Tenis - Sukcesy UKS Dwójki

PAS
Spore sukcesy zanotowali na swoim koncie wychowankowie klubu UKS Dwójka przy Gimnazjum nr 2 w Sosnowcu.

Tenisiści stołowi udanie zaprezentowali się w cyklu turniejów o puchar prezydenta miasta. Wywalczyli w kategorii gimnazjów pierwsze miejsce, zdobywając łącznie 363 pkt. Wyprzedzili Gimnazjum nr 11 (218 pkt) oraz Gimnazjum nr 16 (199 pkt). Wśród gimnazjalistek indywidualnie najlepsza okazała się Karolina Sieruga z G. 2, a najlepszym gimnazjalistą został Aleksander Szydło z G. 16. W kategorii szkół podstawowych zwyciężyła SP 45 (335 pkt), przed SP 18 (174 pkt) i SP 1 (86 pkt). Indywidualnie Dominika Banaś z SP 20 i Jan Szymczyk z SP 45. W pięciu turniejach wystartowało 582 zawodników.

Gimnazjum nr 2 zwyciężyło także w turnieju o mistrzostwo rejonu Sosnowiec-Jaworzno, gromadząc 86 pkt. Dziewczęta wyprzedziły Gimnazjum nr 4 i 3 z Jaworzna. Grało 15 zawodniczek z pięciu szkół. Pierwsze miejsce zajęła Karolina Sieruga, drugie Sandra Szczecińska, a trzecie Angela Machura. Opiekunem drużyny jest Adrian Eliasz.

FLESZ: Polacy żyją krócej. Co nas zabija?