Viret CMC Zawiercie - Grunwald Ruda Śląska 35:27 [FOTO]

PM
Kolejne punkty na swoje konto dopisał Viret CMC Zawiercie. W sobotnim meczu pokonał we własnej hali Grunwald Ruda Śląska.

W sobotę, 8 października, Viret CMC Zawiercie podjął we własnej hali Grunwald Ruda Śląska. Sobotnie spotkanie było tzw. "meczem na szczycie". Zawiercianie przystępowali do niego jako lider tabeli. Grunwald zajmował natomiast drugie miejsce.

Pierwsza połowa zdecydowanie nie układała się po myśli zawierciańskiego klubu. Nie do zatrzymania był prawoskrzydłowy przyjezdnych, Dawid Mięsopust. Bezbłędny był również Michał Niedźwiedzki. W 13 minucie spotkania Grunwald prowadził już różnicą pięciu bramek (2:7).

Sytuację Viretu próbował ratować Rafał Ratuszniak, który swoimi interwencjami nie pozwalał rywalom zbudować jeszcze większej przewagi. Dobrze spisywał się również Łukasz Szymański. Pierwsza połowa zakończyła się zdecydowanym prowadzenie Grunwaldu Ruda Śląska, 10:16.

W drugiej połowie nastąpiła zupełna zmiana w grze zawierciańskiego klubu. Do 42 minuty gry gospodarze zdołali wyrównać wynik spotkania. Następnie zaczęli budować swoją przewagę. Świetnie spisywał się nie tylko Łukasz Szymański, ale również Mateusz Bugaj i Sergiusz Zagała. Efekt? Viret CMC Zawiercie zanotował trzecią wygraną w sezonie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 35:27.

Viret CMC Zawiercie - Grunwald Ruda Śląska 35:27 (10:16)