Tygodniowy przegląd prasy 15.05.2022: Sosnowiec, 8.05-14.05.2022. Poznaj najważniejsze informacje z Sosnowca

Redakcja online
Redakcja online
Przy śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 8.05 do 14.05.2022
Przy śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 8.05 do 14.05.2022 CC0
Udostępnij:
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Sosnowca, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 8.05 a 14.05.2022. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Takich rzeczy nie wolno robić na balkonie. Za takie zachowania możesz dostać mandat [15.05.2022 r.]”?

Przegląd tygodnia: Sosnowiec, 15.05.2022. 8.05 - 14.05.2022: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Takich rzeczy nie wolno robić na balkonie. Za takie zachowania możesz dostać mandat [15.05.2022 r.]

Balkon to dodatkowa przestrzeń, którą można wykorzystać na wiele sposobów. Jednak nawet na nim musimy przestrzegać wielu zasad. Tam możemy relaksować się pijąc kawę, a także złapać trochę oddechu. Życie we wspólnocie wymaga przestrzegania jej zasad. Sprawdź w naszej galerii, czego nie można robić na balkonie.

📢 Takie błędy popełniamy najczęściej podczas koszenia trawy. Przez to trawnik nie wygląda dobrze [lista - 15.05.2022 r.]

Koszenie trawnika wydaje się być banalnie prostą czynnością, jednak nie jest to do końca prawda. Podczas koszenia można popełnić poważne błędy, które doprowadzają do pogorszenia się stanu trawnika, utraty walorów estetycznych a nawet do rozwoju chorób. Zobacz koniecznie, jakie błędy są popełniane najczęściej podczas koszenia trawnika. Przez to trawnik nie wygląda dobrze. Sprawdź, na co zwrócić uwagę przy koszeniu trawnika.

📢 To wymarzone miejsce na szybką wycieczkę! Polskie Malediwy, czyli Park Gródek w Jaworznie robi ogromne wrażenie. Zobacz ZDJĘCIA

To wymarzone miejsce na szybką wycieczkę! Jeśli akurat nie polecieliście na majówkę na Malediwy, możecie mieć ich namiastkę tutaj, w Śląskiem. Oczywiście chodzi o malowniczy Park Gródek w Jaworznie. To tu widać lazurową wodę, strome klify i małe wysepki, prawie jak na Malediwach. Niektórzy porównują ten krajobraz także do Chorwacji.

Tygodniowa prasówka 15.05.2022: 8.05-14.05.2022 Sosnowiec: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Sosnowcu. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Zobacz NAJDROŻSZE ulice w Sosnowcu - oto LISTA! Gdzie mieszkania kosztują najwięcej? Sprawdź RANKING

Poznaj NAJDROŻSZE ulice w Sosnowcu - oto TOP 7. Gdzie zapłacimy najwięcej za metr kwadratowy mieszkania? Przekonajcie się, przeglądając naszą galerię, przygotowaną na podstawie analiz specjalistów z serwisu SonarHome. Aby przejść do galerii, kliknijcie pierwsze zdjęcie.

📢 Pałac Schoena Muzeum w Sosnowcu z szeregiem atrakcji z okazji Nocy Muzeów. Wystawy, wernisaże i pokaz zabytkowych aut

Po raz kolejny Pałac Schoena Muzeum w Sosnowcu bierze udział w Nocy Muzeów. W tym roku na odwiedzających czekała prawdziwa moc atrakcji. Pokaz klasycznych samochodów i wystawa z okazji 120-lecia nadania Sosnowcowi praw miejskich to tylko niektóre z nich.

📢 Noc Muzeów 2022 w Sosnowcu. Classic Mnia Night, czyli zlot miłośników zabytkowych aut przy Pałacu Schoena. Zobacz galerię zdjęć

Pałac Schoena w ramach Noc Muzeów stał się na chwilę rajem dla miłośników zabytkowej motoryzacji. Organizowana przez sosnowiczanina Ryszarda Czerwińskiego Classic Mania Night to zlot miłośników klasycznych samochodów, którzy udostępniają zwiedzającym możliwość obejrzenia z bliska klasyków motoryzacji.

📢 Oto NAJLEPSZE restauracje streed food w Sosnowcu. Gdzie warto zjeść w weekend? Sprawdź!

