Viret Zawiercie - Gloria Katowice 33:26 [FOTO]

PM
Viret CMC Zawiercie zanotował bardzo dobry start w rozgrywkach drugiej ligi. W niedzielnym meczu pokonał Glorię Katowice.

W niedzielę, 25 września, Viret CMC Zawiercie zainaugurował rozgrywki II ligi. W pierwszym meczu sezonu zmierzył się z Glorią Katowice.

Zawierciański zespół świetnie rozpoczął spotkanie i zaledwie po kilku minutach prowadził 3:0. Niestety, goście zdołali wyrównać rezultat. Do około 20 minuty trwała bardzo wyrównana walka, a wynik oscylował wokół remisu. Do głosu zaczęli dochodzić wtedy dwaj zawodnicy Viretu: Kamil Cieniek oraz Sergiusz Zagała. Ich bramki spowodowały, że zawiercianie na przerwę schodzili z czterobramkowym prowadzeniem (16:12).

W 37 minucie Gloria zdołała zbliżyć się do rywali na różnicę dwóch bramek, ale nie trwało to długo. Świetnie spisywał się Łukasz Szymański, którego nie była w stanie zatrzymać defensywa drużyny gości. Viret CMC Zawiercie wygrał niedzielne spotkanie 33:26.

Viret CMC Zawiercie - MKKS Gloria Katowice 33:26 (16:12)