Stracona szansa

(mim)
Koszykarze MMKS (czerwone stroje) pozostali w II lidze. Olgierd Górny
Koszykarze MMKS Dąbrowa Górnicza przegrali w Rybniku z MKKS i zakończyli rozgrywki na trzeciej pozycji. Porażkę poniosło również sosnowieckie Zagłębie. Dąbrowianie walczyli z Mickiewiczem Katowice o drugie miejsce w ...

Dąbrowianie walczyli z Mickiewiczem Katowice o drugie miejsce w tabeli premiowane grą w barażach o I ligę. Aby wyprzedzić katowicką drużynę musieli wygrać swój mecz i liczyć na potknięcie Mickiewicza. Choć katowiczanie przegrali z AZS Lublin nasi koszykarze nie wykorzystali szansy. Również przegrali.

Mecz w Rybniku początkowo przebiegał pod dyktando dąbrowian. Prowadzili nawet 18:12. Potem gra się wyrównała, a w pierwszych minutach trzeciej kwarty MMKS zagrał fatalnie. Podopiecznym trenera Wojciecha Wieczorak nic nie wychodziło. Za to wśród gospodarzy rozegrał się Mirosław Frankowski. Były reprezentant kraju, raz za razem, zdobywał punkty. W sumie rzucił ich aż 37. Miejscowi prowadzili już 56:38. Od tego momentu goście zaczęli odrabiać straty. Na dwie minuty przed końcem spotkania dąbrowianie przegrywali już tylko 77:80 i mieli piłkę. Niestety rzut za trzy punkty Piotra Zielińskiego okazał się niecelny. W końcówce gospodarze skutecznie wykonywali rzuty osobiste pozbawiając nadziei naszych zawodników na zwycięstwo.

Kolejnej porażki doznali też koszykarze Zagłębia Sosnowiec. Tym razem przegrali wysoko, aż 23 punktami z MOSiR Krosno.