JEDZENIE. Weekendowy wypad na miasto to idealna okazja, by skosztować kuchni innej niż domowa. W takich sytuacjach wybieramy często miejsca, gdzie można zjeść szyki, sycący posiłek: popularny street food. I chociaż street food w lokalach z naszego polecenia pozostaje takim tylko z nazwy – w każdym z nich można zjeść na miejscu – to każde z nich jest miejscem godnym polecenia na weekendowy obiad. Mamy też dobrą wiadomość dla osób, które weekend zdecydują się spędzić w domowym zaciszu: każda z polecanych restauracji oferuje dowóz jedzenia.

📢 Majowy weekend w woj. śląskim - tu dotrzesz w godzinę! Oto 14 WYJATKOWYCH miejsc, na fajną wycieczkę

Ten majowy weekend zapowiada się wyjątkowo pięknie! Jest ciepło, słonecznie - żal nie wykorzystać tak pięknej pogody! Mamy dla Was propozycje 14 miejsc w woj. śląskim, idealnych na krótką wycieczkę. Do każdego z nich dotrzesz w ok. godzinę. Poznaj te miejsca - wiosną jest tam CUDOWNIE!

📢 TOP 15 atrakcji na Noc Muzeów 2022 w woj. śląskim. Gdzie warto się wybrać? Sprawdź nasz subiektywny przegląd

To już dziś! Przed nami Europejska Noc Muzeów 2022. Wydarzenie odbędzie się z 14 na 15 maja 2022 roku. To jedna z największych imprez kulturalnych, podczas której niemal wszystkie muzea stoją otworem przed miłośnikami historii, kultury i sztuki w godzinach nocnych. Wiele atrakcji dostępnych jest za darmo, a niektóre za symboliczną opłatę. Zobaczcie, co przygotowały instytucje w województwie śląskim! Oto nasz subiektywny przegląd!

📢 Sosnowiec. Kradzież w drogerii. Rozpoznajesz podejrzanego? Policja prosi o pomoc

Sosnowiec. Policjanci wszczęli postępowanie w sprawie kradzieży, do której doszło w jednej z sosnowieckich perfumerii. Sprawca ukradł elektroniczne szczoteczki do zębów i akcesoria do nich o łącznej wartości ponad 500 złotych. Policja opublikowała wizerunek sprawcy.

📢 To są NAJLEPSZE cukiernie w Sosnowcu - LISTA. Tam kupisz smaczne ciasta i inne słodkości. Oto Orły Cukiernictwa z Sosnowca

To są NAJLEPSZE cukiernie w Sosnowcu - LISTA. Marzysz o pysznym ciastku czy pączku do kawy? Masz swoją ulubioną cukiernię, w której robisz zakupy? Sprawdź najlepsze lokale w Sosnowcu. W naszej galerii prezentujemy Orły Cukiernictwa. To program, który zestawia najlepsze cukiernie w poszczególnych miastach w kraju. Które cukiernie w Sosnowcu zostały wyróżnione? Poznaj LISTĘ laureatów!

📢 Trwa budowa stadionu w Sosnowcu - ZDJĘCIA. Boisko się zazieleniło. Do zakończenia inwestycji jednak jeszcze sporo czasu

Trwa budowa stadionu w Sosnowcu - ZDJĘCIA. Boisko pokryła już delikatna zieleń. Zasiana kilka tygodni temu trawa zaczęła wschodzić. Może nie jest to jeszcze zielony dywan, ale już robi wrażenie…

📢 Te urokliwe miejsca w Beskidach warto odwiedzić! Malinowska Skała, Trzycatek, Smocza Jama... Znasz je?

Najbardziej urokliwe miejsca w Beskidach! Przed nami kolejny majowy weekend. Zapowiada się piękna, słoneczna pogoda, temperatura na mocnym plusie, zero deszczu. Aż grzech siedzieć w domu. Jeśli ktoś nie ma pomysłu, co robić w weekend, proponujemy odwiedzenie kilku wyjątkowych miejsc w Beskidach. Może niektóre z nich znacie, może o niektórych słyszeliście, a jeśli nie to zachęcamy do ich poznania. Wybraliśmy 10 takich niezwykłych miejsc. Przejrzyjcie naszą GALERIĘ, a następnie wybierzcie się w jedno z tych miejsc!

