Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Sosnowiecki Szpital Miejski uruchamia Kliniczny Oddział Perinatologii i Ginekologii Onkologicznej

OPRAC.:
Kacper Jurkiewicz
Kacper Jurkiewicz
W Sosnowieckim Szpitalu Miejskim od 1 października uruchomiony zostanie Kliniczny Oddział Perinatologii i Ginekologii Onkologicznej. 

Na zdjęciu po jednej stronie: Aneta Kawka - prezes Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego, Krzysztof Lehnort - członek zarządu, dyrektor ds. finansowo-ekonomicznych Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego oraz Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca. 

Po drugiej stronie: Anna Jedynak - pełnomocnik prezydenta miasta ds. funduszy zewnętrznych i polityki społecznej, Ireneusz Ryszkiel - kanclerz Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach oraz  prof. dr hab. n. med. Marek Kudła, dotychczasowy kierownik Katedry i Kliniki Perinatologii i Ginekologii Onkologicznej SUM w Katowicach, a obecnie zastępca kierownika oddziału ds. klinicznych Klinicznego Oddziału Perinatologii i Ginekologii Onkologicznej Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego.
W Sosnowieckim Szpitalu Miejskim od 1 października uruchomiony zostanie Kliniczny Oddział Perinatologii i Ginekologii Onkologicznej. Na zdjęciu po jednej stronie: Aneta Kawka - prezes Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego, Krzysztof Lehnort - członek zarządu, dyrektor ds. finansowo-ekonomicznych Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego oraz Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca. Po drugiej stronie: Anna Jedynak - pełnomocnik prezydenta miasta ds. funduszy zewnętrznych i polityki społecznej, Ireneusz Ryszkiel - kanclerz Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach oraz prof. dr hab. n. med. Marek Kudła, dotychczasowy kierownik Katedry i Kliniki Perinatologii i Ginekologii Onkologicznej SUM w Katowicach, a obecnie zastępca kierownika oddziału ds. klinicznych Klinicznego Oddziału Perinatologii i Ginekologii Onkologicznej Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego. mat. pras.
Sosnowiecki Szpital Miejski otworzy Kliniczny Oddział Perinatologii i Ginekologii Onkologicznej. Dzięki współpracy ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym pacjentki zyskają lepszą opiekę, a w szpitalu zajęcia odbywać będą studenci, którzy później będą mogli starać się tu o pracę.

Sosnowiecki Szpital Miejski otwiera Kliniczny Oddział Perinatologii i Ginekologii Onkologicznej

Zmiany w Sosnowieckim Szpitalu Miejskim. Oddział Ginekologiczno-Położniczy zmienia się w Kliniczny Oddział Perinatologii i Ginekologii Onkologicznej. Szpital rozpoczyna współpracę ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym w zakresie ginekologii i perinatologii. Ze zmian skorzystają pacjentki z całego regionu, szpital oraz uczelnia.

Pacjentki szpitala będą pod opieką najlepszych lekarzy. Położnictwo bez zmian

To nie tylko zmiana nazwy, ale sposobu funkcjonowania oddziału. Do wykwalifikowanej kadry placówki dołączą najlepsi lekarze specjaliści, doktorzy i profesorowie SUM, których wiedza i doświadczenie będzie nieocenionym wsparciem w leczeniu pacjentek.

– Wraz z początkiem współpracy ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym otwiera się nowy rozdział w historii Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego, który zyskuje oddział kliniczny wzmacniający prestiż szpitala. Nasza placówka jest miejscem, gdzie najlepsi lekarze i naukowcy SUM mogą nie tylko skutecznie leczyć, ale także prowadzić badania naukowe. Cieszy to, że tym samym Sosnowiecki Szpital Miejski będzie jednostką budująca rozwój medycyny w Polsce. W czasach ogromnego zapotrzebowania kadrowego cenny jest też fakt, że w nowym oddziale kształcić się będą przyszli lekarze – mówi Aneta Kawka, prezes Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego. Jak dodaje, placówka będzie zachęcać młodych adeptów sztuki lekarskiej do pozostania w szpitalu po zakończeniu studiów.

