W lidze hokeja Zagłębie ogrywa Podhale

TOS
Zagłębie umocniło się na 6. miejscu w tabeli PLH
Zagłębie umocniło się na 6. miejscu w tabeli PLH TOS
W pierwszym tegorocznym meczu Polskiej Ligi Hokeja na Stadionie Zimowym Zagłębie pokonało po dogrywce 4:3 drużynę Podhala Nowy Targ.

Pierwsza tercja spotkania rozpoczęła się dla sosnowiczan wyśmienicie. Już w 4. minucie meczu prowadzenie dla Zagłębia uzyskał Jirzi Zdenek, a na cztery minuty przed końcem na 2:0 podwyższył Łukasz Podsiadło. W drugiej odsłonie trzeciego gola dla drużyny Mariusza Kiecy i Krzysztofa Podsiadły zdobył Łukasz Zachariasz. Nie minęła jednak minuta i zawodnicy z Nowego Targu cieszyli się ze swej pierwszej bramki. Jej autorem był Kelly Czuy. Ten sam zawodnik na początku trzeciej tercji zdobył kolejnego gola dla Podhala i było 3:2. Przewaga sosnowiczan stopniała więc tylko do jednej bramki, do zgarnięcia pełnej puli zabrakło jednak 32 sekund, bo tuż przed końcem trzeciej tercji do remisu doprowadził Maciej Sulka. Rozstrzygnięcia nie przyniosła dogrywka i kibiców czekały rzuty karne. Po dwóch seriach było 2:2. W trzeciej do krążka podjechał Martin Voznik i pokonał bramkarza Podhala. Zawodnik klubu z Nowego Targu Jarosław Różański krążka w bramce nie umieścił i z wygranej w całym meczu cieszyli się Zagłębiacy.

Kary: Zagłębie - 8 minut, Podhale - 6 minut. Widzów: 800.

W niedzielę 8 stycznia o godzinie 18.00 sosnowiczanie zagrają na wyjeździe z GKS-em Jastrzębie.

Inne wyniki PLH: Cracovia Kraków - GKS Jastrzębie 5:4, Ciarko Sanok - Nesta Toruń 11:0, GKS Tychy - Unia Oświęcim 4:1. W tabeli prowadzi Sanok przed GKS-em Tychy i GKS-em Jastrzębie. Zagłębie z 27 punktami zajmuje 6. lokatę.

Byliście na tym meczu? Jak wrażenia? Piszcie w komentarzach.