Sport Sosnowiec: koszykarze Zagłębia wygrywają z SKK Siedlce

TOS
Sport Sosnowiec. Wysokim zwycięstwem sosnowieckich koszykarzy zakończyło się sobotnie spotkanie Zagłębia z SKK Siedlce. Dochód ze sprzedaży biletów z tego meczu przekazany zostanie na rzecz odbudowy spalonej katedry w Sosnowcu.

Sobotni rywale Zagłębia - koszykarze SKK Siedlce - w tabeli I ligi zajmują ostatnie miejsce, ale to oni byli lepsi w pierwszej kwarcie wygrywając siedmioma punktami - 24:17. Różnica ta szybko jednak zniwelowała się - i to z nawiązką - na korzyść sosnowiczan, którzy drugą część meczu wygrali 32:12 i do połowy prowadzili 49:36.

W kolejnych kwartach nieznacznie lepsze było Zagłębie, które ostatecznie wygrało 85:69.

Następne spotkanie podopieczni trenera Tomasza Służałka rozegrają na wyjeździe w sobotę 13 grudnia. O godzinie 18 w Tychach ich rywalem będzie miejscowy GKS.