Oprócz leczenia w oddziale pracownicy SUM będą prowadzić tutaj badania naukowe. Odbywać się będą także zajęcia dla przyszłych lekarzy. Studenci mają być obecni w szpitalu dwa razy w tygodniu, w siedmioosobowych grupach. Podczas zajęć i praktyk przyszli lekarze będą mogli podnosić swoje kwalifikacje pod czujnym okiem doświadczonych medyków. Do kadry oddziału dołączy także prof. dr hab. n. med. Marek Kudła, wybitny specjalista w zakresie ginekologii, dotychczasowy kierownik Katedry i Kliniki Perinatologii i Ginekologii Onkologicznej SUM w Katowicach, a obecnie zastępca kierownika oddziału ds. klinicznych Klinicznego Oddziału Perinatologii i Ginekologii Onkologicznej Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego.

– To będzie korzystna współpraca dla wszystkich stron: pacjentek, miasta i oczywiście uczelni – ocenia Agata Pustułka, rzecznik prasowy Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Warto również podkreślić i uspokoić pacjentki - choć z nazwy oddziału zniknęło położnictwo, sosnowiecka porodówka działać będzie bez zmian i stale przyjmować przyszłe mamy. Jak podkreśla szpital, dzięki obecności fachowców z dziedziny perinatologii, ciężarne będą otoczone najlepszą możliwą opieką. Perinatologia bowiem to dział medycyny zajmujący m.in. kompleksowym prowadzeniem ciąży oraz wykrywaniem i leczeniem wad płodu.

Uczelnia pomoże finansować działalność szpitala w Sosnowcu

Jednym z ważniejszych elementów współpracy szpitala ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym jest kwestia finansowania. Uczelnia będzie ponosić koszty wynajmu sal i pomieszczeń w szpitalu, co przyniesie widoczne efekty finansowe w budżecie placówki.

– Umowa o współpracy pomiędzy Śląskim Uniwersytetem Medycznym a Sosnowieckim Szpitalem Miejskim oraz utworzenie Klinicznego Oddziału Perinatologii i Ginekologii Onkologicznej to ogromne wyróżnienie dla szpitala oraz szansa na efektywne wykorzystanie jego potencjału. Wynikiem zawartej umowy winny być także korzystne dla obu stron warunki finansowe, które w obecnej sytuacji finansowania ochrony zdrowia są bardzo istotne z punktu widzenia naszych planów rozwojowych i prowadzonego procesu restrukturyzacji – mówi Krzysztof Lehnort, Członek Zarządu – Dyrektor ds. Finansowo-Ekonomicznych Sosnowieckiego Szpitala Miejskiego.

Ceniona porodówka ma być jeszcze lepsza

Usługi medyczne dla pacjentek z Sosnowca i okolic mają być świadczone na jeszcze wyższym poziomie. – Zlokalizowanie Oddziału Klinicznego wiodącej uczelni, jaką jest Śląski Uniwersytet Medyczny, to dla szpitala oraz Sosnowca duży prestiż. Szeroko pojęta ginekologia i położnictwo jest obszarem medycyny, do którego przywiązujemy szczególną uwagę i troskę. Wszystko po to, by zapewnić mieszkankom naszego miasta i okolic jak najlepszą opiekę medyczną – mówi Arkadiusz Chęciński, Prezydent Sosnowca.

Do tej pory oddział był jednym z najnowocześniejszych w regionie i zapewniał kompleksową opiekę doświadczonego i wykwalifikowanego zespołu medycznego. Jego pacjentki mogą korzystać z klimatyzowanych sal porodowych, które gwarantują pełen komfort, intymność i poczucie bezpieczeństwa. Dodatkowo każde stanowisko porodowe wyposażone jest w aparaturę KTG, na bieżąco monitorującą stan matki i dziecka.

W Sosnowieckim Szpitalu Miejskim funkcjonuje także bezpłatna Szkoła Rodzenia, a na Facebooku można znaleźć profil „Rodzę w Sosnowcu” prowadzony przez same położne. Znajdziemy tam porady związane z ciążą oraz porodem, a także zdjęcia maluszków, które urodziły się w sosnowieckim szpitalu. Fotografie przekazywane są także rodzicom, którzy otrzymują wyjątkową pamiątkę na całe życie.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na sosnowiec.naszemiasto.pl Nasze Miasto