonie. Dzięki temu teraz pojawiają się już ich pierwsze pąki.
Wraz z kolejnymi tygodniami w ogrodach działkowych robi się coraz bardziej kolorowo. Różnymi barwami mienią się na przykład azalie, serduszka, różaneczniki. A jeśli ktoś ma konwalie, to właśnie teraz można napawać się ich zapachem. Można też sadzić pelargonie czy lantanę. Widać także zawiązki owoców, takich jak porzeczki czy agrest.
Z każdym kolejnym tygodniem będzie przybywać kolorów na działkach, a drzewka i krzewy obsypią się owocami. Pogoda robi się coraz bardziej stabilna, a przymrozki ustąpiły miejsca cieplejszym nocom. Za dnia słońca też nie brakuje, tak więc nie pozostaje nic innego, jak w wolnych od pracy i obowiązków chwilach zadbać o swoją zieloną enklawę w mieście. A ta z pewnością odwdzięczy się nam kolorowym otoczeniem, a do tego można będzie też liczyć na spore zbiory owoców i warzyw.
Czy technologie niszczą psychikę dzieci?
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?