Spirit on Lemon Sosnowiec została Halowym Mistrzem Polski Frisbee Ultimate 2011

Krzysztof Polaczkiewicz
Sosnowieccy mistrzowie w komplecie, czyli Spirit on Lemon nie ma sobie dziś równych w całym kraju arc
Ekipa Spirit on Lemon Sosnowiec została Halowym Mistrzem Polski Frisbee Ultimate 2011. Podczas zawodów rozegranych we Wrocławiu w finale pokonała pewnie rywali z Warszawy.

Wielkim sukcesem Spirit on Lemon Sosnowiec zakończyły się I Halowe Mistrzostwach Polski Frisbee Ultimate. Podczas zawodów we Wrocławiu nasza drużyna wywalczyła tytuł mistrzowski.

Miejsce na najwyższym stopniu podium zapewniła sobie po pewnym triumfie 17:11 nad Grandmaster Flash Warszawa. - Nie ma co się rozwodzić. Sosnowiec to obecnie polska stolica Frisbee - nie kryje radości Jacek Wagner, gracz mistrzowskiego teamu.

Zawodnicy Spirit on Lemon od początku radzili sobie znakomicie. Pewnie wygrali grupę eliminacyjną, potem odprawili z kwitkiem m.in. ekipy Warsaw Fenix i Zdobywców Oskarów Łódź. W półfinale 13:10 pokonali Furious Goats Poznań, aktualnych mistrzów Polski na trawie.

- Spotkanie o prawo występu w finale zostało przez wielu uznane za najlepszy mecz turnieju. Przez cały pojedynek trwała ostra walka. Ostatecznie udało nam się wygrać, a o końcowym triumfie zadecydowało doświadczenie, zgranie i przygotowana na ten pojedynek taktyka. Uskrzydleni półfinałowym triumfem w finale postawiliśmy kropkę nad "i", sięgając po złoto mistrzostw Polski - relacjonuje Wagner.

Sosnowiczanie zgarnęli też nagrody indywidualne. Katarzyna Sobczyk została wybrana MVP wśród kobiet, a Tomasz Krawczyk został wyróżniony przez organizatorów imprezy. Na wyróżnienie zasłużyli też najmłodsi adepci frisbee. - FriStaszki, bo o nich mowa, mimo, że są nawet dwa razy młodsi od zawodników innych drużyn walczyli z przeciwnikami jak równy z równym, zajmując ostatecznie 14 miejsce. To dopiero druga tak duża impreza w Polsce, w której wzięli udział i poradzili sobie w niej bardzo dobrze - dodaje Jacek Wagner.