Sport Sosnowiec: wygrane Górnika i Zewu, porażka Niwki

TOS
Podczas weekendu odbyły się kolejne spotkania sosnowieckiej A-klasy, w której występują trzy drużyny z Sosnowca: Górnik Sosnowiec, Zew Sosnowiec i AKS Niwka Sosnowiec. Jak sobie radziły?

Piłkarze Górnika Sosnowiec pokazali charakter podczas meczu w Porębie. Podopieczni trenera Bartosza Mizi do przerwy przegrywali z tamtejszym MKS-em 0:2. Po zmianie stron do bramki najpierw trafił Mateusz Grębosz, a potem do remisu doprowadził Marcin Mędrek. W 90. minucie meczu gola dającego zwycięstwo piłkarzom z Zagórza zdobył Bartłomiej Musiał. Górnik zwyciężył 3:2.

Drużyna Zewu wygrała arcyważne spotkanie w Dąbrowie Górniczej-Ujejscu z tamtejszym MKS-em. Piłkarze z Ostrów Górniczych wygrali 2:1 po golach Pawła Mileńskiego i Pawła Króla. Porażkę zanotował jedynie AKS Niwka, który na boisku w Brudzowicach uległ tamtejszym Niwom 0:1.

Kolejne mecze A-klasy już w tę środę. O godz. 17 rozpoczną się m.in. takie spotkania jak: AKS Niwka - CKS Czeladź, Zew Sosnowiec - Niwy Brudzowice oraz Górnik Sosnowiec - Błękitni Sarnów.