📢 Najdziwniejsze imiona na bierzmowanie! Wśród nich m.in. Walburga i Bonawentura

Damskie Walburga, Afra czy męskie Bonawentura i Onezym - to m.in. takie imiona coraz częściej wybierane są przez młodych ludzi podczas bierzmowania. W naszej galerii zaprezentowaliśmy TOP 20 nietypowych imion. Ciekawi jak daleko sięga fantazja?

📢 Trwa przebudowa placów w centrum Sosnowca. Opóźnienia przed dworcem, Patelnia z pracami wykonywanymi w terminie

Trwa przebudowa placu przed dworcem PKP w Sosnowcu. Niestety, zakładany termin zakończenia prac – początek maja – nie został jednak osiągnięty. Co gorsza, nie wiadomo, kiedy przebudowa się zakończy. Zgodnie z planem postępuje za to remont sosnowieckiej “Patelni” - Placu Stulecia, znajdującego się po drugiej stronie ulicy 3 Maja.

📢 Piątek trzynastego - to dziś! Tego dnia pech czai się za rogiem? Sprawdź, co na to Internety. Zobacz te MEMY - uśmiejesz się!

Piątek trzynastego wypada 13 maja 2022. Przesądy tego dnia są głęboko zakorzenione w ludzkiej świadomości. Strach przed piątkiem trzynastego dorobił się nawet swojej nazwy: to paraskewidekatriafobia. Pochodzi od greckiego parakevi (piątek), dekatreis oznacza trzynasty, a fobia to po grecku strach. Skąd bierze się zatem strach przed tym dniem? Lepiej tego dnia zostać w domu i po prostu przeczekać? Zobaczcie MEMY na piątek trzynastego.

📢 Kolejna inicjatywa proekologiczna w mieście. "Sosnowiec na Zielonym Szlaku" programem promocji ochrony środowiska.

Mieszkańcy Sosnowca coraz częściej zdają sobie sprawę z wagi, jaką przykładać należy do ochrony przyrody. Świadczy o tym chociażby aktywność w organizowanych akcjach sadzenia drzew czy liczba składanych do Budżetu Obywatelskiego projektów, dotyczących bezpośrednio ochrony przyrody i rewitalizacji parków. W najbliższym czasie zainaugurowany zostanie projekt “Sosnowiec na Zielonym Szlaku”, dzięki któremu powołana zostanie grupa ekspertów, konsultująca uchwały Rady Miasta.

📢 Dużo żółtego pyłu na samochodach, parapetach... w woj. śląskim. Czy to siarka? - pytają mieszkańcy. Zobacz te zdjęcia

SPRAWDZAMY! Otrzymaliśmy list od internautki z prośba o sprawdzenie, "co to za żółty pył na samochodzie, balkonie, parapecie". Jak pisze pani Zofia - Od kilku dni widuję, przykryta jest nim niemal każda powierzchnia na podwórku i domu - napisała do nas zdezorientowana mieszkanka Dąbrowy Górniczej. Podobne zapytanie otrzymaliśmy również z Gliwic i Żywca. Pył pojawił się niemal w całym województwie. Już śpieszymy z odpowiedzią. Nie jest to bynajmniej piasek saharyjski, wina smogu, czy drogowców. Kliknij w "zobacz galerię" i sprawdź co to jest.

📢 Te remonty zamków i pałaców budzą kontrowersje. Jest lepiej czy gorzej?

Remonty i modernizacje dawnych budowli powinny przywracać im dawny blask, jednak w praktyce bywa z tym różnie. Przykłady z Polski i świata, które prezentujemy, pokazują że czasami ratowanie budynku kończy się ogromnymi kontrowersjami. Czy zamki i pałace z naszej galerii zmieniono za bardzo? Oceńcie to sami.

📢 Burze z gradem w woj. śląskim - jest ostrzeżenie [12.05.2022]. Sprawdź gdzie jest burza [MAPA online]

W czwartek 12 maja w centralnej i południowej części woj. śląskiego prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu oraz porywami wiatru. Miejscami możliwy grad. O której godzinie możliwe są burze, jak silny będzie wiatr i ile deszczu może spaść?

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

J. Parys: Zajęcie statków przez władze Doniecka to rodzaj odwetu

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Więcej informacji na stronie głównej Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie